2026. július 12. vasárnap

júl. 12
5:45
Erős lökések és dörrenések jönnek (Infostart)
Továbbra is a Brit-szigetek feletti anticiklon és a tőlünk északkeletre lévő ciklon közös áramlási rendszere alakítja időjárásunkat, így lényeges változás nem várható.
júl. 12
6:39
Újra 30 fok fölé mehet ma a hőmérséklet, de az ország egy részén zivatarveszély is fenyeget – Térképen a részletek (Blikk)
Országszerte kellemes nyári idő várható sok napsütéssel, ugyanakkor többfelé gomolyfelhők is képződnek. Az érkező záporok és zivatarok miatt több megyére is figyelmeztetést adtak ki.
júl. 12
7:27
Hidegfront hoz záporokat vasárnap, de a hét eleje nagy fordulatot tartogat (SzMo)
A gyenge hidegfront hatására vasárnap gomolyfelhős, szeles időre kell készülni, helyenként futó záporokkal. Hétfőn sok napsütés jön, kedden pedig már ismét 35 fokig melegedhet a levegő.
júl. 12
14:30
Vörös riasztás Franciaországban: 26 millió embert érint a hőség, bezár az Eiffel-torony is (SzMo)
Franciaország 96 megyéjéből 37-ben a legmagasabb szintű hőségriasztás van érvényben a kánikula miatt. A július 5-én kezdődött hőhullám miatt a Tour de France vasárnapi szakaszát is le kellett rövidíteni.
júl. 12
15:54
Visszatér a kánikula a jövő héten, bőven 30 fok fölött lesz minden nap a hőmérséklet (SzMo)
Sok helyen 34 fokig is melegszik a levegő, és tartósan így is marad. A napos-gomolyfelhős időben záporok, zivatarok kialakulhatnak.
júl. 12
16:00
Kiadták az elsőfokú riasztást: zivatarok és jégeső veszélye fenyeget vasárnap ezeken a helyeken – Térképen a részletek (Blikk)
Elsőfokú riasztást adott ki a HungaroMet zivatarok kialakulása miatt. Az érintett területeken a villámlás jelenti az elsődleges veszélyforrást. Erős szél és jégeső is előfordulhat. Az érintett térségekben a jégeső károkat okozhat, ezért a hatóságok fokozott óvatosságot kérnek. Ha a riasztások frissülnek vagy visszavonásra kerülnek, arról újabb közl
júl. 12
17:18
Elsőfokú riasztás van érvényben: zivatar és 70 km/órás szél csap le estig (SzMo)
A HungaroMet elsőfokú, sárga riasztást adott ki vasárnapra az ország északkeleti harmadára a heves zivatarok veszélye miatt. A viharokat a 70 km/órás szél mellett jégeső is kísérheti, de estére várhatóan mindenütt lecsengenek.
júl. 12
17:54
Nem úsztuk meg ennyivel – visszatér a kánikula, ilyen hőség lesz a jövő héten (Blikk)
Visszatér a kánikula a jövő héten, a hőmérséklet újra eléri a 30 Celsius-fok feletti csúcsokat. A napos, gomolyfelhős időszakokban helyenként záporok, zivatarok is kialakulhatnak – derült ki a HungaroMet Zrt. vasárnap kiadott előrejelzéséből.
júl. 12
21:06
"Belefulladtunk a szemétbe" – Pondrók és fertőzésveszély keserítette meg 220 albertfalvai család életét a kánikulában (Blikk)
A hulladékszállítás kimaradása nagyon rossz pillanatban érte Albertfalvát. Amikor június végén hőkupola borult az országra, és életbe lépett a hőségriadó, két tízemeletes panelház lakói – összesen 220 lakásban – csaknem belefulladtak a saját szemetükbe. A történet végül július 4-én happy enddel zárult, a MOHU elvitte a bűzlő kupacokat, az ügy hátte

Keresés