Jobb, ha ezt nem vesszük félvállról, mert a Tatán már tojás nagyságú jegek hullanak az égből. A létrejött szupercellák kifejezetten vészjóslóak, nagyon durva vihar és jeges eső csaphat le Budapestre is.
Lábon álló gabona kapott lángra Szőkedencs térségében. Mintegy tíz hektárt érint a tűz, amelyhez a zalakarosi, a marcali és a nagykanizsai hivatásos, valamint a szőkedencsi önkéntes tűzoltókat riasztották. Az egységek már megakadályozták a tűz továbbterjedését.
Hatalmas viharok csapnak le éjszaka: nagy jég, felhőszakadás, szélvihar! A következő órákban további zivatarok ( akár szupercellás zivatarok) jönnek dél felől, zivatarrendszerekre is van esély, főként a Dunától keletre lévő részeken. A szupercellákat és a rendszert nagy méretű jég (3-5cm, esetleg >5cm), felhőszakadás (30-50mm) és akár 100-110km/h-s
Kéményeket, tetőket rongált meg a viharos szél, miközben a jég sem kímélte az autókat, épületeket. Továbbra sem lehetünk nyugodtak, a meteorológiai szolgálat arra figyelmeztet, hogy az este folyamán további heves zivatarok várhatók az országban.
Véget ér a harmadik hőhullám - legalábbis a szombatra átvonuló, heves zivatarokat is okozó hidegfront valamelyest elviselhetőbb tartományba veti vissza a hőmérsékletet, hogy aztán a jövő hét elején újra melegedés kezdődjön.
A Kárpát-medence időjárását egy frontrendszer hidegfrontja határozza meg, hatására többfelé kell záporokra, zivatarokra, néhol hevesebb zivatarokra számítani. Néhány fokkal visszaesik a hőmérséklet.
Az egész országban első- és másodfokú figyelmeztetés van érvényben: a hazánkat elérő hidegfront miatt heves – széllökésekkel, jégesővel és felhőszakadással kísért – zivatarokra kell számítani.
Sajnos egyre többször találkozhatunk azzal a képpel, hogy azok a vízimadarak, amik néhány évvel ezelőtt még biztosan elindultak volna a hosszú vándorútjukra, mostanra tömegesen maradnak
A pénteki vihar miatt eddig összesen 281 esetben volt szükség a tűzoltók munkájára. A legtöbb beavatkozásra a Baranya, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom megyékben és Budapesten volt szükség. Somogy, Vas és Zala megye kivételével minden megyében keletkeztek viharkárok.
A Dunántúl legnagyobb részén sok napsütés várható, a Dunától keletre egyre kevesebb gomolyfelhő lesz az égen, a Tiszántúlon ugyanakkor erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés. Délelőttig a Duna-Tisza közén még elszórtan lehet zápor, zivatar, majd délután inkább már csak a Tiszántúlon várható mindez. Heves zivatarokban elsősorban a felhőszakadás veszé
Az ország egy részén hatalmas esőzések voltak, több helyen döbbenetes videók készültek arról, milyen hatalmas mennyiségű eső esett. Pesterzsébet utcáit is elöntötte a víz.
Az előrejelzéseknek megfelelően pénteken hatalmas viharok tarolták le az ország jelentős részét, melyet most még az Országos Meteorológiai Szolgálat is csak a "brutális" jelzővel tudott illetni.
Az elmúlt napok időjárása nagyon sok munkát adott a tűzoltóknak, és megannyi kár keletkezett a vihar miatt országszerte. Ez az a pont, amikor már az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) is azt mondja: "ez már kiérdemli a brutális jelzőt".
A Balaton és a Velencei-tó térségében még pénteken késő délután, kora este már akár viharossá is fokozódhat az északi szél (55-60 km/h). Zápor környezetében szintén 40 km/h fölé erősödhet a szél, zivatarfelhő környezetében viharos kifutószél is kialakulhat (60-80 km/h). A térség keleti felében fordulhat elő zápor, zivatar, melynek környezetében, il
Elsőfokú, citromsárga riasztást adott ki felhőszakadások veszélye miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. Az érintett területeken rövid idő alatt akár több mint húsz milliméter eső eshet. A riasztások által érintett területeket, járásokat az alábbi hivatkozáson elérhető, folyamatosan frissülő térképen követhetik nyomon. Amennyiben az OMSZ vissza
Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint ma a Dunától keletre, illetve jobb eséllyel a Tiszántúlon alakulhatnak ki zivatarok, de a péntekinél jóval kisebb számban és jóval gyengébbek is lesznek.