Szerdán egy gyenge, melegfront miatt néhány fokot enyhülhet az idő és az éjszakai fagyok is gyengülnek – olvasható a met.hu előrejelzésében. A hét második felében is marad ez az időjárás, de felerősödhet a szél.
A tornádókkal, forgószelekkel kapcsolatosan rendszerint a hatalmas, fekete kavargó légtömegek ugranak be az embereknek, melyek a Középnyugaton, az USA területén sorra bontják el az
A következő napokban nyugat, északnyugat felől enyhébb levegő áramlik fölénk. Erősödik a nappali felmelegedés, és éjszakánként is legfeljebb gyenge fagykora kell számítani.
Csütörtökre virradó éjszaka ismét több helyen képződik köd az északkeleti megyékben. Nagyobb kiterjedésű, tartós ködmezők Borsod-Abaúj-Zemplén megyében várhatók.