A nyugati anticiklon és a keleti ciklon satuba fog egy leszakadó melegfrontot, amelynek nedvessége Magyarországon is keresztül halad. A havazás esélye mellett a szélre is figyelni kell.
A következő egy hétben változóan felhős időre számíthatunk, és szórványosan előfordulhat eső, hó, havas eső. Mindössze a hétfői nap lóg ki a sorból, ám a napsütéses nappalt követően igen hideg éjszaka vár ránk a derült tájakon.
Országszerte változó intenzitással havazik hajnal óta, ezen kívül főleg a Dunántúl északi megyéiben, Pest, Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében viharos széllökések is várhatóak, melyek nyomán rövid időn belül hófúvásos szakaszok alakulhatnak ki. Erre elsősorban a magasabban fekvő területeken, leginkább a Dunántúli-középhegységben
Dél-Afrika számára az elmúlt napok, hetek nem teltek éppen eseménytelenül. KwaZulu-Natal tartományban a szélsőséges időjárási események szép számban képviseltetik
Órák óta havazik az ország egyes területein, több megyében pedig hófúvásokra kell felkészülni. A közlekedés minden esetre egyes helyeken nehézkes lehet. Ahol ugyanis hófúvások alakulnak ki, ott hiába takarítják az utakat, a szél azonnal visszaviszi a havat rájuk.
Már 30-40 kilométer/órás széllökések felett a hófogó rácsok is csak kisebb mértékben tudják tompítani a hóátfúvást – figyelmeztetett a Magyar Közút Nonprofit Zrt.
Több megyében is havazásra, hófúvásra figyelmeztet a meteorológiai szolgálat. A közútkezelő azt kéri, mindenki tájékozódjon az útviszonyokról, és csak a téli közlekedésre felkészített járművekkel induljon el.
Az éjszaka csapadékzóna érkezett, melynek köszönhetően sokfelé fehérbe öltözött a táj. Az élénk, erős szél hordhatja a havat. Fokozatosan szűnik a havazás.
Országszerte erős fagyra kell számítani a következő éjszakákon. Hétfőn és kedden, a hajnali órákban a hóval borított, szélcsendes tájakon akár -15 foknál is hidegebb lehet.
Vasárnap a Tisza vonalától nyugatra erősen felhős vagy borult idő várható, csak a délutáni óráktól csökken majd a felhőzet. A nyugati határ mentén vegyes halmazállapotú csapadék, míg a Nyugat-Dunántúl többi részén havazás valószínű, amely várhatóan egész nap kitart majd. A legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap -2 és +4 fok között valószínű.
A holland meteorológiai intézet (KNMI) tanulmánya szerint az ország tengerszintje az elmúlt évtizedekben évente három millimétert emelkedett, ami egyértelműen az éghajlatváltozásnak tudható be - írja az NL Times.
Vasárnap a Tisza vonalától nyugatra erősen felhős vagy borult idő várható. A nyugati határ mentén vegyes halmazállapotú csapadék, míg a Nyugat-Dunántúl többi részén havazás valószínű, amely várhatóan egész nap kitart majd.