1989 óta január 22-én ünnepeljük a magyar kultúra napját annak emlékére, hogy a kézirat tanúsága szerint Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon fejezte be a Himnuszt.
Ezen a napon, 199 esztendeje fejezte be a Himnusz kéziratát Kölcsey Ferenc Szatmárcsekén, ezért 1989 óta január 22-én ünnepeljük a magyar kultúra napját. Tesztelje tudását kvízünkkel Ön is!
„Az Almárium egy hiánypótló műsor, a gyakorlati kérdések megvitatása, fogyasztóvédelmi és egészségügyi hírek mellett a szórakoztatás is részét képezi” – foglalta össze Banner Géza a műsor lényegét.
„Nem találunk szavakat” – többek közt ez az idézet is olvasható az Esterházy Péter és Gitta Könyvtárban, amelyet tegnap délután, a magyar kultúra napja alkalmából avattak fel. A megnyitón Esterházy könyvei, szövegei és a neki szóló dedikációk voltak a fókuszban. Prőhle Gergely arról beszélt, milyen szellemi környezetbe érkeztek meg a könyvek, Feket
Petőfi eredeti verseit, leveleit, portréit, köteteit, a hozzá köthető relikviákat és műalkotásokat, valamint egy konferenciakötetet is elérhetővé tesz a Petőfi Irodalmi Múzeum (Pim) a magyar kultúra napja alkalmából.
Az ilyen intézmények a járvány miatt inkább bezárni, leépülni és visszahúzódni szoktak, miközben "nálunk itt áll teljes fényében" ez a lenyűgöző új intézmény - fogalmazott a miniszterelnök a városligeti eseményen.
Zenei beavató intézményként koncertekkel, interaktív kiállítással, zenei kreatív térrel és zenepedagógiai foglakozásokkal várja a közönséget vasárnaptól az intézmény. Több ezer jegy már most elkelt.
A Red Bull Pilvaker Petőfi Sándor Anyám tyúkja című versét dolgozta fel legelőször, a tízéves jubileum apropóján az alkotók visszatérnek a gyökerekhez.
Az utókor igazságtalanul bánik vele. Minden róla szóló cikknek arról kellene beszámolnia, hogyan lett Johnny Weissmüller a sporttörténet talán legnagyobb úszója, ehelyett szinte valamennyi a Tarzant játszó filmcsillag tündöklését és bukását ecseteli. A dzsungel urának szerepe rátelepedett az életére. Az igazi Tarzan január 20-án 38 éve, hogy nincs
Mi, magyarok kulturális expanzióban vagyunk, "válság ide vagy oda" - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Magyar Zene Háza átadási ünnepségén, szombaton Budapesten.
Joel Coen ezúttal a testvére, Ethan nélkül dolgozott. Az operatőr remekbe szabott, fényekkel kacérkodó, árnyékokkal táncoló képei biztosan beleégnek a retinánkba, egészen elképesztő atmoszférát kölcsönöznek Coen súlyos látomásához.
Előre megy, nem hátra... a Fidesz kampánydalává avanzsált "piros volt a paradicsom nem sárga" című dalból játszott le néhány taktust a magyar kultúra napján, a Magyar Zene Háza avatóján Szakcsi Lakatos Béla Kossuth- és Liszt Ferenc díjas zongoraművész.