Hihetetlen sorozatözön érkezett az ünnepi időszakra, ezért a 168 összegyűjtötte az idei év legjobb sorozatait a különböző streaming-szolgáltatók kínálatából.
A már megszokott, változatos műfajú tartalmak mellett a kultúra több területe önálló magazint kap, valamint továbbra is izgalmas beszélgetések, viták és filmek lesznek a kínálatban.
Lord Byron költészetéről mindenki hallott már, de vajon hányan tudják azt, hogy lánya, az 1815-ben született Ada Lovelace a világ első számítógép-programozója? Hogyan volna ez lehetséges, amikor a legelső számítógépekkel a világ valójában csak a XX. században találkozott?
A második világháború idején akadtak, akik belépőjegyes, illetve előfizetéses rendszerben működtettek óvóhelyeket, vagyis csak azokat engedték be vész esetén, akik fizettek.
Bár többségében sikeres előadásokat rendez, de voltak sikerületlen munkái is – fogalmazott az InfoRádióban Ascher Tamás. A Kossuth- és Jászai Mari-díjas rendező azt mondta: mindig az inspirálja, hogy a színészeknek jó szerepeket adjon.
Tótkomlóst és vidékét már akkor „a kisüstön főtt filozófia Athénjeként” írták le az arra hemzsegő csodadoktorok miatt, de Benyó János országosan is hirdette egy rejtélyes benzinturbinára építő hagymázas tervét a világválság éveiben.
1386-ban ketten vívtak párbajt egy Párizs melletti mezőn. Egyiküket azzal vádolták, hogy megerőszakolta a másik feleségét, a megvádolt férfi azonban ezt hevesen tagadta.
Hiába a sikeres karrier vezető beosztással, szolgálati autóval meg hétszámjegyű fizetéssel, ha a stressz kiöli az emberből az örömre való képességet. A kiégésről szóló kötete apropóján Dr. Füredi Júlia szervezetpszichológussal beszélgettünk.