2014. február 19. szerda

febr. 19
19:05
Szocsi 2014: brit-kanadai döntő lesz férfi curlingben (She)
Az elődöntőknél járnak a férfi curlingtornán az oroszországi Szocsiban zajló téli olimpián. A pénteki döntőt Kanada és Nagy-Britannia vívja majd egymással, míg a harmadik helyért Svédország és Kína csap össze.
febr. 19
19:21
Női kézi: Ambros Martín ordított, a Győr nyert a Vác ellen (She)
A címvédő győriek 27–21-re nyertek hazai pályán a Vác ellen a női kézilabda NB I 21. fordulójából előrehozott mérkőzésen. A női Magyar Kupában a veszprémi csapat jutott elsőként a négyes döntőbe, miután 29–23-ra legyőzte a Dunaújvárost.
febr. 19
19:23
Férfi kézi: a BL-címvédő komoly megszorításra kényszerül (She)
A német HSV Hamburg férfi kézilabdacsapatát is elérték a pénzügyi problémák, a Bajnokok Ligája címvédője csak az elnök, Andreas Rudolph félmillió eurós gyorssegélyének hála tudta tovább folytatni működését, de az világosan látszódik, hogy meg kell válnia néhány játékostól és klubalkalmazottól.
febr. 19
19:39
Férfi kézi NB I: 16 perces tatabányai gólcsend Szegeden (She)
A Pick Szeged hazai pályán 26–16-ra nyert a Grundfos Tatabánya ellen a férfi kézilabda NB I szerdai játéknapján.
febr. 19
19:42
A rezsicsökkentés a szegények ellen van - képgaléria (Behaviour)
febr. 19
19:42
Európa Liga: Ki kell használnunk az esélyt az EL megnyerésére - Conte (Agroinform)
A Juventus vezetőedzője az olasz hagyományoktól eltérően komolyan kívánja venni az Európa Ligát.
febr. 19
19:57
BL: Kakával és Balotellivel a Milan, Costával az Atlético (She)
Clarence Seedorf és Diego Simeone is kijelölte kezdőcsapatát a 20.45 órakor kezdődő Milan–Atlético Madrid Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő első mérkőzésére. Az olaszoknál a két kulcsember, Kaká és Mario Balotelli mellett két téli szerzemény, Michael Essien és Adel Taarabt is lehetőséget kap, míg a spanyolok összeállításában nincs meglepetés. A mérkőzést a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti!
febr. 19
19:59
BL: Martínez és Thiago az FCB-ben, Sanogo az Arsenalban (She)
A címvédő német Bayern Münchenben mindkét spanyol légiós, Javi Martínez és Thiago Alcántara is bekerült az Arsenal elleni BL-nyolcaddöntő első, idegenbeli találkozón a kezdőbe. A hazaiaknál Arsene Wenger Yaya Sanogót tette be centernek. A 20.45 órakor a találkozót a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti!
febr. 19
20:00
Gázolás miatt késnek a vonatok a záhonyi vonalon (Behaviour)
Újfehértó közelében a Debrecen felé tartó InterCity gázolt el egy ismeretlent.
febr. 19
20:15
Női kosár NB I: 23-5-ös záró negyeddel fordított a PINKK (She)
A PINKK Pécs az utolsó negyedet kétpontos hátránnyal kezdte, ám végül magabiztos győzelmet aratott Szekszárdon a női kosárlabda NB I középszakaszának szerdai mérkőzésén.
febr. 19
20:33
Szocsi 2014: Kanada-Egyesült Államok elődöntő férfi hokiban (She)
Kanada és az Egyesült Államok vívja a második elődöntőt a Szocsiban zajló téli olimpián a férfi jégkorongtorna elődöntőjében, miután előbbi együttes nehezen nyert a lettek ellen, az amerikaiak viszont három góllal múlták felül Csehországot. Az első elődöntőben észak-európai rangadót rendeznek: Svédország a házigazda oroszokat kiejtő Finnországgal találkozik.
febr. 19
20:36
Átigazolás: A Liverpool olcsón adja Reinát (Agroinform)
Sajtóhírek szerint 4 millió fontért végleg eladná a Napolinak Pepe Reinát a Liverpool a nyári átigazolási szezonban.
febr. 19
20:38
Bajnokok Ligája: Újra nyert Londonban a Bayern, Milánóban Costa két mozdulata döntött (Agroinform)
Kétgólos előnybe került a címvédő Bayern München. A Milan kikapott, és kulcsembereit is elveszítheti.
febr. 19
20:51
BL: Milan-Atlético Madrid mérkőzés élőben az NSO-n! (She)
A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén az olasz bajnokságban bukdácsoló Milan a spanyol élvonalban harmadik helyen álló Atlético Madridot fogadja. Kövesse nyomon a találkozót élő, szöveges tudósításunk segítségével!
febr. 19
20:53
Az Arsenal tíz emberrel nem tudott ellenállni Bayernnek (She)
A címvédő német Bayern München kétgólos előnnyel várja a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntő hazai visszavágóját, miután Londonban gól nélküli első félidőt követően Toni Kroos és Thomas Müller találatával legyőzte az angol Arsenalt. Az első félidőben mindkét csapat büntetőt vétett – az angoloknál Mesut Özil, a németeknél David Alaba rontott –, a londoniak az első félidő hajrájában…
febr. 19
21:09
BL: maradt a recept, a Bayern és az Atlético is nyert idegenben, kapott gól nélkül (Infostart)
Az első félidőben mindkét csapat kihagyott egy büntetőt, a másodikban a Bayern azt csinált az Arsenallal, amit akart. Miként kedden a Barcelona és a PSG, szerdán pedig az AC Milant legyőző Atlético, a címvédő is kapott gól nélkül nyert idegenben a BL nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.
febr. 19
21:09
Férfi kézi BL: a Kiel öt góllal nyert utolsó csoportmeccsén (She)
A Kiel 30–25-re nyert hazai pályán a Porto ellen, így 17 ponttal nyerte meg a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportját. Az már korábban eldőlt, hogy a portugál csapat nem jut tovább a nyolcaddöntőbe.
febr. 19
21:11
Videó: D. Costa 3, Müller 9 méterről fejelt gólt - élő gólkövető (She)
Kedden már kaphattunk egy kis ízelítőt az európai topfutballból, hiszen elrajtolt a Bajnokok Ligája jelenlegi sorozatának nyolcaddöntős köre. Ezúttal a Milan fogadja az Atlético Madridot, az Arsenal pedig a Bayern Münchent, jelen cikkben pedig nyomon követheti a két találkozó góljait és fontosabb történéseit videós formában!
febr. 19
21:12
Ukrajna - Zsitomirban elfoglalták a megyeházát (Behaviour)
Az ostromban egyetlen rendőr sem sérült meg.
febr. 19
21:45
Férfi kézi NB I: a Veszprém a szünet után fordított Csurgón (She)
A szünetben még kétgólos hátrányban levő MKB-MVM Veszprém 31–26-ra nyert Csurgón a férfi kézilabda NB I szerdai játéknapján.
febr. 19
21:45
Szabados a siker kapujában (Blikk)
Szocsi — Kanadai hokiaranyéremnél a magyarok is ünnepelhetnek egy kicsit a téli olimpián. A címvédő női válogatottban véd ugyanis Shannon Szabados (27), aki rendkívül büszke a gyökereire.
febr. 19
21:47
Női kosár Euroliga: jó hajrával nyert a Sopron idegenben (She)
Az Uniqa Euroleasing Sopron 65–61-re nyert a Montpellier otthonában a női kosárlabda Euroliga B-csoportjában a Montpellier otthonában.
febr. 19
22:03
Szocsi 2014 - Az összesített éremtáblázat (Infostart)
Norvégia vette át a vezetést Németországtól a szocsi téli olimpia éremtábláján a tizenkettedik versenynap - 98-ból 75 szám - után.
febr. 19
22:24
Átigazolás: Mourinho újra Varane-t akarja (Agroinform)
Átigazolná a Chelsea-hez a Real Madridnál is egyik kedvencének számító Raphaël Varane-t José Mourinho.
febr. 19
22:26
Európa Liga: Ukrajnában is próbál a focira koncentrálni a Tottenham menedzsere (Agroinform)
Bár csütörtökre nemzeti gyásznapot hirdetett Ukrajna elnöke, a jelek szerin lejátsszák a Dnyipro-Tottenham meccset.
febr. 19
22:39
Tenisz: öt francia győzött a marseille-i versenyen (She)
Öt francia győzelmet hozott a marseille-i férfi teniszverseny szerdai játéknapja. Az első, illetve második helyen kiemelt Richard Gasquet és Jo-Wilfried Tsonga már a legjobb nyolc között érezheti magát.
febr. 19
22:57
Téli olimpia: lemaradt a feleség, "csak" bronzot nyert (Infostart)
Nyolc számban osztottak aranyérmet szerdán a szocsi téli olimpián. Kettőben a norvégok győztek, akik ezzel átvették a vezetést az összesített éremtáblázaton, a nemzetek versenyében. Különlegességeket hozott a nap: a sílövők váltójában aranyérmes Ole Einar Björndalen az olimpiák történetének legeredményesebb éremszerzője lett. Hódeszkában egy amerikai származású orosszá lett sportoló győzött,…
febr. 19
23:15
BL: Wenger szerint három nullára is vezethettek volna (She)
A címvédő német Bayern München kétgólos előnnyel várja a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntő hazai visszavágóját, miután Londonban gól nélküli első félidőt követően Toni Kroos és Thomas Müller találatával legyőzte az angol Arsenalt. Nézzük, hogyan látták a főszereplők a mérkőzést!
febr. 19
23:15
Büntetés volt a büntető (Blikk)
London – Elátkozták a tizenegyesrúgókat az Arsenal–Bayern München (0-2) nyolcaddöntő párharc első mérkőzésén a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében. A kapusok megbabonázták az „ítéletvégrehajtókat", akik képtelenek voltak betalálni büntetőből.
febr. 19
23:15
BL: újabb két idegenbeli győzelem (Metropol)
Folytatódtak a nyolcaddöntők a Bajnokok Ligájában, a Bayern és az Atlético is közel került a továbbjutáshoz.
febr. 19
23:17
Férfi kézi: Jérome Fernandez hiába remekelt a PSG ellen (She)
Jérome Fernandez kilenc gólt szerzett, csapata, a Toulouse azonban 32–28-ra kikapott a Paris Saint-Germain otthonában a francia férfi kézilabda-bajnokság szerdai játéknapján.
febr. 19
23:33
BL: Simeone szerint Courtois és D. Costa kovácsolta a sikert (She)
Ahogy arról már beszámoltunk, az Atlético Madrid 1–0-s győzelmet aratott a Milan vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A győztes gólt szerző Diego Costa szerint a döntő pillanatokban a Milan fölé kerekedtek, hatalmas bravúrt bemutató csapattársát, Thibaut Courtois-t pedig a világ egyik legjobb kapusának nevezte.
febr. 19
23:36
Bajnokok Ligája: Gólt érdemeltünk volna - Mertesacker (Agroinform)
A Bayern München 2013-hoz hasonlóan újra nyert az Arsenal otthonában, így közel került a továbbjutáshoz.
febr. 19
23:51
NS: Ugrai pénze; Mészöly és a vérszerződés; Stieber kapitány? - csütörtök (She)
A Nemzeti Sport csütörtöki számából ajánljuk:
febr. 19
23:54
Bajnokok Ligája: Costa és Taarabt szerint sem dőlt el a Milan és az Atlético párharca (Agroinform)
Bár talán közelebb állt a győzelemhez, vereséget szenvedett a Milan az Atlético Madridtól a Bajnokok Ligájában.