2016. február 28. vasárnap

febr. 28
7:27
Palermo: távozna Balogh fő támogatója – az elnök (She)
Az olasz Gazzetta World szombati cikke szerint 14 év után távozhat a Balogh Norbertet is foglalkoztató Palermótól a klub tulajdonosa, Maurizio Zamparini. Erről maga a sportvezető nyilatkozott.
febr. 28
8:21
Alpesi sí: Vonn felvette, ahogy leszívják a térdét – videó (She)
Könnyen lehet, hogy Lindsey Vonnak ki kell hagynia a vasárnapi kombinációs világkupaversenyt az andorrai Soldeuban, miután a szombati szuperóriás-műlesikláson elesett. Bár a felvételek alapján nem tűnt annyira súlyosnak az eset, a későbbi vizsgálatok kiderítették, hogy a bal térdében hajszálrepedés keletkezett, és emiatt nem biztos, hogy ma el tud indulni.
febr. 28
8:39
NBA: elképesztő, hihetetlen – csodakosár és rekordok Currytől (She)
Stephen Curry egy NBA-rekordot megdöntött, egyet beállított és újabb hihetetlen estével, valamint elképesztő győztes dobással vezette sikerre a Warriorst a Thunder otthonában az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) alapszakaszában. A San Antonio simán megverte a Houstont, a Boston az utolsó percekben lelépte a Miamit, a Portland Chicagóban talált vissza a győztes útra, a Pelicans viszont…
febr. 28
8:51
Angol Ligakupa: Első trófeáját szerezné meg Klopp a Liverpoollal (Agroinform)
A feladat ugyanakkor nem lesz egyszerű, hiszen a Vörösök a Manchester Cityvel találkoznak az Angol Ligakupa fináléjában.
febr. 28
8:57
Anglia: visszaadta a labdát, gól lett belőle – és balhé! (She)
Az angol ötödosztályú labdarúgó-bajnokságban összehozták minden futballista rémálmát: a „fair play-gólt”. Az 1–1-re végződő Guiseley–Braintree Town találkozón a hazaiak egyik játékosa vissza akarta adni a labdát az ellenfélnek, ám ívelése olyan jól sikerült, a kapuban kötött ki a labda. A futballista és a játékvezető sem tudta elsőre, ilyenkor mi a teendő, így a játék több mint öt percig állt.…
febr. 28
9:27
Horror az utakon: sokan meghaltak az éjjeli karambolokban (Behaviour)
Három szörnyű baleset is történt szombat hajnalban.
febr. 28
9:27
Premier League: Nagyon lenézik a Manchester United együttesét (Agroinform)
Hiába a Manchester United a pályaválasztó, a bukik szerint az Arsenal toronymagas favorit a PL vasárnapi rangadóján.
febr. 28
10:09
Videó: így szurkoltak a Fradi-ultrák a Honvéd-szektorban (She)
Mint ismert, a Ferencváros labdarúgócsapatának több szurkolói csoportja bojkottálja a kedvencek hazai mérkőzését, mert nem értenek egyet többek között azzal, hogy a klub biometrikus adatokat vesz a szurkolóktól – vénaszkennerrel azonosítják a stadionba belépni kívánókat. A Budapest Honvéd elleni bajnokin azonban ott volt a  ferencvárosi B-közép, és a hazai szektorban szurkolt.
febr. 28
10:39
Felakasztotta magát az olaszok népszerű sztárja (Behaviour)
A színésznő a színházi negyed épületében végezhetett magával.
febr. 28
10:57
Bundesliga: Meglepő tippünk van a Dortmund meccsére (Agroinform)
A kiesőjelölt Hoffenheim törheti fel a hetek óta jól záró dortmundi reteszt.
febr. 28
11:21
Kosárlabda: „Senki sem halt még bele, hogy nincs meg az egyik lába” (She)
A BBC felkereste Natasa Kovacsevicset, a korábbi győri kosárlabdázót, aki a 2013-as szörnyű baleset miatt elveszítette a bal lábának térd alatti részét. A szerb sportoló nem adta fel, visszaküzdötte magát, s művégtaggal most már újra az épek között játszik a Crvena zvezdában. A riportban a baleset óta eltelt időszakról is beszélt.
febr. 28
11:57
Tenisz: az amerikai pózolhatott az óriási sombreróban (She)
A 22 éves amerikai Sloane Stephens sikerével zárult az acapulcói WTA-torna, miután a döntőben három szettben legyőzte a szlovák Dominika Cibulkovát. Stephens ezzel idei második, karrierje harmadik tornagyőzelmét aratta, eddig az összes WTA-tornát megnyerte, ahol eljutott a döntőig.
febr. 28
12:09
Topfoci: Conte egy vadállat és két felesége van - Pirlo (Agroinform)
Állítólag Conte a Chelsea-hez tart, az olaszok legendája pedig adott egy-két jótanácsot Roman Abramovicsnak.
febr. 28
12:33
NHL: tripla 158 mp alatt; meccs 50 ezer néző előtt (She)
Ketten is – Mika Zibanejad az Ottawa Senatorsból és Filip Forsberg a Nashville Predatorsból – mesterhármassal vették ki részüket csapatuk sikeréből az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) alapszakaszának szombati játéknapján.
febr. 28
12:35
Videó: Totti nem unatkozott a padon, a többieket szívatta (She)
Francesco Totti, a Roma labdarúgócsapatának ikonja úgy tűnik, hamar túltette magát azon, hogy egyre kevesebb lehetőséget kap imádott klubjánál. Az olasz megpróbálja hát kihozni a maximumot a jelenlegi helyzetből, a fővárosiak legutóbbi meccsén például azzal szórakozott, hogy vizet öntött társai és edzői székére.
febr. 28
12:45
Magyar éremeső az úszó-világkupán (Behaviour)
Hét arany-, négy ezüst- és három bronzot zsebeltünk be az első napon.
febr. 28
13:27
Uszonyos úszás: hét magyar győzelem a vk első napján (She)
Hét arany-, négy ezüst- és három bronzérem jutott a magyaroknak az egri uszonyos úszó világkupa első napján, szombaton.
febr. 28
13:29
Kép: a magyar válogatott a világ legszebb stadionjában játszik (She)
A stadionokkal, stadionépítéssel foglalkozó internetes szakportál, a stadiumdb.com nemrégiben versenyt hirdetett a tavaly épült legszebb arénák között, az építészekből álló zsűri pedig döntött. Érdekesség, hogy a tíz legszebb stadion listáján csak egy európai építmény található. Galéria!
febr. 28
14:15
Első napján ölték meg a rendőrnőt (Behaviour)
Gyerek is volt a házban, amikor a férfi tüzet nyitott.
febr. 28
14:21
Videó: ritkán szívatnak meg így egy spanyol csapatot (She)
Nem mindennapi góllal szerzett vezetést a Villarreal a Levante ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság vasárnap kora délutáni mérkőzésén. A 12. percben Leo Baptistao nagyszerű stílusban csinált bolondot az egyik védőből és a kapusból.
febr. 28
14:39
Hét magyar győzelem az uszonyos úszók világkupáján (Infostart)
febr. 28
14:39
Serie A: Balogh a Bologna ellen sem játszott – Palermo-iksz (She)
A Palermo Balogh Norbert nélkül gól nélküli döntetlent játszott otthon a Bolognával az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában.
febr. 28
14:41
Napoli: fegyvert fogtak a nápolyi sztár fejéhez – sajtóhír (She)
Egybehangzó olasz sajtóhírek szerint a Napoli futballistáját, Lorenzo Insignét szombat éjjel kiraboltál Nápolyban.
febr. 28
14:57
A Győr idegenben is legyőzte a bukarestieket (She)
A Győri Audi ETO KC 24–22-re nyert idegenben a CSM Bucuresti ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó fordulójában. A Rába-parti csapat a Buducsnoszt–Midtjylland mérkőzés eredményétől függően a második vagy az első helyen végez a 2. csoportban.
febr. 28
15:09
A horror éjszakája: halottak a főutakon és az M1-esen (fotók) (Behaviour)
febr. 28
15:45
La Liga: Gigantikusat léphet a bajnok cím felé a Barcelona (Agroinform)
A katalánok köszönik szépen Antoine Griezmann gólját, tizenkét pontra elhúzhatnak a Real Madridtól.
febr. 28
16:03
Női kézilabda - Elődöntős a Dunaújváros (Behaviour)
Dunaújvárosi Kohász KA-Asztrahanocska (orosz) 25-20 (12-9).
febr. 28
16:39
Lopják a jogom! Vissza a népszavazást a népnek! - tüntet az ellenzék (Behaviour)
"Kiállunk a jogainkért, a demokráciáért, és a legfőbb népképviseleti eszközért, a népszavazásért!"
febr. 28
16:45
Videó: az MU tinije parádézott az Arsenal ellen; Herrera nagy gólja (She)
A Manchester United 3–2-re nyert az Arsenal ellen az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulójában. Nézze meg a találatokat!
febr. 28
17:03
Serie A: előzött a Sampdoria, Baloghék egyre hátrébb (She)
A Sampdoria a Serie A 27. fordulójában 2–0-ra legyőzte az újonc Frosinonét, ezzel megelőzte a tabellán a Balogh Norbertet is soraiban tudó Palermót. A Chievo otthon tartotta a pontokat a Genoa ellen, az Udinese pedig a Verona ellen nyert.
febr. 28
17:05
PL: az MU legyőzte az Arsenalt; a Spurs hátrányból nyert (She)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulójának szuperrangadóján a 18 éves Marcus Rashford két góljával és egy gólpasszával a roppant tartalékos Manchester United 3–2-re legyőzte odahaza az Arsenalt. A vasárnapi játéknap másik találkozóján a Tottenham otthon, hátrányból nyert 2–1-re a kiesés elől menekülő Swansea ellen.
febr. 28
17:39
Hollandia: az Otigbát nélkülöző Heerenveen legyőzte Vidáékat (She)
A holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 25. fordulójában a sérült Otigba Kennethet a keretbe sem nevező Heerenveen 1–0-ra győzött a De Graafschap vendégeként. A hazai csapat magyarja, Vida Kristopher csereként lépett pályára, és végigjátszotta a második félidőt.
febr. 28
17:41
Görögország: sorozatban hatodszor bajnok az Olympiakosz (She)
Az Olympiakosz labdarúgócsapata 3–0-ra nyert hazai pályán a Veria ellen, így hat fordulóval a vége előtt megnyerte a görög élvonalbeli bajnokságot. A pireuszi gárda sorozatban hatodszor lett bajnok, összesen már a 43. alkalommal.
febr. 28
17:43
Bundesliga: őrült öt perc, döntetlen Augsburgban (She)
Az Augsburg három perc alatt fordított a Mönchengladbach ellen, de csak két percig vezetett a Bundesliga 23. fordulójának vasárnapi meccsén, a vendégek ugyanis gyorsan egyenlítettek, és elcsentek egy pontot Bajorországból.
febr. 28
17:51
Tóbiás: Orbán eltévedt (Behaviour)
Szerinte a kormányfő beszéde és a valóság között óriási szakadék tátong.
febr. 28
17:57
Győri kézilabda-győzelem Bukarestben (Infostart)
Bukarestben nyert a Győr a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó fordulójában, vasárnap délután, a négyes döntőbe kerülésért pedig a Ferencvárossal találkozik.
febr. 28
17:57
La Liga: összeomlás 7 percben – hármat kapott a Valencia (She)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 26. fordulójában a Valencia a 73. és a 80. perc között három gólt kapott az Athletic Bilbaótól, így sima vereséget szenvedett. Bár Gary Neville csapata veretlen volt előző öt meccsén, most újra összeomlott.
febr. 28
18:15
Már most bajnok az Olimpiakosz (Infostart)
Hat fordulóval a szezon vége előtt bebiztosította görög bajnoki címét az Olimpiakosz labdarúgócsapata.
febr. 28
18:15
Női röplabda NB I: simán nyert a címvédő Békéscsaba (She)
A címvédő Békéscsaba háromjátszmás mérkőzésen győzte le a Budaörsöt a női röplabda NB I alapszakaszának vasárnapi találkozóján.
febr. 28
18:33
Ötgólos meccsen győzött a Manchester United (Infostart)
A Manchester United a Premier League-ben debütáló Marcus Rashford duplájának is köszönhetően 3-2-re legyőzte a nagy rivális Arsenal együttesét az angol labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának vasárnapi játéknapján.
febr. 28
18:33
Videó: már ment a meccs, de valaki még hiányzott (She)
Érdekes eset történt a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában rendezett Montpellier–Lille (3–0) mérkőzésen. A második félidő kezdetére mindkét csapat megérkezett a pályára, egyetlen játékost, a vendégek francia védőjét, Djibril Sidibét kivéve.
febr. 28
18:51
Infantino megnyitotta a zürichi FIFA Múzeumot (Infostart)
A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) pénteken megválasztott elnöke, Gianni Infantino vasárnap ünnepélyesen megnyitotta a szervezet zürichi múzeumát.
febr. 28
19:15
Női kézilabda BL: Győri győzelem a román fővárosban (Metropol)
A győriek a négyes döntőbe kerülésért pedig a Ferencvárossal találkoznak.
febr. 28
19:27
Bundesliga: fordított a BVB, a Hertha üldözője botlott (She)
A Dortmund a sokáig nagyon jól játszó, a 80. percig vezető, de emberhátrányban lévő Hoffenheimet, a Mainz a Leverkusent győzte le 3–1-re a Bundesliga 23. fordulójában. A Leverkusen vereségével a Hertha előnye három pont maradt a tabella harmadik helyén – a Mönchengladbach és a Mainz előtt.
febr. 28
19:45
Ligue 1: az átkot megtörő Caen a dobogóra ugrott (She)
A Caen 2–1-re nyert a Saint-Étienne otthonában a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában, ezzel a harmadik helyre jött fel a tabellán.
febr. 28
20:03
Röplabda NB I: meglepő eredmények a férfiaknál (She)
Két mérkőzést játszottak le vasárnap a férfi röplabda NB I alapszakaszának 21. fordulójában. Mindkét találkozó meglepő eredményt hozott, hiszen a felsőházba jutásért küzdő Szolnok legyőzte a Magyar Kupában bronzérmes Dágot, míg riválisuk, a Pénzügyőr, a kupadöntős Kecskemét otthonában szerzett pontot.
febr. 28
20:03
Szenzációs hajrájával nyert a Dortmund (Infostart)
A második helyen álló Borussia Dortmund a 80. percig hátrányban volt a vendég Hoffenheimmel szemben, végül azonban 3-1-re diadalmaskodott a német labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának vasárnapi játéknapján.
febr. 28
20:05
Férfi kézi BL: „Lejöttem, erre rögtön felerősödtünk...” (She)
A Mol-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata rengeteg ziccert elhibázott a Vardar Szkopje ellen, ez pedig megbosszulta magát, a macedón csapat pedig 31–29-re nyert Szegeden. Ancsin Gábor és Sterbik Árpád értékelte a találkozót.
febr. 28
20:05
Kikapott a Szeged hazai BL-meccsén (Infostart)
A MOL-Pick Szeged 31-29-re kikapott a macedón Vardar Szkopjétól a férfi kézilabda Bajonokok Ligája csoportküzdelmeinek 13. fordulójában vasárnap, így az ötödik helyen áll csoportjában.