2017. március 26. vasárnap

márc. 26
17:54
Férfi röpi NB I: a címvédő Kaposvár szépített a döntőben (She)
Tovább élnek a címvédő reményei: a Fino Kaposvár hazai pályán 3:1-re legyőzte a Pénzügyőrt a férfi röplabda NB I döntőjének harmadik mérkőzésén. A somogyi csapat 107 perces, nagy csatában harcolta ki a sikert. A fővárosiak azonban még így is 2–1-re vezetnek az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.
márc. 26
17:56
Férfi kézi BL: bajban a címvédő! Öt góllal nyert a Montpellier (She)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első felvonásán a német Flensburg idegenben 26–25-re legyőzte a Meskov Bresztet.
márc. 26
18:12
Légiósok: duplázott a magyar a remek hangulatú meccsen (She)
A fiatal magyar labdarúgó, Szántó Tamás két góllal vette ki a részét az osztrák élvonalbeli Rapid Wien 4–0-s győzelméből a First Vienna elleni vasárnapi, remek hangulatú jótékonysági mérkőzésen.
márc. 26
18:30
Férfi kézi BL: Szeged hatgólos hátrányból nyert Dániában (She)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a Mol-Pick Szeged idegenben 26–24-re legyőzte a Silkeborgot. A dán együttes a fordulást követően már hat góllal is vezetett (14–8), de a hajrá a magyar csapaté volt.
márc. 26
19:06
Gyász: a 100. versenyét akarta megnyerni, halálos balesetet szenvedett – videó (She)
Gyászol az autós társadalom: 42 éves korában elhunyt David Steele, korábbi Nascar- és IndyCar-pilóta, aki szombaton este a floridai Desoto Speedwayen halálos balesetet szenvedett.
márc. 26
19:24
Világfutball: CR a mienk elleni duplával már a top 10 kapujában (She)
A magyar labdarúgó-válogatott elleni, szombati világbajnoki selejtezőn duplázó Cristiano Ronaldo már 70 gólnál jár Portugália színeiben, ezzel a válogatottbeli örökranglistán feljött – holtversenyben – a 12. helyre.
márc. 26
19:24
Kézilabda: Nagy hajrával szerzett előnyt a Szeged a BL-ben (Agroinform)
Csak az 54. percben vezetett először a magyar csapat, amely végül kettővel győzött a Silkeborg otthonában.
márc. 26
19:26
Szabadidősport: Steib megvédte címét a Balaton Szupermaratonin (She)
Steib Péter megismételte tavalyi elsőségét a Balaton Szupermaraton négynapos futóversenyen. A nőknél Molnár Gitta mind a négy napon a leggyorsabbnak bizonyult, és 15:59:39 órás idővel diadalmaskodott.
márc. 26
19:42
NB II: 469 perc után szerzett újra gólt a Békéscsaba (She)
A Békéscsaba 1–0-ra nyert a Balmazújváros vendégeként a labdarúgó NB II 21. fordulójából elhalasztott mérkőzésen.
márc. 26
20:00
Vb 2018: először kaptak gólt a németek, de volt rá válaszuk (She)
Németország először kapott gólt a 2018-as labdarúgó-világbajnokság selejtezői során, de százszázalékos mérlege nem változott: Joachim Löw csapata idegenben magabiztosan, 4–1-re győzött Azerbajdzsán ellen. Ugyanebben a hatosban Csehország is vendégként jutott három ponthoz – 6–0-ra okította San Marinót.
márc. 26
20:02
Vb 2018: zsinórban hat – Anglia Litvániát is lenullázta (She)
A 2018-as világbajnoki selejtezősorozat C-csoportjának 5. fordulójában Anglia hazai pályán Jermaine Defoe és Jamie Vardy találatával 2–0-ra legyőzte Litvániát.
márc. 26
20:18
Férfi kosár NB I: a Szolnok száz pont fölött kapott Körmenden (She)
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság 26. fordulójában – az alapszakasz zárásaként – az Egis Körmend hazai környezetben lejátszotta a pályáról a legutóbbi hat kiírásból ötször aranyérmet nyerő Szolnoki Olaj gárdáját. A címvédő kilenc vereséggel zárta az alapszakaszt.
márc. 26
20:54
Férfi kézi EHF-kupa: eldőlt, negyeddöntős a Tatabánya (She)
A Göppingen 35–27-re nyert a Granollers vendégeként a férfi kézilabda EHF-kupa B-csoportjában, ezzel biztossá vált, hogy a Tatabánya továbbjutott a negyeddöntőbe.
márc. 26
21:12
Női röpi NB I: négy között a Békéscsaba, a Nyíregyháza és a Jászberény (She)
A címvédő Békéscsaba mellett a Nyíregyháza és a Jászberény is bejutott a legjobb négy közé a női röplabda NB I-ben.
márc. 26
21:12
Foci-vb 2018: Betalált a nagy angol visszatérő, gólt kaptak a németek (Agroinform)
Defoe négy év után volt angol válogatott, egyből gólt szerzett. A németeknek 678 perces sorozatuk szakadt meg.
márc. 26
21:14
Öttusa: harmadik a magyar páros váltóban a kairói vk-n (She)
A harmadik helyen végzett a Fröchlich Tamás, Alekszejev Tamara páros vegyes váltóban az öttusázók világkupa-sorozatának második versenyén, Kairóban, az idei világbajnokság helyszínén.
márc. 26
21:16
ETO: felavatták Verebes József domborművét Győrben (She)
Vasárnap délután a győri ETO Stadionnál leleplezték a Verebes Józsefről készült domborművet.
márc. 26
21:30
Atlétika: 28:24 perc alatt futotta le a 10 km-t a vb-győztes (She)
A kenyai Geoffrey Kamworor, illetve Irene Cheptai nyerte meg az Ugandában rendezett mezeifutó-világbajnokságot.
márc. 26
21:32
MotoGP: spanyol siker a nyitányon, Rossi a 3. Katarban (She)
A spanyol Maverick Vinales sikerével ért véget a gyorsaságimotoros-világbajnokság idénynyitó futama, a Katari Nagydíj. A királykategóriában még Andrea Dovizioso és Valentino Rossi állhatott a dobogóra.
márc. 26
21:48
Portugál–magyar: Nagy Ádám volt a legjobb játékosunk – szavazás (She)
Olvasóink szavazatai alapján Nagy Ádám nyújtotta a legjobb teljesítményt a magyar válogatott tagjai közül a portugáliai vb-selejtezőn, amelyen a mieink háromgólos (3–0) vereséget szenvedtek a házigazdáktól.
márc. 26
21:50
Vb 2018: parádés góllal szereztek vezetést a szlovákok (She)
A szlovák labdarúgó-válogatott Máltán szerepel világbajnoki selejtezőn.
márc. 26
21:52
U19-es Eb-elitkör: „Ha Torghelle Sanyi jön veled szembe…” (She)
A skótok elleni mérkőzésre készül az Európa-bajnokság selejtezőjének utolsó elitkörös fordulójában a magyar U19-es labdarúgó-válogatott. A csapatnak a továbbjutáshoz győznie kell, illetve azért szorítania, hogy ezzel egy időben Ausztria is sikerrel vegye a hibátlan csehek elleni találkozót. De mint a zlíni helyszínen tartózkodó NSO Tv stábjának az utolsó tréning előtt Michael Boris szövetségi edző…
márc. 26
21:54
Tollaslabda: Sárosi egyesben és párosban is tornát nyert (She)
A tollaslabdázó Sárosi Laura egyesben és párosban is győzött a 8 ezer dollár összdíjazású Giraldilla International versenyen Kubában.
márc. 26
22:06
Vb 2018: menesztették Danny Blindet a holland kispadról (She)
Menesztették posztjáról Danny Blindet, a holland labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányát. Az 55 éves szakembernek vasárnap köszönték meg a munkáját, egy nappal azután, hogy csapata világbajnoki selejtezőn 2–0-ra kikapott Bulgáriában.
márc. 26
22:24
Férfi kézi BL: Bombacot megállították, illetve mégsem – videó (She)
A Montpellier 33–28-ra legyőzte a címvédő Kielcét a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, a mérkőzés legszebb gólját azonban valószínűleg a lengyel csapat szlovén irányítója, az előző szezonban még a Mol-Pick Szegedben játszó Dean Bombac lőtte.
márc. 26
22:26
EBEL: a Salzburg 2–0-ról bukta el az elődöntőt (She)
Kialakult a jégkorong EBEL döntőjének párosítása, miután a helyét korábban söpréssel biztosító Vienna Capitals (1.) után a Klagenfurt (3.) is bejutott a fináléba. Utóbbi az elődöntőben az első két meccset elbukta a Salzburg (2.) ellen, de utána zsinórban négyszer nyert, zárásként ma este hazai környezetben 4–0-ra.
márc. 26
23:00
Vb 2018: a románok ikszeltek, hat pont a lengyelek előnye (She)
A lengyel labdarúgó-válogatott 2–1-re nyert Montenegróban az európai vb-selejtezők E-csoportjában, míg a román–dán mérkőzésen nem született gól. Az északírek 2–0-ra legyőzték otthon Norvégiát, így a második helyen állnak a C-csoportban.