-
Egyműszakos működésre áll vissza a Mercedes magyarországi szupergyára
2026 február 4.
Portfolio
-
Úgy tűnik, a Mercedes-Benz kecskeméti gyárában egyszerre zajlik nagyszabású beruházás és látványos termelés-visszafogás, miközben a vállalat és a kormány továbbra is sikertörténetként kommunikálja a fejlesztéseket. Az ellentmondásos helyzetre az ad okot, hogy a 24.hu információi szerint az üzem egyes területein 2026 elején egyműszakos munkarendre á
-
Mi történik valójában a kecskeméti Mercedes-gyárban?
2026 február 4.
autopro
-
Átmeneti műszakcsökkentés, visszafogott termelés és bizonytalan piaci környezet jellemzi a kecskeméti Mercedes-gyár jelenét, miközben a vállalat továbbra is nagyszabású bővítési és modellváltási tervekről beszél.
-
Pont akkor fulladt le a Mercedes Kecskeméten, amikor a BMW gázt ad Debrecenben
2026 február 4.
Telex
-
A kecskeméti gyárban áprilisig egy műszakos munkarendre álltak át egyes területeken, a debreceni üzemben gyártott kocsira viszont annyi megrendelés jön, hogy új műszak beindítására lehet szükség.
-
Új Mercedes-Benz Kecskemétről
2026 február 3.
Zöldjárműipar
-
A Mercedes-Benz megkezdte az új, teljesen elektromos meghajtású GLB modelljének sorozatgyártását Kecskeméten, aminek köszönhetően hamarosan akár évi 350 ezer autót is elő tudnak itt állítani - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a helyszínen.
-
Kezdődik az új Mercedes-Benz Glb sorozatgyártása a kecskeméti gyárban
2026 január 20.
Gyártástrend
-
A kecskeméti Mercedes-Benz gyárban megkezdődött az új elektromos Glb sorozatgyártása. A magyarországi üzem rugalmas európai Mma-gyártási hálózatban működik együtt a délnémet rastatti gyárral. Az új Eq technológiájú Glb (az Eqb után) már a második teljesen elektromos Entry modell, amely a kecskeméti telephelyen készül – ezt követi majd az év folyamá
-
Elindult az új Mercedes-Benz GLB sorozatgyártása Kecskeméten
2026 január 20.
HírExtra
-
Új mérföldkőhöz érkezett a kecskeméti Mercedes-Benz gyár: megkezdődött az új GLB sorozatgyártása, amely már a második teljesen elektromos modell a telephely történetében.
-
Kezdődik az új Mercedes-Benz GLB sorozatgyártása a kecskeméti gyárban
2026 január 20.
ProfitLine
-
A kecskeméti Mercedes-Benz gyárban megkezdődött az új elektromos GLB sorozatgyártása. A magyarországi üzem rugalmas európai MMA-gyártási hálózatban működik együtt a délnémet rastatti gyárral. Az új EQ technológiájú GLB (az EQB után) már a második teljesen elektromos Entry modell, amely a kecskeméti telephelyen készül – ezt követi majd az év folyamá
-
Megkezdődött az új elektromos Mercedes SUV-ok gyártása Kecskeméten
2026 január 20.
Infostart
-
Az ünnepélyes gyártásindításon jelen volt a külgazdasági és külügyminiszter is, aki kijelentette: a kecskeméti gyár "egyszerűen megállíthatatlan", és közelebb viszi Magyarországot az évente legyártott egymillió autós stratégiai célhoz.
-
Megkezdődik az új Mercedes-Benz Glb sorozatgyártása a kecskeméti gyárban
2026 január 19.
KKV Magazin
-
A kecskeméti Mercedes-Benz gyárban megkezdődött az új elektromos Glb sorozatgyártása. A magyarországi üzem rugalmas európai Mma-gyártási hálózatban működik együtt a délnémet rastatti gyárral. Az új Eq technológiájú Glb (az Eqb után) már a második teljesen elektromos Entry modell, amely a kecskeméti telephelyen készül – ezt követi majd az év folyamá
-
Ez az új kecskeméti büszkeség! Elindult a Mercedes-Benz GLB hazai gyártása!
2026 január 19.
Autónavigátor
-
Villanyautót már korábban is gyártott a kecskeméti Mercedes-Benz üzem, viszont az új, villanyhajtású GLB-hez az akkumulátorokat is - először a
-
Kezdődik az új Mercedes-Benz Glb sorozatgyártása a kecskeméti gyárban
2026 január 19.
Autószektor
-
Fotók: Mercedes A Mercedes-Benz üzleti tervének részeként a vállalat 2022 óta mintegy egymilliárd eurót fektet be a kecskeméti telephelybe. A 2012-ben megnyitott gyár jelenleg közel 4500 munkatársat foglalkoztat. A beruházás egy részéből a meglévő gyártósorok rugalmasabbá tételét, valamint az átfogó digitalizációt valósították meg. A korszerű gyárt
-
Hatalmas beruházás érkezik Magyarországra
2026 január 19.
Magyar Hírlap
-
A Mercedes megkezdi az új GLB modelljének sorozatgyártását Kecskeméten.
-
Zöld fény Kecskeméten: indul az elektromos GLB gyártása a Mercedesnél
2026 január 19.
Piac és Profit
-
A Mercedes megkezdi az új, teljesen elektromos meghajtású GLB modelljének sorozatgyártását Kecskeméten.
-
A Mercedes megkezdi az új GLB modelljének sorozatgyártását Kecskeméten
2026 január 19.
Demokrata
-
Hamarosan akár évi 350 ezer autót is elő tudnak itt állítani, közölte Szijjártó Péter.
-
Németország helyett Kecskeméten gyártják az új Mercedes-t
2026 január 19.
Villanyautósok
-
Helyszíni beszámolóval jelentkezünk az új elektromos GLB gyártásának kezdetéről.
-
Óriási mérföldkő Kecskeméten: elindult az elektromos GLB sorozatgyártása
2026 január 19.
autopro
-
Január 19-én hivatalosan megkezdődött az új Mercedes-Benz GLB sorozatgyártása Kecskeméten.
-
Európa legnagyobbjai között a kecskeméti Mercedes-gyár
2026 január 18.
autopro
-
A közelmúltban lezajlott bővítésekkel az éves kapacitás tekintetében Európa élvonalába került Kecskemét.
-
Nagy dobásra készül a Mercedes – Komoly szerepet szánnak Magyarországnak
2026 január 16.
ATV
-
A kecskeméti Mercedes-Benz-gyár futószalagjáról már januárban legördül az első GLB.
-
Vezetőváltás a kecskeméti Mercedes élén
2026 január 14.
HR Portál
-
Jens Bühler helyét Christian Dickert veszi át a vezérigazgatói poszton.
-
Új igazgatót kap a kecskeméti Mercedes-gyár
2026 január 13.
autopro
-
2026 májusától új vezető irányítja a kecskeméti Mercedes-gyárat.