Kecskeméten épít gyárat a Mercedes

Egyműszakos működésre áll vissza a Mercedes magyarországi szupergyára
2026 február 4.   Portfolio
Úgy tűnik, a Mercedes-Benz kecskeméti gyárában egyszerre zajlik nagyszabású beruházás és látványos termelés-visszafogás, miközben a vállalat és a kormány továbbra is sikertörténetként kommunikálja a fejlesztéseket. Az ellentmondásos helyzetre az ad okot, hogy a 24.hu információi szerint az üzem egyes területein 2026 elején egyműszakos munkarendre á
Mi történik valójában a kecskeméti Mercedes-gyárban?
2026 február 4.   autopro
Átmeneti műszakcsökkentés, visszafogott termelés és bizonytalan piaci környezet jellemzi a kecskeméti Mercedes-gyár jelenét, miközben a vállalat továbbra is nagyszabású bővítési és modellváltási tervekről beszél.
Pont akkor fulladt le a Mercedes Kecskeméten, amikor a BMW gázt ad Debrecenben
2026 február 4.   Telex
A kecskeméti gyárban áprilisig egy műszakos munkarendre álltak át egyes területeken, a debreceni üzemben gyártott kocsira viszont annyi megrendelés jön, hogy új műszak beindítására lehet szükség.
Új Mercedes-Benz Kecskemétről
2026 február 3.   Zöldjárműipar
A Mercedes-Benz megkezdte az új, teljesen elektromos meghajtású GLB modelljének sorozatgyártását Kecskeméten, aminek köszönhetően hamarosan akár évi 350 ezer autót is elő tudnak itt állítani - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a helyszínen.
Kezdődik az új Mercedes-Benz Glb sorozatgyártása a kecskeméti gyárban
2026 január 20.   Gyártástrend
A kecskeméti Mercedes-Benz gyárban megkezdődött az új elektromos Glb sorozatgyártása. A magyarországi üzem rugalmas európai Mma-gyártási hálózatban működik együtt a délnémet rastatti gyárral. Az új Eq technológiájú Glb (az Eqb után) már a második teljesen elektromos Entry modell, amely a kecskeméti telephelyen készül – ezt követi majd az év folyamá
Elindult az új Mercedes-Benz GLB sorozatgyártása Kecskeméten
2026 január 20.   HírExtra
Új mérföldkőhöz érkezett a kecskeméti Mercedes-Benz gyár: megkezdődött az új GLB sorozatgyártása, amely már a második teljesen elektromos modell a telephely történetében.
Kezdődik az új Mercedes-Benz GLB sorozatgyártása a kecskeméti gyárban
2026 január 20.   ProfitLine
A kecskeméti Mercedes-Benz gyárban megkezdődött az új elektromos GLB sorozatgyártása. A magyarországi üzem rugalmas európai MMA-gyártási hálózatban működik együtt a délnémet rastatti gyárral. Az új EQ technológiájú GLB (az EQB után) már a második teljesen elektromos Entry modell, amely a kecskeméti telephelyen készül – ezt követi majd az év folyamá
Megkezdődött az új elektromos Mercedes SUV-ok gyártása Kecskeméten
2026 január 20.   Infostart
Az ünnepélyes gyártásindításon jelen volt a külgazdasági és külügyminiszter is, aki kijelentette: a kecskeméti gyár "egyszerűen megállíthatatlan", és közelebb viszi Magyarországot az évente legyártott egymillió autós stratégiai célhoz.
Megkezdődik az új Mercedes-Benz Glb sorozatgyártása a kecskeméti gyárban
2026 január 19.   KKV Magazin
A kecskeméti Mercedes-Benz gyárban megkezdődött az új elektromos Glb sorozatgyártása. A magyarországi üzem rugalmas európai Mma-gyártási hálózatban működik együtt a délnémet rastatti gyárral. Az új Eq technológiájú Glb (az Eqb után) már a második teljesen elektromos Entry modell, amely a kecskeméti telephelyen készül – ezt követi majd az év folyamá
Ez az új kecskeméti büszkeség! Elindult a Mercedes-Benz GLB hazai gyártása!
2026 január 19.   Autónavigátor
Villanyautót már korábban is gyártott a kecskeméti Mercedes-Benz üzem, viszont az új, villanyhajtású GLB-hez az akkumulátorokat is - először a
Kezdődik az új Mercedes-Benz Glb sorozatgyártása a kecskeméti gyárban
2026 január 19.   Autószektor
Fotók: Mercedes A Mercedes-Benz üzleti tervének részeként a vállalat 2022 óta mintegy egymilliárd eurót fektet be a kecskeméti telephelybe. A 2012-ben megnyitott gyár jelenleg közel 4500 munkatársat foglalkoztat. A beruházás egy részéből a meglévő gyártósorok rugalmasabbá tételét, valamint az átfogó digitalizációt valósították meg. A korszerű gyárt
Hatalmas beruházás érkezik Magyarországra
2026 január 19.   Magyar Hírlap
A Mercedes megkezdi az új GLB modelljének sorozatgyártását Kecskeméten.
Zöld fény Kecskeméten: indul az elektromos GLB gyártása a Mercedesnél
2026 január 19.   Piac és Profit
A Mercedes megkezdi az új, teljesen elektromos meghajtású GLB modelljének sorozatgyártását Kecskeméten.
A Mercedes megkezdi az új GLB modelljének sorozatgyártását Kecskeméten
2026 január 19.   Demokrata
Hamarosan akár évi 350 ezer autót is elő tudnak itt állítani, közölte Szijjártó Péter.
Németország helyett Kecskeméten gyártják az új Mercedes-t
2026 január 19.   Villanyautósok
Helyszíni beszámolóval jelentkezünk az új elektromos GLB gyártásának kezdetéről.
Óriási mérföldkő Kecskeméten: elindult az elektromos GLB sorozatgyártása
2026 január 19.   autopro
Január 19-én hivatalosan megkezdődött az új Mercedes-Benz GLB sorozatgyártása Kecskeméten.
Európa legnagyobbjai között a kecskeméti Mercedes-gyár
2026 január 18.   autopro
A közelmúltban lezajlott bővítésekkel az éves kapacitás tekintetében Európa élvonalába került Kecskemét.
Nagy dobásra készül a Mercedes – Komoly szerepet szánnak Magyarországnak
2026 január 16.   ATV
A kecskeméti Mercedes-Benz-gyár futószalagjáról már januárban legördül az első GLB.
Vezetőváltás a kecskeméti Mercedes élén
2026 január 14.   HR Portál
Jens Bühler helyét Christian Dickert veszi át a vezérigazgatói poszton.
Új igazgatót kap a kecskeméti Mercedes-gyár
2026 január 13.   autopro
2026 májusától új vezető irányítja a kecskeméti Mercedes-gyárat.