Ez a hajnali csípősség nem tett túl optimistává, de a met.hu azzal biztat, hogy napközben már 8-12 fokra számíthatunk. Nem az a trópusi tavasz, de talán nem érdemes ezen rinyálni, mikor egyébként egy újabb hosszú hétvége áll előttünk.
Összeütközött egy mikrobusz egy kamionnal csütörtök éjjel Franciaország középső részén. A busz Svájcból tartott Portugália felé. A baleset éjfél előtt történt Allier megye székhelye, Moulinsnál. A mikrobusz áttért a kétszer egysávos úton az ellenkező irányú sávba, és frontálisan összeütközött egy kamionnal. A jármű 12 portugál utasa életét vesztette. A La Montagne nevű francia lap szerint az…
Az Együtt politikusa mindenki segítségét kéri, hogy hozzák az információkat a miniszterelnök vagyonáról. Juhász vállalja, hogy jogi útra tereli a bizonyítást, és megteszi a feljelentéseket, ha felmerül a gyanú. Most például a rendőrséget jelenti fel hivatali visszaélésért, mert elvette a 444 drónját. Minderről itt ír nagyon-nagyon hosszan.
Nemrég törvényt hoztak, hogy kivonják a kartellező cégeket felelősségre vonás alól. Most pedig ugyanezek a karcagi cégek nyerik a közbeszerzéseket úgy, hogy nehéz elképzelni, hogyan ne működnének együtt egymással.
Először azt mondták, hogy ezek a számok mindenki számára érthető módon hozzáférhetőek. Mikor a TASZ kikérte őket, akkor már nekik is 30 nap kellett, hogy összeszedjék.
„Méltán fölháborodást keltene, ha kiderülne, hogy egy tornatanár azt a feladatot adja ki a diáknak, hogy anyaszült meztelenül fussa le a száz métert.” Lencsi apja szerint a magyar jog szerint egy tanár nem írathat dolgozatot egy diák véleményéből és arra osztályzatot sem adhat.
Levélben fordult szerkesztőségünkhoz Palugyai István, a Tudományos Újságírók Klubjának örökös tiszteletbeli elnöke, azzal, hogy a nevét tudtán kívül – a szervezők közlése szerint „adminsztrációs hiba” folytán – sorolták fel a Liget Projektet támogató értelmiségiek nyilatkozata alatt. Palugyai nem támogatja a projektet, ezért nem is írta alá a nyilatkozatot.
A belügyminiszter 2011-ben már megpróbálta maga alá gyűrni az összes szolgálatot, akkor nem sikerült neki. Most több jel is arra mutat, hogy újra nekifut a dolognak.
Mert az „orwelli gondolatrendőrség” kitiltotta 24 órára. A tökkelütött mártírmilliárdos ugyanis nyíltan rasszista, etnikai és vallási alapon uszító szöveget osztott meg.
Aki egy meccsen nem is egyszer, hanem egyből kétszer vetődött bele látványosan, messziről, fejjel előre az ellenfélbe. Persze miért ne tette volna, ha a bíró bevette.
Van hülyébb a Liget Népe Frontnál? Egy videó szerint nem. Mi ez: felháborodott lakó szurkapiszkája, vagy a Városliget Zrt. víruskampánya a fabarátok kiröhögtetésére?
A friss Közlöny szerint egészen pontosan 561 millió forintot kapnak a kiemelt fesztiválok. Sajnos az nem sikerült kisilabizálnom a szövegből és a mellékletből, hogy konkrétan melyik fesztivál mekkora támogatásra számíthat, már ha ez egyáltalán eldőlt már. A "Rendkívüli kormányzati intézkedések" nevű fejeztből kerül át hozzájuk a pénz. (via)
A trombitás Mexikóban nyaralt, miközben itthon közüzemi számlák elcsalásával, okirat-hamisítással és vesztegetési kísérlettel vádolják. Korábban letartóztatták, de később szabadlábra került, ezután utazott el. Most a bécsi reptéren videózták le, Lajcsi a Blikknek azt mondta, hogy nem áll szándékában elhagyni Magyarországot.