A globális felmelegedés miatt a korábban is jó vízellátottságú területek egyre nedvesebbé, a vízhiányos területek pedig egyre szárazabbá válnak - mondta Bozó László, az MTA Víztudományi Program Irányító Testületében is szerepet vállaló akadémikus az mta.hu-n megjelent interjújában, amelyben arról is beszélt, hogy Magyarországot miként érintheti a g
- Éjszakára visszatér a tél: az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint a középső országrészben zápor, havas eső, hózápor is előfordulhat.
Csütörtökön megkezdődik az időjárás-változás, az enyhülés azonban erős széllel és szombaton esővel, akár zivatarral érkezik. Szombaton már 20 fokot is mérhetünk, és tavaszi hőmérséklettel indul az április is.
Az MTA Víztudományi Program Irányító Testületében is szerepet vállaló Bozó László akadémikus a víz világnapja és a meteorológiai világnap alkalmából válaszolt az mta.hu kérdéseire.
A Tiszántúlon élőknek kedvez a szerdai időjárás: jellemzően napos, gyengén felhős idő lesz, az ország többi részén azonban közepesen vagy erősen felhős időre van kilátás.
Környezetünkben a víz állandó körforgásban van. Mivel szilárd, folyékony és légnemű halmazállapotban is létezik a Földön uralkodó hőmérsékleti és nyomásviszonyok között, az összes földi szférában megtalálható. A víz alapvető szerepet játszik az élet fenntartásában, a globális léptékű energetikai folyamatok, valamint az éghajlat szabályozásában.
Csütörtöktől jelentős változás veszi kezdetét. Nyugat felől enyhe légtömegek érik el hazánkat, enyhül az idő. A jövő héten már nagy területen 20 fok feletti hőmérsékletre számíthatunk.
Az emberi tevékenység következtében előálló melegedés féken tartásában kulcsfontosságú szerepe van az óceánoknak. Mindezért azonban hatalmas árat fizetünk.
Több mint 50 ezer földrengés előzte meg a pénteken aktivizálódó Fagradalsfjall vulkán kitörését. Izland az egyik legaktívabb vulkanikus terület a Földön.