Bár a hidegfront hatására az ország több részén is élénk szél várható hétfőn, a hőmérsékletet jelentősen egyelőre ez sem hűti le. Napközben ismét lehet 30 fok fölötti idő, egyes területeken akár 37 fokot is mutathatnak a hőmérők a HungaroMet előrejelzése szerint.
A kánikula miatt a munkahelyeken is fokozott figyelmet kell fordítani a megelőző intézkedésekre - közölte a Munkavédelem Foglalkoztatás-felügyelet hétfőn az MTI-vel.
A munkahelyeken is fokozott figyelmet kell fordítani a megelőző intézkedésekre. Az ország egész területére elrendelték a másodfokú hőségriasztást péntek éjfélig.
Ismét másodfokú hőségriasztás van érvényben, a munkahelyeken is fokozott figyelmet kell fordítani a megelőző intézkedésekre - közölte a Munkavédelem Foglalkoztatás-felügyelet hétfőn az MTI-vel. Az országos tisztifőorvos a HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzése alapján az ország egész területére rendelt el másodfokú
Kedden a napsütés mellett több helyen is zivatarra lehet számítani. Reggel főként a Dunántúlon, délután elsősorban a középső és keleti tájakon alakulhat ki szórványosan zápor, zivatar. A nagy lehűlésre azonban várni kell, ugyanis a hőmérséklet elérheti akár a 36 fokot is
Méltó marad a keddi időjárás a nyár szélsőségeihez: zivatarok és felhőszakadás miatt riasztást és figyelmeztetést is kiadtak. Eközben a tomboló hőség is marad.
Igencsak nagy vihar csapott le az ország nyugati részén. A Dunántúlon többfelé erős felhőszakadásokkal törtek be a zivatarok, egyes helyeken akár az 55 millimétert is elérte a csapadék.
Brutális erővel csaptak le a viharok az országban: Debrecenben és Hatvanban hatalmas mennyiségű jég hullott, utóbbiban még villámárvizet is okozott a hirtelen lezúduló csapadék. Hamarosan megérkezik Budapestre is az esőzés.
Járhatatlanná vált az M3-as autópálya a hirtelen lezúduló nagy mennyiségű csapadék miatt. A forgalom Hatvannál teljesen leállt, ugyanis a felhőszakadás miatt a járművek alig tudnak haladni.
Balassagyarmat sem maradt ki a szinte az egész országban tomboló nagy viharból, sőt a nógrádi település járt talán a legrosszabbul. A várost nagy mennyiségű csapadék és brutális szél tépázta meg. Légzuhatag és nagy mennyiségű csapadék csapott le a városban, több utca is víz alá került, de a villámárvizek mellett az erős szél is nagy pusztítást végz
Szerdán napos idő várható általában kevés felhővel. A Dunántúl nyugati, délnyugati részein képződhet több gomolyfelhő, amelyekből előfordulhat zápor, zivatar. A nappali hőmérséklet 30-35 fok körül alakul, de estére érkezhet némi felfrissülés.
Ugyan vasárnap a naptárak szerint kezdetét veszi a meteorológiai ősz, ezzel együtt pedig hétfőn az új tanév is, azonban ezt az időjárásban aligha lehet majd észre venni, ugyanis folytatódni fog a kánikula. Marad tehát a rendkívüli meleg: a 2024-es meteorológiai ősz 36-37 Celsius-fokos hőséggel köszön be, nem kímélve az iskolapadokba visszatérő diák
Csütörtökön napos időre lehet számítani, kevés gomoly- és fátyolfelhővel. A nyugati megyékben, illetve északkeleten néhány helyen kialakulhat zápor, esetleg zivatar.
Szerdán is durva felhőszakadások sújtottak több magyarországi települést, különösen a Dunántúlon. A hirtelen érkező, nagy mennyiségben lezúduló csapadék villámárvizeket hozott létre Veszprém és Zala vármegyében. Ajkát, Alsópáhokot és Halimbát is elöntötte a víz, egyes településeken pedig jégeső is volt.
A Szicília partjainál szerencsétlenül járt luxusjacht, a Bayesian tragédiájának okairól – a fedélzeti nyílások vízáteresztőképességéről, az esetleges időjárási jelenségek hatásáról, a horgonyfelvonás kérdésének összetettségéről –, valamint a hajó jelenlegi állapotáról, a búvárok munkájának részleteiről, a kiemelésről is beszélt Balogh Tamás műemlék
A hétvégén sem szabadulunk a kánikulától. Továbbra is marad a brutális hőség, egész hétvégén akár 36 fokot is mutathatnak a hőmérők. Emellett többfelé várhatók záporok és zivatarok, különösen pénteken; a meteorológiai szolgálat számos vármegyére kiadta a figyelmeztetést az érkező viharok miatt.
Az országos tiszti főorvos a HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzése alapján a 2024. augusztus 24-én (szombat) 00.00 órától kiadott hőségriasztást 2024. szeptember 5. (csütörtök) 24.00 óráig meghosszabbítja az ország egész területére vonatkozóan – derül ki a Katasztrófavédelem tájékoztatásából. Továbbra is másodfokú
Igazán látványos természeti jelenséget sikerült levideózni: hatalmas porördög szelte át a pusztát Dél-Alföldön. Bár a jelenség kísértetiesen hasonlít a tornádóra, a porördög valójában nem veszélyes. A jelenleg hazánkban tomboló súlyos aszály és az erősen kiszáradt talaj viszont kedvez a kialakulásuknak.
Forró idővel búcsúzik az augusztus, és a hőség a hónapváltással sem szűnik meg, szeptembert elején is az ilyenkor szokásosnál jóval melegebb időre számíthatunk, ráadásul csapadás sem nagyon várható.
Annak ellenére, hogy hétvégén már szeptember lesz, jövő héten pedig az iskolákban elkezdődik az őszi félév, az időjárás továbbra sem vesz vissza a hőségből. Akár 36 fokig is emelkedhet a hőmérők higanyszála az ország egyes területein, a meteorológiai szolgálat vasárnapra és hétfőre is másodfokú figyelmeztetést adott ki a kánikula miatt. Ennek ellen