2014. augusztus 9. szombat

aug. 9
14:05
Videó: Drogba vébésapkájában jött Magyarországra - exkluzív (She)
Az NSO Tv ott volt a Liszt Ferenc repülőtéren kora délután, amikor a Chelsea labdarúgócsapata megérkezett Magyarországra. A felvételeken látható, hogy Didier Drogba a 2006-os labdarúgó-világbajnokság hivatalos sapkáját sem hagyta otthon. A Ferencváros holnap 20.45-kor játssza a Chelsea-vel új stadionjának nyitó mérkőzését.
aug. 9
14:21
Ronaldinhót is meghívta a pápa (Infostart)
A brazil labdarúgás legnagyobbjai közé tartozó Ronaldinhót is meghívta Ferenc pápa arra a jótékony célú, a békét erősíteni hivatott mérkőzésre, amelyet szeptember elsején rendeznek meg a római Olimpiai Stadionban.
aug. 9
14:21
Milan: megegyeztek a Real kapusával, ingyen érkezik (She)
Diego Lópezt, a Real Madrid kapusát már csak egy hivatalos bejelentés választja el attól, hogy az AC Milan játékosa legyen.
aug. 9
14:21
NB I: Nyeretlen csapatok csatája Debrecenben (Agroinform)
A bajnokságban kellene feledtetnie a Debrecennek a drámai BL-búcsút, ám a hajdúságiaknak nem lesz könnyű dolguk.
aug. 9
14:57
FTC: felavatták a sasszobrot az új Fradi-stadion előtt (She)
Felavatták a sasszobrot a Ferencvárosi Torna Club Családi Ünnepén. A klub szimbólumát ábrázoló alkotást Tarlós István főpolgármester adta át.
aug. 9
14:57
Újabb három továbbjutó 200 méteren (Metropol)
Az öt érdekelt magyar egység közül háromnak sikerült beverekednie magát a vasárnapi döntőbe.
aug. 9
14:59
Újpest: ausztrál védő érkezik próbajátékra - sajtóhír (She)
Helyi lapértesülés szerint az ausztrál utánpótlás-válogatott David Vrankovic próbajátékra utazott az Újpest labdarúgócsapatához.
aug. 9
15:15
Angol Szuperkupa: előzetesen az Arsenalé a trófea (She)
A világbajnoki meccsekhez hasonlóan a világhírű futballjáték-sorozat segítségével a Telegraph szimulálta a holnapi, Manchester City–Arsenal angol Szuperkupa-mérkőzést.
aug. 9
15:15
Manchester City: Pellegrini párbajt hirdet Hart és Caballero között (Agroinform)
Immár biztosnak tűnik, hogy Willy Caballerót nem a kispadra szerződtette a Manchester City.
aug. 9
15:17
Játékvezetés: a magyar bírónő beugróként fújt az U20-as vb-n (She)
A nők U20-as labdarúgó-világbajnokságán a magyar játékvezetőnő, Kulcsár Katalin beugróként volt kénytelen tevékenykedni, miután megsérült az első számú játékvezető.
aug. 9
15:19
Videó: a szerb kosaras a bíró arcába vágta a labdát (She)
Milos Teodoszics arcba dobta a bírót az Olaszország–Szerbia felkészülési kosárlabda-mérkőzésen. Az eset a negyedik negyedben történt, a játékvezető állsérülésre panaszkodott, ezért a helyszínen ellátták. A találkozót az olaszok nyerték meg.
aug. 9
15:33
Felavatták a Groupama Aréna előtti Sas-szobrot (Metropol)
A Szőke Gábor Miklós által tervezett szobor 8 méter magas, a madár szárnyfesztávolsága 16 méter.
aug. 9
15:51
Felkészülés: Stieberék kikaptak a Laziótól (Agroinform)
Kétgólos vereséget szenvedett Stieber Zoltán csapata, a német Hamburg az olasz Laziótól.
aug. 9
15:53
Ferencváros: Felavatták a Groupama Aréna előtti Sas-szobrot (Agroinform)
A Ferencváros családi napján szombaton felavatták a klub új stadionja, a Groupama Aréna előtti Sas-szobrot.
aug. 9
16:09
Kajak-kenu vb: Vajda ezüstérmes, Csay bronzérmes (She)
Vajda Attila ezüstérmet szerzett a kenu egyesek 5000 méteres versenyében, míg Csay Renáta bronzérmes lett K-1 5000 méteren a moszkvai kajak-kenu világbajnokságon.
aug. 9
16:27
Kajak-kenu vb - Vajda ezüst-, Csay bronzérmes 5000 méteren (Infostart)
Az első döntős nap után egy arannyal, két ezüsttel és négy bronzéremmel állnak a magyarok a moszkvai kajak-kenu világbajnokságon, mivel szombat délután a kenus Vajda Attila (a Mol-csapat tagja) második, a kajakos Csay Renáta pedig harmadik lett 5000 méteren.
aug. 9
16:27
Kína: Huszti jó helyre tekert, gól lett belőle - videó (She)
Huszti Szabolcs gólpasszt adott csapata, a Csangcsun Jataj szombati mérkőzésén a kínai labdarúgó-bajnokságban, de a győzelem elmaradt: a vendég Dalian Aerbin az utolsó pillanatokban egyenlített, a vége 1–1 lett.
aug. 9
16:27
Átigazolás: A Manchester United továbbra is pályázik Di Maríára (Agroinform)
A PSG kiszállásával újra esély nyílt a Manchester United előtt Ángel Di María átigazolására a Real Madridtól.
aug. 9
16:45
NB I: Honvéd-Nyíregyháza élőben az NSO-n! (She)
Honvéd–Nyíregyháza találkozó percről percre: gólok, helyzetek, érdekességek – kövesse figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el a meccs összefoglalóját, kommenteljen, mondja el a véleményét a találkozóról!
aug. 9
16:45
Vajda ezüst-, Csay bronzérmes 5000 méteren (Metropol)
Az első döntős nap után egy arannyal, két ezüsttel és négy bronzéremmel állnak a magyarok a moszkvai kajak-kenu világbajnokságon.
aug. 9
16:47
NB I: Videoton-Győri ETO élőben az NSO-n! (She)
Videoton FC–Győri ETO FC találkozó percről percre: gólok, helyzetek, érdekességek – kövesse figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el a meccs összefoglalóját, kommenteljen, mondja el a véleményét a találkozóról!
aug. 9
16:49
Videó: a buszpályaudvarig nyúlt a FTC-stadion látogatói sora (She)
Óriási érdeklődés övezi a Ferencváros labdarúgócsapata új stadionjának bemutató túráját. A szurkolók nagy számban jelentek meg a környéken, a sor pedig egészen a népligeti buszpályaudvar bejáratáig terjedt. Az NSO Tv felvétele.
aug. 9
17:03
Honvéd: egy lépéssel megint közelebb a Parma játékosa (She)
Olasz médiaértesülések szerint a Parma nyitott az üzletre, így labdarúgója, Fabiano Santacroce egyre közelebb van ahhoz, hogy a Honvédban folytassa a pályafutását.
aug. 9
17:04
Bajnokok Ligája: Sportszerűtlenséggel vádolja az UEFA-t a Legia (Agroinform)
Nem hagyja annyiban az UEFA döntését a Legia, amely a zöld asztalnál elveszítette a Celtic elleni BL-párharcot.
aug. 9
17:21
Kajak-kenu vb: Hét érem, közte egy arany a szombati döntőkben (Agroinform)
A magyar versenyzők hét érmet gyűjtöttek a moszkvai kajak-kenu világbajnokság szombati döntőiben.
aug. 9
17:39
Premjer-liga: Hulk a 7-1 után most egy 8-1-et élhetett át (She)
Folytatódik a gólzuhatag az orosz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premjer-liga): a 2. forduló szombati játéknapján a Zenit 8–1-re lelépte a Torpedót.
aug. 9
17:41
Videó: a fű miatt gyorsabb játékhoz kell szoknia a Fradinak (She)
Pénteken megtartotta első edzését az új stadionjában a Ferencváros labdarúgócsapata. Várhatóan nagyszerű atmoszférában játssza mérkőzéseit Thomas Doll együttese, amelynek az új fű miatt hozzá kell szoknia a gyorsabb játékhoz. A FradiMedia videója.
aug. 9
17:43
Bundesliga 2.: a volt pécsi gólja szépségtapasznak is kevés volt (She)
A német másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Bundesliga 2.) 2. fordulójában a Bochum idegenben 5–1-re legyőzte az Erzgebirge Auét. A házigazda egyetlen találatát a korábbi pécsi légiós Solomon Okoronkwo szerezte még a 16. percben, ám ezzel hiába egyenlített az Aue, végül hatalmas verést kapott.
aug. 9
17:57
Női kézi: gólzáporos magyar siker Angola ellen (She)
Magyarország A-válogatottja rendkívül sima, 40–26-os győzelmet aratott Angola ellen Kecskeméten, a női nemzetközi felkészülési kézilabdatorna 2. fordulójában.
aug. 9
17:57
Real Madrid: Ancelotti címvédésre tör a Bajnokok Ligájában (Agroinform)
A Milan duplázása óta senki sem tudta megvédeni címét a legrangosabb európai kupasorozatban.
aug. 9
18:15
Felkészülés: a Barca 6-ot vágott, Besicék kikaptak Paderbornban (She)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Primera División) szereplő Barcelona 6–0-ra kiütötte a finn listavezető HJK-t.
aug. 9
18:15
Felkészülés: Szalaiék nem bírtak a Genoával (Agroinform)
Döntetlennel zárult a német Hoffenheim és az olasz Genoa szombati felkészülési mérkőzése.
aug. 9
18:17
Championship: Tőzsérék kiváló rajtját Bogdánék bánták (She)
Tőzsér Dániel csapata, a Watford 3–0-ra legyőzte a Bolton Wandererst az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Championship) 1. fordulójának szombati játéknapján.
aug. 9
18:33
Labdarúgó NB I - Videoton-Győr 3-2 (Infostart)
A Videoton fordulatos mérkőzésen 3-2-re legyőzte hazai pályán a Győrt a labdarúgó OTP Bank Liga harmadik fordulójának szombati játéknapján, ezzel továbbra is százszázalékos. A Budapest Honvéd hazai pályán maradt alul 1-0-ra az újonc Nyíregyházával szemben a labdarúgó OTP Bank Liga harmadik fordulójának szombati játéknapján.
aug. 9
18:33
NB I: a Videoton fordított odahaza a Győri ETO ellen (She)
A labdarúgó NB I harmadik fordulójának rangadóján hiába vezetett idegenben kétszer is a Győri ETO, mégis a Videotoné lett a három pont.
aug. 9
18:33
NB I: Kétszer volt hátrányban, de legyőzte a Győrt a Videoton (Agroinform)
Öt gólt hozó mérkőzésen győzte le a Videoton a Győrt az OTP Bank Liga harmadik fordulójában.
aug. 9
18:35
FTC: José Mourinho ellazult a Fradi kispadján - fotó (She)
A Chelsea labdarúgócsapata is megismerkedett már a Ferencváros új stadionjával. És José Mourinho gyorsan hozzászokott a környezethez...
aug. 9
18:35
NB I: Bajzát-góllal nyert a Nyíregyháza a Honvéd ellen (Agroinform)
Idegenben győzte le a Honvédot a Nyíregyháza az OTP Bank Liga harmadik fordulójában, szombaton délután.
aug. 9
18:37
NB I: négy év után ismét nyert a Szpari, a Honvéd bánta (She)
A labdarúgó NB I 3. fordulójában a Nyíregyháza Spartacus Bajzát Péter góljával 1–0-ra nyert a Budapest Honvéd otthonában. A élvonal újonca ezt megelőzően legutóbb 2010 májusában győzött NB I-es mérkőzésen. A találkozó krónikájához hozzátartozik, hogy a vendégek részéről Fodor Ferencet a 67. percben kiállította a játékvezető.
aug. 9
18:39
NB I: Lombard-Kecskemét - élőben az NSO-n! (She)
Lombard–Kecskemét találkozó percről percre: gólok, helyzetek, érdekességek – kövesse figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el a meccs összefoglalóját, kommenteljen, mondja el a véleményét a találkozóról!
aug. 9
18:41
NB I: PMFC-Újpest élőben az NSO-n! (She)
PMFC–Újpest találkozó percről percre: gólok, helyzetek, érdekességek – kövesse figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el a meccs összefoglalóját, kommenteljen, mondja el a véleményét a találkozóról!
aug. 9
18:51
Franciaország: mégsem engedik a falusiak feljutását (She)
A Francia Profi Labdarúgóliga (LFP) vezetősége egyhangú szavazással úgy döntött, hogy a feljutás és a kedvező bírósági ítélet ellenére az 551 lakosú pireneusi település, Luzenac csapata nem indulhat a másodosztályú bajnokságban (Ligue 2).
aug. 9
18:51
Hazai pályán kapott ki a Honvéd a Nyíregyházától (Metropol)
Az újonc vendégcsapat a mérkőzést tíz emberrel fejezte be.
aug. 9
18:51
Felkészülés: Gálázott Helsinkiben a Barcelona - videó (Agroinform)
Hatgólos győzelmet aratott a finn HJK vendégeként a Barcelona a két csapat szombati felkészülési mérkőzésén.
aug. 9
19:09
MK: meglepetés Orosházán, kiesett az NB I-es Dunaújváros! (She)
A Kozármisleny és a Siófok labdarúgócsapata simán lépett tovább a Magyar Kupában az 1. fordulóból, a Balmazújváros hosszabbításra kényszerült a Monor ellen. Hatalmas meglepetésre elbúcsúzott az élvonalbeli Dunaújváros, amely Orosházán kapott ki.
aug. 9
19:09
Kétszer vezetett a Győr, mégis a Videoton nyert (Metropol)
A székesfehérvári csapat 3-2-es győzelmével továbbra is százszázalékos.
aug. 9
19:11
NB I: Kétszer is vezettünk, ült, amit elterveztünk - Horváth F. (She)
A Videoton–Győri ETO találkozót követően a két csapat vezetőedzője egyetértett abban, hogy remek találkozót játszottak. A kétszer is hátrányba kerülő fehérváriak mentek az egy pontért, végül három lett belőle.
aug. 9
19:11
Tóth Tamás ezüst-, Pap Bianka bronzérmes a paraúszó EB-n (Metropol)
Mindkét versenyző 100 m háton végzett dobogós helyen.
aug. 9
19:13
A férfiak remiztek, a nők győztek a sakkolimpián (Metropol)
A magyar férfiválogatott döntetlent játszott a címvédő örményekkel, míg a női csapat legyőzte Romániát.
aug. 9
19:27
Női BL: az MTK megtette az első lépést a főtábla felé (She)
A magyar bajnok MTK női labdarúgócsapata megérdemelt, 3–0-s győzelmet aratott az észt NK Pärnu ellen a Bajnokok Ligája-selejtező 3. csoportjának első fordulójában, ezzel a második helyen áll. A kvartett másik mérkőzésén a szlovén Pomurje négy góllal bizonyult jobbnak a házigazda Ekonomisztnál.