2021. augusztus 3. kedd

aug. 3
5:36
Kopasz Bálint olimpiai bajnok, Varga Ádám ezüstérmes 1000 méteren (Eurosport)
Kopasz Bálint arany-, Varga Ádám ezüstérmet nyert kajak egyes 1000 méteren kedden a tokiói olimpián.
aug. 3
5:39
Kopasz Bálint olimpiai bajnok K-1 1000-méteren (m4sport.hu)
Varga Ádám remek hajrával a második lett.
aug. 3
5:42
Éremesővel indult a nap! Megvan az újabb magyar aranyérem, dupláztak a sportolóink (Metropol)
aug. 3
5:42
Kopasz Bálint olimpiai bajnok, Varga Ádám a második kajak ezer méteren (444.hu)
Megvan a magyar csapat harmadik aranya.
aug. 3
5:51
Balszerencsés vereséget szenvedett Korpási Bálint (Infostart)
Korpási Bálint vereséggel kezdett a kötöttfogású birkózók 67 kilogrammos kategóriájában
aug. 3
5:54
A magyar sportoló bejelentette, ez volt az utolsó olimpiája: Ez az átkozott olimpia nem sikerült egyszer sem (Metropol)
Lőrincz Viktor megnyerte első mérkőzését a kötöttfogásúak 87 kilogrammos kategóriájában, így negyeddöntőbe jutott a tokiói olimpia keddi napján, míg a 62 kilós Sastin Marianna kikapott a 16 között.
aug. 3
6:03
Kozák Danuta és Bodonyi Dóra bronzérmes (Infostart)
A két magyar egységből csak az egyik állhat dobogóra a női kajakpárosok 500 méteres döntőjében.
aug. 3
6:06
Bronzérmes a Kozák Danuta-Bodonyi Dóra kettős kajak kettes 500 méteren (444.hu)
Kozák Danutának ez a hetedik olimpiai érme.
aug. 3
6:06
Bronzérmes a Kozák, Bodonyi duó (Eurosport)
Kozák Danuta és Bodonyi Dóra bronzérmet szerzett K-2 500 méteren.
aug. 3
6:09
Bronzérmes a Kozák, Bodonyi kettős K-2 500 méteren (m4sport.hu)
A Csipes, Medveczky páros a negyedik helyen végzett.
aug. 3
6:24
Lőrincz Viktor elődöntős, miután visszavágott a riói bronzmeccsért (Eurosport)
Lőrincz Viktor második mérkőzését is megnyerve elődöntőbe jutott a kötöttfogású birkózók 87 kilogrammos kategóriájában a tokiói olimpián, ahol így szerdán már biztosan éremért birkózhat.
aug. 3
6:33
Lőrincz Viktor visszavágott Rióért, elődöntős (Infostart)
Lőrincz Viktor 1–1-re végzett a német Denys Kudlával a kötöttfogású birkózók 87 kilogrammos kategóriájában, s mivel ellenfelét intették másodszor, bejutott az elődöntőbe. Így biztosan éremért birkózhat.
aug. 3
6:33
Óriási örömhír: Három magyar olimpiai éremmel indul a nap (BorsOnline)
Valóságos éremeső az olimpián!
aug. 3
6:54
Nagyon belekezdtek a magyar kajakosok: arany, ezüst, bronz az első napon (444.hu)
Kopasz Bálint minden idők legerősebb idejével nyert, kihasználták a történelmi lehetőséget is. Kozák Danutának már 7 olimpiai érme van.
aug. 3
6:54
Lőrincz Viktor visszavágott a riói bronzmérkőzésért (Demokrata)
A 31 éves Európa-bajnok egy könnyed siker után Denis Kudlával nézett farkaszszemet.
aug. 3
7:00
Bronzérmes a Kozák, Bodonyi duó női K-2 500 méteren (Demokrata)
A szám másik magyar egysége, Csipes Tamara és Medveczky Erika negyedikként ért célba.
aug. 3
7:00
Csodálatos kettős magyar győzelem a királyszámban (Eurosport)
Kopasz Bálint arany-, Varga Ádám ezüstérmet nyert kajak egyes 1000 méteren.
aug. 3
7:03
Hatalmas világcsúcs és iszonyatos párharc 400 gáton (Infostart)
A világbajnok Karsten Warholm győzött 400 gáton, de Rai Benjamin is bőven a régi rekordon belül futott.
aug. 3
7:06
Magyar duplázás: egy arany-, egy ezüstérmes K-1 1000 méteren (Demokrata)
Ebben a számban a magyarok legutóbb az 1968-as játékokon örülhettek győzelemnek.
aug. 3
7:15
Lőrincz Viktor a "bosszúról": nem akartam nagyon elverni (Infostart)
A birkózó örül, hogy az egyiptomival birkózik a döntőért a kötöttfogású birkózók 87 kilogrammos kategóriájában.
aug. 3
7:21
Hüttner Csaba: Kopasz Bálint mindent beáldozott ezért az olimpiai aranyért (m4sport.hu)
A szövetségi kapitány szerint Varga Ádám ezüstje felér egy arannyal.
aug. 3
7:27
Berecz Zsombor szenzációs csatában olimpiai ezüstérmes (Infostart)
A Detre ikrek bronzérmét fölülmúlva második lett Finndingi hajóosztályában Berecz Zsombor. Nagy csatában, de végül simán győzött a záró futamban, az utolsó versenyhez jelentős előnnyel érkező brit a végén visszakapaszkodott a negyedik helyre, ezzel aranyérmes.
aug. 3
7:30
Itt a harmadik érem is a mai napon! Bronzérmes a Kozák, Bodonyi duó (Metropol)
A Kozák Danuta, Bodonyi Dóra duó bronzérmet nyert K-2 500 méteren a tokiói olimpián. A szám másik magyar egysége, Csipes Tamara és Medveczky Erika negyedikként ért célba.
aug. 3
7:30
Óriási világcsúcs 400 gáton (Eurosport)
Saját világrekordját döntötte meg a norvég Karsten Warholm.
aug. 3
7:33
Itt látható a példátlan magyar kettős győzelem (Infostart)
Kopasz Bálint elvitte, amiért jött, mögötte Varga Ádám ért be a királyszámban.
aug. 3
7:42
Hatalmas világcsúccsal norvég aranyérem 400 gáton (Eurosport)
Fantasztikus döntőt hozott a férfi 400 méteres gátfutásé kedden a tokiói olimpián, melyen a világbajnok Karsten Warholm saját világcsúcsát közel egy másodperccel megdöntve nyert meg, az eddigi rekordnál szintén sokkal jobb idővel célba érkező amerikai Rai Benjamin előtt.
aug. 3
7:51
Kolozsváron teniszeznek – sport a tévében (Infostart)
A tokiói olimpia mellett még a San Jose-i szintén női tornát lehet nézni.
aug. 3
7:54
Könnyes szemekkel értékelt Hüttner Csaba! Kopasz és Varaga történelemét írt (Metropol)
Hüttner Csaba, a magyar kajak-kenu válogatott szövetségi kapitánya elégedetten és kicsit elérzékenyülve értékelte az első napi olimpiai döntőket, amelyekben egy-egy arany-, ezüst- és bronzérmet szereztek a versenyzői.
aug. 3
7:57
Messi öt évet hosszabbít a Barcelonával (m4sport.hu)
Már csak egy doog van hátra, hogy hivatalossá váljon a dolog.
aug. 3
7:59
Ez történt eddig az olimpia 11. versenynapján (m4sport.hu)
Három érmet hozott a kedd hajnal, mindhármat a kajakosok szerezték.
aug. 3
8:00
Videón Kozák és Bodonyi bronzérme (Eurosport)
A magyar kettős a 3. helyen végzett.
aug. 3
8:03
Tökéletes kezdés: arany- ezüst- és bronzérem a kajak-kenu versenyek első napján Tokióban (SzMo)
Parádés verseny után Kopasz Bálint arany-, Varga Ádám ezüstérmet szerzett kajak egyes 1000 méteren a tokiói olimpián. A Kozák Danuta, Bodonyi Dóra duó pedig bronzérmet nyert K-2 500 méteren. Itt lett egy negyedik helyünk is.
aug. 3
8:09
Berecz Zsombor olimpiai ezüstérmes (m4sport.hu)
A magyar vitorlázó a lehető legkisebb különbséggel maradt el az aranyérmes angol mögött.
aug. 3
8:12
Szenzációs éremeső! Taroltak a magyar olimpikonok (Metropol)
Kopasz Bálint arany-, Varga Ádám ezüstérmet nyert, Kozák Danuta, Bodonyi Dóra duó bronzérmet nyert, nem sokkal később Berecz Zsombor ezüstérmet szerzett Tokióban. Lőrincz Tamás olimpiai bajnok lett.
aug. 3
8:12
Berecz Zsombor ezüstérmes (444.hu)
A magyar vitorlás volt a leggyorsabb az éremfutamon, de a britnek több pontja volt összesítésben.
aug. 3
8:18
Fantasztikus verseny! Olimpiai ezüstérmet szerzett Berecz Zsombor vitorlázásban (Metropol)
A Finndingi hajóosztályban szereplő Berecz Zsombor ezüstérmet nyert kedden a tokiói olimpián.
aug. 3
8:18
Dráma a nyílt vízen, aranyéremért harcolt a magyar vitorlázó (Ripost)
Berecz Zsombor megnyerte az időfutamot, és történelmi ezüstöt a magyar csapatnak
aug. 3
8:18
Berecz Zsombor olimpiai ezüstérmes (Demokrata)
Ez a magyar vitorlázás második ötkarikás medálja, az elsőt a Detre testvérek szerezték, akik a 1980-ban a harmadik helyen végeztek Repülőhollandiban.
aug. 3
8:20
Elképesztő ajándék, gyémántot vesz a kapitány Kopasz Bálintnak (Metropol)
Egy korábbi ígéretét szeretné megtartani a a magyar kajak-kenu válogatott szövetségi kapitánya.
aug. 3
8:21
Fantasztikus teljesítmény, máris újabb magyar olimpiai érem született (BorsOnline)
Ezüstérmet nyert Berecz Zsombor.
aug. 3
8:21
„Láttam az örömöt édesanyám arcán is” – mondta az aranyérmes Kopasz Bálint, aki kilencéves kora óta erre a napra készült (SzMo)
Az ezüstérmes Varga Ádám amikor felnézett az eredményjelzőre, először nem is hitte el, amit látott.
aug. 3
8:24
Berecz Zsombor ezüstérmes! Negyven év után újra magyar érem vitorlázásban (Eurosport)
Tokió 2020 - Berecz Zsombor ezüstérmes
aug. 3
8:27
Szörnyűség történt Hosszú Katinkáékkal, kirabolták őket (BorsOnline)
Katinka szerelmét még meg is támadta a rabló.
aug. 3
8:30
Riói legyőzőjének visszavágva jutott elődöntőbe Lőrincz Viktor (Eurosport)
Döntőért birkózhat Lőrincz Viktor.
aug. 3
8:45
Ezüstérmes Berecz Zsombor vitorlázásban, megnyerte az utolsó futamot (SzMo)
Berecz nagy hajrát nyitott, megnyerte a futamot, innentől csak brit ellenfelére kellett figyelnie. Scott bejött negyediknek, ami számára címvédést, egyben magyar ezüstöt és spanyol bronzot - Cardona hatodik lett - jelentett.
aug. 3
8:54
Magyar tarolás a királyszámban: Kopasz arany-, Varga ezüstérmes K-1 1000 méteren (Eurosport)
Parádés verseny után Kopasz Bálint arany-, Varga Ádám pedig ezüstérmet szerzett kajak egyes 1000 méteren a tokiói olimpián.
aug. 3
8:57
Tokio 2020: bronzérmes lett a Kozák Danuta, Bodonyi Dóra kettős K2 500 méteren (Blikk)
A női K2 500 méteres döntőjébe két magyar egység jutott. A Kozák Danuta, Bodonyi Dóra duó a harmadik, a Csipes Tamara, Medveczky Erika kettős pedig a negyedik helyen végzett. Új-Zéland ezt a számot is megnyerte.
aug. 3
9:03
Berecz Zsombor: ez a bizonyítéka, hogy nincs lehetetlen az életben (Infostart)
Felhőtlen boldogsággal nyilatkozott a magyar vitorlássport valaha volt legjobb olimpiai helyezését, a finn dingi hajóosztályban ezüstérmet nyerő Berecz Zsombor.
aug. 3
9:03
Berecz Zsombor: Szerintem én jobban örülök ennek az ezüstnek, mint ő az aranyának (m4sport.hu)
Talán a legszebb pillanat az életemben –nyilatkozta a megnyert éremfutam után az olimpiai ezüstérmes Berecz Zsombor.
aug. 3
9:05
Wolff karmát emleget: a Red Bull lemészárlása után nem nyerhettek (m4sport.hu)
Egymást követő két alkalommal tette tönkre egy Mercedesszel való ütközés a Red Bull versenyét, és Toto Wolff a karmát emlegetve megjegyezte, talán nem érdemeltek maximális pontszámot a Hungaroringen.