„Mindent megteszek, hogy minél több mérkőzésen szerepelhessek lila-fehérben” – fogalmazott Abdoulaye Diaby, miután nyáron az Újpest focicsapatához igazolt. Ám úgy tűnik, a belga Antwerptől érkezett, 21 éves, korosztályos mali válogatott védő a valóságban ennek az ellenkezőjére törekszik. Esélyes, hogy az élvonalban kiesőhelyen álló csapat történeté
Sorsdöntő mérkőzések várnak a magyar labdarúgó-válogatottra: az albánok elleni hazai (október 9.) és az angolok elleni idegenbeli (október 12.) világbajnoki selejtezők a vb-kvalifikáció mellett Marco Rossi szövetségi kapitány jövője szempontjából is kulcsfontosságúak lehetnek.
Újabb győzelem csúszott ki a brit Lando Norris kezéből a Forma–1-es Orosz Nagydíjon. A McLaren fiatal pilótája fantasztikusan teljesít a szezonban, több bravúros eredmény fűződik a nevéhez, de a szerencsével hadilábon áll…
Marco Rossi keretet hirdetett az albánok és az angolok elleni vb-selejtezőkre. A kapitány szerint ha nem jut ki a válogatott a vb-re, le kell vonni a tanulságokat, ami akár a távozását is jelentheti.
Tegnap hajnalban rendben volt a vérnyomása, délelőtt sem változott, de még várnak rá további vizsgálatok, ezért Jónyer István még a Honvéd Kórház lakója marad.
A múltkor Lionel Messi, a hétvégén Kylian Mbappé viselte kicsit nehezen, amikor Mauricio Pochettino edző a meccs vége előtt lecserélte. Egyre valószínűbb, hogy nehéz kezelni a három világsztár önérzetét.
A török utánpótlás-válogatottakat végigjáró középpályás egy közlekedési vita hevében rántott fegyvert, majd külföldi rendszámú autójával elhajtott a helyszínről.
Szombaton rendezték a Tiszaföldvár II–Lurkó Focimánia megyei II. osztályú bajnoki mérkőzést. A találkozón még ott volt a csapat játékos-edzője, Kiss Attila, aki a meccs után, este rosszul lett és tragikus hirtelenséggel elhunyt.
Nyon – Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) felfüggesztette a fegyelmi eljárást az európai Szuperliga (ESL) alapítói közül megmaradt három klubbal szemben. Egy spanyol bíróság múlt héten arra kötelezte a szlovén Aleksander Ceferin elnök vezette UEFA-t, hogy szüntesse meg az eljárást, amelynek végén büntetéseket helyezett kilátásba az ESL létrehozá
Megtisztelték a magyar vitorlás-sportot, a 2022-es svájci Gold Cup-on rajtolhatnak legjobbjaink. Két nap tréning után szerdán mini-vb-n lépnek fedélzetre a mieink.
Brackley – Ross Brawn, a Forma–1 sportigazgatója szerint akár 120 futamgyőzelemig is eljuthat a címvédő és hétszeres világbajnok brit Lewis Hamilton, aki vasárnap, az Orosz Nagydíjon nyert századszor a pályafutása során.
Barcelona – Egy dubaji cég 1,5 milliárd euró (539 milliárd forint) hitelt ajánlott a Barcelonának, hogy a spanyol fociklub rendezhesse a pénzügyi helyzetét.
Nyolcvanhárom évesen, hosszan tartó betegség után elhunyt Roger Hunt, az FC Liverpool legendás futballistája, aki 1966-ban világbajnoki címet nyert az angol válogatottal.
Lionel Messi bemutatkozik hazai pályán is a Bajnokok Ligájában Paris Saint-Germain-játékosként. Ugyanebben a csoportban három magyar is pályára léphet az RB Leipzigben Gulácsi Péter csapatkapitány vezetésével.
A tokiói olimpiai győztes Tótka Sándor kajakos görög vizekre tervezett közös üdülést a szüleivel, csakhogy a sors közbeszólt, ugyanis a klasszis apa nagypapája 88 és fél éves korában elhunyt.
Scherzingen – Saját bevallása szerint három éve közel állt a halálhoz Jan Ullrich Tour de France-győztes korábbi országúti kerékpáros. Amint a cyclingnews szakportál beszámolt róla, az 1997-es francia körversenyen és az 1999-es Vuelta a Espanán első 47 esztendős német egykori riválisa, az amerikai Lance Armstrong podcastjében beszélt a múltjáról.
Manchester – Az angol válogatott focista, Jack Grealish modell barátnőjével úgy döntött, elköltöznek manchesteri otthonukból, miután kiderült, hol lakik a sztárpár.
Oroszországban nincs kivételezés, még egy Forma–1-es pilóta sem bújhat ki a katonai szolgálat alól. Eldőlt, ahogy minden orosz fiatalnak, a Haas versenyzőjének, Nyikita Mazepinnek is be kell vonulnia a hadseregbe sorkatonának.
– Japán után Kanada felé vette az irányt nyáron Mohamed Aida, ahol családi körben, aktív pihenéssel kapcsolódott ki pályafutása hetedik olimpiáját követően.
Két mérkőzést már lejátszottak a labdarúgó Bajnokok Ligája keddi programjából. A négy csapatból csak az Ajax szerzett gólt, a végeredmények: Ajax–Besiktas 2-0, Sahtar Donyeck–Internazionale 0-0.
A BL-újonc Sheriff Tiraspol 2-1-re győzött a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában. Az RB Leipzig kikapott otthon a Bruggétől, a Liverpool kiütötte a Portót. Messi gólt szerzett, a PSG legyűrte a Manchester City-t.
Megtisztelő felkérést kapott Dunai Antal. A korábbi ezüstcipős labdarúgó szakkommentátorként fog tevékenykedni egy sevillai televíziónak a csütörtöki Ferencváros-Betis labdarúgó Európa-liga meccsen.
A világ legdrágább angol futballistáját, Jack Grealisht és szépséges modell barátnőjét, Sasha Attwoodot a brit közvélemény egyre többször hasonlítja a David Beckham, Victoria Beckham pároshoz.