Udvardy Panna és Veronika Erjavec párosa nyerte meg a 275 ezer dollár (100 millió forint) összdíjazású salakpályás női tenisztorná a romániai Jászvásáron, ezzel a magyar játékos első páros trófeáját szerezte meg a WTA Touron.
A magyar férfi vízilabda-válogatott kabinetpólóval 18–12-re verte a címvédő Horvátországot a világbajnoki negyeddöntőben. A mérkőzést követően a főszereplők az M4 Sport helyszíni riporterének, Farkas Mártonnak értékeltek.
Johan Kristoffersson uralta a WRX-mezőnyt Nyirádon, az ERX1-ben Koncseg Zoltánnak szólt a Himnusz, két magyar állt dobogón az ERX3-ban. Véget ért a Nyirád Racing Centerben a ralikrossz világ- és Európa-bajnoki sorozat harmadik fordulója, a WRX-ben pedig nem történt meglepetés, az egész hétvégén másik ligában versenyző Johan Kristofferson rendkívül
A korábban a pöttyös trikót viselő belga Tim Wellens nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körverseny 15. szakaszát, amelyen az összetett élcsoportja nem változott.
Az egész ralivilág Oliver Solberg elképesztő teljesítményén és csodálatos győzelmén ámul, és ezzel maga az érintett is így van. Oliver Solberg három évet várt arra, hogy újra Rally1-es autóval bizonyíthasson, és négy napjába telt, hogy mindenkinek megmuattasa, mire képes. Ahhoz képest, hogy először vezette a Toyota Rally1-es autóját élesben, az Ész
Ann-Katrin Berger elmúlt néhány éve igen nehezen alakult súlyos betegsége miatt, de szombat este ő lehetett a világ egyik legboldogabb embere: kulcsszerepet játszott a német válogatott továbbjutásában a női labdarúgó Európa-bajnokságon.
Bár a végeredmény alapján simának tűnik a magyar–horvát férfi vízilabda vb-negyeddöntő, a medencében közel sem volt ez ennyire egyszerű. A negyedik felvonásban akár egy gólra visszazárkózhattak volna a horvátok, de Vismeg Zsombor előbb egy remek mentéssel, majd az ellentámadásból egy szép góllal nyugtatta a magyar kedélyeket.
A hetedik helyen kiemelt Bondár Anna 4:0-s vezetésről két szettben kikapott pályafutása első WTA-döntőjében a Hamburgban rendezett, 238 ezer euró (100 millió forint) összdíjazású salakpályás női tenisztornán, nem sokkal később pedig két mérkőzéslabdáról veszített a páros döntőben.
A világbajnoki csapatverseny jelentőségére hívta fel a figyelmet a háromszoros olimpiai bajnok kardvívó néhány nappal a Grúziába utazás előtt. A Vasas sportolója az InfoRádióban elmondta: részben annak volt köszönhető, hogy egyéniben beverekedte magát a döntőbe a genovai Eb-n, hogy jó napot és jó formát fogott ki, ezzel egyben jelezte a nagy riváli
A Liverpool nyilvánosságra hozta annak a 29 játékosnak a nevét, akik elutaztak Ázsiába, az előszezonbeli túrára. Az első állomás Hongkong. Az első mérkőzést majd szombaton játsszák a Vörösök, az AC Milan ellen. Mindhárom magyar elutazott a kerettel.