2008. április 11. péntek

ápr. 11
10:46
Nehezebbek lehetnek az autók a Forma-1-ben (F1világ)
A Forma-1-es csapatok technikai vezetőinek egy része azt szeretné elérni, hogy már a következő évtől emeljék meg az autók minimumsúlyát, ugyanis a KERS bevezetésével jócskán megnő a versenygépek súlya, mellyel nehézkessé válik a ballasztok használata.
ápr. 11
12:23
A Renault sajnálja, hogy elvesztette Kubicát (F1világ)
A Renault főmérnöke, Pat Symonds bevallotta, így utólag már nagyon sajnálja, hogy csapata nem igazolta le időben Robert Kubicát, mikor a lengyel versenyző még fiatal tehetségkutató programjuk tagja volt.
ápr. 11
13:28
A Ferrarinál nem tudják hova tenni a BMW-t (F1világ)
Felipe Massa úgy gondolja, túl korai még arról beszélni, milyen szerepet kap majd a BMW Sauber a szezon hátralévő részében, ugyanis véleménye szerint csak az európai futamokon derül fény a valós erőviszonyokra.
ápr. 11
14:06
Bautista Kallio előtt az első edzésen Portugáliában (F1világ)
Az Aprilia versenyzője, Alvaro Bautista végzett az élen a Portugál Nagydíj első szabadedzésen a negyedliteresek kategóriájában. A spanyol versenyző mögött a KTM finnje, Mika Kallio végzett, akit Hiroshi Aoyama követett a harmadik pozícióban.
ápr. 11
15:59
Fisichellát igazolja a Renault gyenge teljesítménye (F1világ)
Giancarlo Fisichella szerint beigazolódott, hogy nem ő okolható a Renault tavalyi mélyrepüléséért, ugyanis egykori csapattársa, a kétszeres világelső Fernando Alonso sem találja a fogást a franciák idei versenygépén.
ápr. 11
16:05
Di Meglio az élen, Talma a nyolcadik az időmérőn (F1világ)
Mike di Meglio végzett az élen a Portugál Nagydíj első időmérő edzésén. Az Ajo Motorsport francia versenyzőjét Nicolas Terol, és Ranseder követte, míg Gábor majd’ egy teljes másodperccel lemaradva a nyolcadik helyen végzett.
ápr. 11
16:07
Pedrosa átvette a vezetést Estorilban (F1világ)
A Repsol Honda spanyol versenyzője, Dani Pedrosa végzett az élen a péntek délutáni szabadedzésen Portugáliában. A második pozícióban a többszörös világelső Valentino Rossi futott be, akit Colin Edwards követett a harmadik helyen. Stoner csak a hetedik lett.
ápr. 11
16:42
Ferrari klón lehet a Force India (F1világ)
Német lapértesülések szerint a Force India versenyistálló a jövő évben már nem csak a motorokat, hanem a kinetikus energiatároló rendszert (KERS) is a Ferraritól vásárolja, ami komoly előnyt jelenthet majd számukra.
ápr. 11
17:36
Simoncellié az ideiglenes pole Estorilban (F1világ)
Marco Simoncelli szerezte meg az ideiglenes pole pozíciót a pénteki időmérő edzésen a negyedliteresek között Portugáliában, ahol hatalmas küzdelem bontakozott ki az élen. A második Debon lett, akit Kallio követett a harmadik helyen.
ápr. 11
18:14
A Honda egy 16 éves kamasszal erősít (F1világ)
A Honda Racing versenyistálló pénteken kiadott közleményében hivatalosan is megerősítette, hogy hosszú távú szerződést kötött a tizenhat esztendős brit gokart versenyzővel, Will Stevensszel.
ápr. 11
18:24
Az összes jegy elkelt az Európa Nagydíjra (F1világ)
Az Európa Nagydíj szervezői pénteken megerősítették, az összes jegy elkelt az augusztus 24-én Valenciában megrendezésre kerülő versenyre. A mintegy 115 000 jegy közel egy hét alatt fogyott el, ami rekordnak számít a Forma-1-ben.
ápr. 11
18:46
Rosberg szerint sok van még a Williamsben (F1világ)
A Williams istálló német versenyzője, Nico Rosberg biztos benne, hogy sokkal többre lesz képes csapata az idei év második felében, miután kiválóan kezdte a 2008-as bajnokságot a Forma-1-ben.
ápr. 11
19:52
A Honda hamarosan leáll idei autója fejlesztésével (F1világ)
A Honda Racing a szezon közepén még egy újabb javítócsomagot készít az RA108-as modell számára, aztán teljes erejével a 2009-es fejlesztésekre koncentrál, árulta el a brackley-i bázisú csapat vezetője, Ross Brawn.
ápr. 11
21:59
Stoner értetlenül áll a Ducati problémái előtt (F1világ)
A MotoGP jelenlegi világbajnoka, Casey Stoner értetlenül áll délutáni szereplése előtt, ugyanis fogalma nincs arról, mi történhetett motorjával, hiszen a reggeli esős tréninget magabiztosan megnyerte.
ápr. 11
22:32
Alonso leleplezte a McLarent (F1világ)
Fernando Alonso kijelentette, azért hagyta el a McLarent, mert a brit gárda nem egy győztes csapat. A spanyol egy hete még azt állította, azért távozott, mert tisztában volt azzal, a nézeteltérések után nem teremhet babér számára a csapatban.