Elkészült a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) kutatóinak legújabb kisműholdja, az MRC-100, amely a Föld körüli elektroszmogot vizsgálja majd. Az űreszközt a tervek szerint 2023 májusában bocsátják fel az űrbe. A kisműhold három év alatt készült el a BME Szélessávú Hírközlés és Villamosságtan Tanszék oktatóinak, kutatóinak és hall
A közösségi polip egy törvényjavaslat miatt tette fel az USA-ban ugyanazt a lemezt, amelyet Ausztráliában egyszer már meglehetősen sikertelenül pörgetett.
Méghozzá a vállalat videojátékos részlegénél, ahol a fizetésben és megbecsültségben is rosszul álló minőségbiztosítási tesztelők kezdtek el szervezkedni.
Az Apple eddig kizárólag az Egyesült Államokban biztosította ezt a lehetőséget. A program bővítése leginkább a szabályozói környezet szigorodásának köszönhető.
Mi történt a technológia világában? Elmondjuk röviden! Számos hazai hírcsatorna IT, mobiltechnológiát, robotikát érintő tartalmait foglaljuk össze pár perces podcast adásainkban.
A teljesinformációs játékokban az MI már hosszú ideje jól teljesít, de a DeepMind most kifejlesztett egy olyan modellt, amelyik a legmagasabban jegyzett embereket is elveri a Stratego nevű társasjátékban.
Megölték Svédországban Tumszo Abdurahmanov csecsen YouTube-bloggert, Ramzan Kadirov csecsen elnök kritikusát, aki 2015-ben hagyta el Oroszországot, és Svédországban kapott menedékjogot. A Szabad Európa Rádió és Szabadság Rádió (RFE/RL) orosz irodája Abdurahmanov kollégáitól szerzett tudomást arról, hogy a bloggert a december 1-jén éjjel agyonlőtték
A roamingdíjak fokozatos eltörléséről szóló megállapodást írtak alá a EU-Nyugat-Balkán-csúcson. Az Európai Unióban és a nyugat-balkáni országokban tevékenykedő mobilszolgáltatók képviselői megállapodást írtak alá Tiranában kedden arról, hogy a két térség közti roamingdíjakat jövő ősztől fokozatosan eltörlik. A díjak csökkentése jövő októbertől kezd
Az ingatlan.com csoport együttműködési megállapodást kötött a Hitelnet Kft.-vel, ennek részeként a money.hu közvetítői csapata csatlakozik a Hitelnet hálózatához, az ingatlan.com Zrt pedig részesedést szerez a Hitelnetben – tájékoztatta az ingatlanhirdetési portál. A money.hu hitelösszehasonlító oldal az ingatlan.com csoport tagja. A közlemény szer
A magyarok 53 százaléka az idén kevesebbet költ majd ajándékokra karácsony előtt, mint szeretne. A MediaMarkt felkérésére az Opinio Institute közvéleménykutató cég által végzett reprezentatív kutatás szerint a megkérdezettek csaknem nyolcvan százaléka vesz ajándékot idén, és az áremelkedés miatt a harmaduk még többet is költhet, mint tavaly. A vála
Az erőltetett robotizálás növeli ugyan a termelékenységet, de a fejlődő gazdaságokban könnyen vezethet alacsonyabb bérekhez, munkanélküliséghez, sőt népességcsökkenéshez is – derül ki egy friss kutatásból.
Létezik egy ortodox irányzat, mely szerint a jelszavak legyenek minél hosszabbak és összetettebbek, valamint cseréljük azokat minél gyakrabban. Valóban ettől lesznek a rendszereink biztonságosabbak? Pfeiffer Szilárd (Balasys) írásának második részében a kényelem és biztonságot feszül egymásnak.
Előremenekülésként is értékelhető, hogy a cég a korábbinál lényegesen rugalmasabb feltételeket vezet be az iOS-re fejlesztett alkalmazások értékesítésénél.
Sokat enyhült annak a törvénytervezetnek a szövege, amely eredetileg nagyon széles körben gátolta volna a kínai csipek használatát a kormányzati szerveknél és azok beszállítóinál.
Mi történt a technológia világában? Elmondjuk röviden! Számos hazai hírcsatorna IT, mobiltechnológiát, robotikát érintő tartalmait foglaljuk össze pár perces podcast adásainkban.
Magyarországi bankokkal tartott komplex kiberbiztonsági gyakorlatot a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézet (NKI) – közölte a szervezet. Azt írták, a leghatékonyabban kibergyakorlattal lehet tesztelni a szervezetek incidens-reagálási képességét. Hozzátették: a kiberfenyegetések – mint például a zsarolóvírusok – ma minden koráb
Csalók küldenek sms-üzeneteket, látszólag az OTP nevében, így a bank azt kéri: senki ne kattintson az azokban szereplő linkekre – közölte az OTP. A csalások elkövetői egyre változatosabb és egyre nehezebben felismerhető módszereket találnak ki. Az sms-ben megkísérelt csalások egy részének üzenete látszólag az OTP Bank nevében érkezik, és az
Az Egyesült Államokban Maryland állam – követve más államok példáját – megtiltotta a TikTok közösségi oldal és egyéb kínai, valamint orosz internetes felületek használatát az állam kormányzati intézményeiben. Larry Hogan kormányzó kedden közölte, hogy a felhasználások elfogadhatatlan kíberbiztonsági kockázatot jelentenek az államra. Az intézkedést
Decembertől az eddigi 3G adatkapcsolatról 4G-s kommunikációra állt át a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) Forgalomirányítási és UtasTÁjékoztatási Rendszere, a Futár. A projekt keretében a mai elvárásoknak megfelelő, 4G-s technológián alapuló eszközöket építettek be a járművekbe, a megállóhelyi kijelzőkbe és a hangos utastájékoztatást szolgáló ber
Egy csoportos keresetben kártérítést követelnek minden potenciálisan érintett iOS- vagy Android-felhasználónak, de az Apple számára nem ez pénz lesz az ügy valódi tétje.
Felülvizsgálják az eddigi felvételi politikát, mert a szoftvervállalat továbbra is munkaerőhiánnyal küzd, pedig 23 ezer embert vettek fel a pandémia alatt.
Mi történt a technológia világában? Elmondjuk röviden! Számos hazai hírcsatorna IT, mobiltechnológiát, robotikát érintő tartalmait foglaljuk össze pár perces podcast adásainkban.
Nem csak a saját márkás járművek megjelenésének a céldátumát tolták odébb, de a Bloomberg szerint azt is elengedték, hogy belátható időn belül megvalósítsák a legmagasabb szintű autonómiát.
Váratlan hang csendül fel a Vodafone új karácsonyi kampányában: a Piramis együttes jól ismert slágerét, az Ajándék című dalt énekli el újra Révész Sándor, egykori frontember a megható kisfilmben. A rockikon elmondása szerint sokat jelentett számára, hogy több év kihagyás után ismét stúdióba vonulhatott, és azzal foglalkozhatott, amit igazán szeret
Egy amerikai bíró elutasította a Meng Van-csou, a Huawei Technologies pénzügyi vezetője elleni vádakat, ezzel hivatalosan is véget vetve az amerikai-kínai kapcsolatokat feszítő büntetőjogi szankciós ügynek. Meng, akinek édesapja, Zsen Cseng-fej, a Huawei alapítója és vezérigazgatója, tavaly megállapodást kötött az amerikai ügyészekkel az ügy megszü
Az Európai Bizottság új, 25 millió eurós programot fogadott el a fehéroroszországi demokratikus törekvések támogatására, a segélyt a civil társadalom képviselőinek, diákoknak és egyetemeknek juttatja el a brüsszeli testület. A bizottság sajtóközleménye szerint a finanszírozás célja, hogy támogassa a fehérorosz civil társadalom aktivistáinak tevéken
Egyre növekvő kiberbiztonsági kihívásokkal kell szembenézni a cégeknek, a leginkább kitett ennek a pénzügyi szektor. Csendes Balázs, a BlueVoyant Magyarország Kft. kelet-közép-európai és a közel-keleti térségekért felelős értékesítési igazgató szerint az ellátási láncok kiberbiztonsági kockázatot okoznak a cégeknek, a beszállítók, szállítók és part
Kanadában villámgyors az igazságszolgáltatás. Mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy ugyan csak hajnali 6.32-kor indítottak el egy pert, a helyi bíróság már korábban 6.13-kor már ítéletet is hozott…
Létezik egy ortodox irányzat, mely szerint a jelszavak legyenek minél hosszabbak és összetettebbek, valamint cseréljük azokat minél gyakrabban. Valóban ettől lesznek a rendszereink biztonságosabbak? Pfeiffer Szilárd (Balasys) sorozatának harmadik, befejező része.
Többek között a készülő Nemzeti Digitális Állampolgárság Programról, a digitális állampolgárság jövő évi bevezetéséről és az együttműködési lehetőségekről esett szó.
Mi történt a technológia világában? Elmondjuk röviden! Számos hazai hírcsatorna IT, mobiltechnológiát, robotikát érintő tartalmait foglaljuk össze pár perces podcast adásainkban.
Az amerikai kormányzat elkötelezettnek tűnik az Activision Blizzard rekord értékű felvásárlásának megekadályozásában, miközben a Microsoft a versenytársakkal egyezkedve próbálja kisiklatni a trösztellenes fellépést.
Vádat emeletek egy férfival szemben, aki amellett hogy hónapokon át zaklatta korábbi barátnőjét, le is hallgatta az asszony lakását. Saághy Flóra, a Csongrád-Csanád Megyei Főügyészség helyettes szóvivője azt közölte, a férfit tiltott adatszerzés bűntettével, valamint zaklatás vétségével vádolják. A férfi és a nő rövid ideig párkapcsolatban éltek, é
Az ellenőrzés után önként vallott be 324 millió forintnyi áfát egy mobiltelefon-kereskedő – tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV). A NAV közleménye szerint munkatársaik folyamatosan elemzik az áfabevallások adatait, kiemelten figyelve az olyan esetekben, ahol a bevallás nagy összegű bevétel mellett elenyésző befizetendő adót mutat. A NAV munka
Az orosz-ukrán háborúval kapcsolatos keresések formálták legnagyobb mértékben az idei év összesített magyar Google-listáját, a felkapott keresések tízes toplistáját Ukrajna vezeti. A Google sajtóirodájának szerdai közleménye szerint dobogós helyezést értek el 2022 fontos hazai eseményei, így a népszámlálás és választás keresőszavai is. A filmek, so
A Gloster Infokommunikációs Nyrt. 51 százalékos tulajdonrészt vásárolt a németországi székhelyű G-plus Consulting GmbH-ban, így közvetlen informatikai beszállítója lett a legnagyobb német autómárkáknak – jelentette be a társaság. A Gloster célja, hogy 2025-re a DAH régióban – Németország, Ausztria, Svájc – kiterjedt szoftverfejlesztési jelenléttel
A NYT riportja alapján már azon ötletelnek, hogyan tudnák egy instagramos Twitter-klónnal összeszedni az Elon Musk elől menekülő felhasználókat. A válasz valószínűleg az, hogy sehogy sem.
Mi történt a technológia világában? Elmondjuk röviden! Számos hazai hírcsatorna IT, mobiltechnológiát, robotikát érintő tartalmait foglaljuk össze pár perces podcast adásainkban.
Az árbevétel alapján a leggyorsabban növekvő technológiai cégeket díjazó Deloitte Central Europe 2022-es Technology Fast 50 programjára 16 közép-európai országból 400 pályázat érkezett, a rangsorba három magyar cég került be. A könyvvizsgáló és adótanácsadó közleménye szerint a jelentkező cégek idén rekord, 2351 százalékos átlagos növekedést értek
Az előzetes adatok alapján a Videoton vállalatcsoport idei árbevétele meghaladja a 260 milliárd forintot – jelentette be Széles Gábor. A székesfehérvári cégcsoport elnök-vezérigazgatója elmondta: idén szeptemberéig úgy tűnt, hogy az előző gazdasági év eredményszintjét fogják megismételni, de az év végén komoly növekedést produkáltak, így tudták jel