Azonnali intézkedésekre szólította fel Koszovó és Szerbia vezetőit az észak-koszovói feszültség csökkentése érdekében csütörtökön az amerikai külügyminiszter.
"Egyre több kisgyerekes család menekül külföldre Kijevből az orosz rakéta- és drónterror elől" - ezt mondta Híradónknak Tompa Tibor, a helyi magyar közösség vezetője. Az oroszok ma reggel tíz ballisztikus rakétát lőttek ki az ukrán fővárosra.
Az országos bruttó átlagbérek legalább 130 százalékára emelkedik jövő januártól a pedagógusok havi fizetése Csehországban. A vonatkozó törvények módosításait a képviselőház korábbi igenje után csütörtökön a felsőház, a szenátus is elfogadta. A jogszabály életbe lépéséhez most már csak az államfő aláírása szükséges, ami ebben az esetben csak formali
Újra közös képen szerepel Volodimir Zelenszkij és Orbán Viktor: a két politikust az Európai Politikai Közösség (EPK) találkozóján készült csoportképen állították egymás mögé. A találkozón 45 ország részvételével tárgyalnak a kontinens és az EU jövőjét érintő kérdésekről.
Megváltozott a Donyeck megyei Bahmut városánál a hadművelet formátuma, ezért átmenetileg szünetelnek a harcok – jelentette ki Olekszandr Szirszkij, az ukrán fegyveres erők szárazföldi erőinek parancsnoka az Ukrajinszka Pravda hírportálnak adott nyilatkozatában.
Új program indítását tervezi a kormány, amelynek keretében ösztönözni fogja a magyar vállalkozások külföldön keletkezett profitjának hazai befektetését a kapacitásaik bővítése érdekében – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Oslóban.
Amerikai hírszerző szolgálatok több ezer iPhone-t fertőztek meg rosszindulatú szoftverrel Oroszországban, köztük olyanokat is, amelyeket külföldi nagykövetségek használnak – közölte csütörtökön az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB).
Huszonkét év után halt meg a jeruzsálemi Sbarro pizzériában 2001-ben elkövetett terrormerénylet egyik sérültje, aki azóta kómában volt - jelentette a The Times of Israel című angol nyelvű izraeli hírportál.
Az Európai Politikai Közösséget (EPK) alkotó országok vezetői moldovai találkozójukon megerősítették eltökéltségüket annak segítésében, hogy az európai kontinens egészére visszatérjen a béke.
A prágai parlament felső háza jóváhagyta, hogy az országos bruttó átlagbérek legalább 130 százalékára emelkedik jövő januártól a pedagógusok havi fizetése.
Az olaszországi Maggiore tavon egy átlagosnak tűnő születésnapozó társaság hajókázni indult, de a túlterhelt jármű felborult a viharban. Így derült fény arra, hogy a fedélzeten egy korábbi Moszad-tiszt és legalább két olasz ügynök is volt, ők egy orosz nővel együtt meghaltak. De úgy tűnik, a kimentett vendégsereg jó része hírszerző lehetett.
Az Egyesült Királyság Védelmi Minisztériumának volt egyesített haderőfejlesztési főigazgatója szerint nagyon is komolyan kell venni az F-16-osok megjelenését Ukrajnában, de egy másik fegyver megjelenése hozhat döntő fordulatot.
Minden harmadik emberüket a csekély stratégiai jelentőséggel bíró városban veszíthették el a támadók. Hírfolyamunk az orosz-ukrán háború 464. napjáról.
Az Egyesült Államok válaszlépéseket hozott az Új START néven ismert fegyverzetkorlátozási egyezmény orosz megsértése miatt - közölte csütörtökön az amerikai külügyminisztérium fegyverzetellenőrzési irodája (Bureau of Arms Control, Verification and Compliance).
Óvatos becslés szerint is legalább 60 ezer katonát vesztett Oroszország Bahmutnál – írja a Hvg.hu nyugati katonai szakértők számításaira hivatkozva, amely a halottakat és a sebesülteket összegezte.
Orbán Viktor szerint, aki azt mondja, háborúban állunk az oroszokkal, "annak elment az esze". Úgy fogalmazott: "ha a fene fenét eszik is, egyszámjegyű lesz az infláció". A magyar uniós soros elnökséget elutasító határozatot szerinte az eszkimói parlamentben is hozhatták volna, ezzel nem is kell foglalkozni.
Hatalmas kombinált támadást indítottak Kijev ellen éjjel az Orosz Fegyveres Erők. Szerhij Popko, a kijevi katonai közigazgatás vezetője szerint egyszerre támadták a fővárost és a régiót drónokkal és cirkálórakétákkal - írja az Index.hu.