Újra kell kezdeni a Dmitro Firtas ukrán oligracha amerikai kiadatási kérvénye ügyében folyó bírósági eljárást – döntött pénteken az illetékes osztrák bíróság.
Igor Konasenkov altábornagy közlése szerint jelentős veszteségeket szenvedtek az ukrán erők, amikor az elmúlt nap folyamán sikertelen támadási kísérleteket hajtottak végre Donyeck körzetében és Donyeck megye déli részén.
Olaszországban májusban az előzetes becslésnek megfelelően 7,6 százalékkal nőttek a fogyasztói árak éves szinten, miután áprilisban 8,2 százalékos emelkedést mértek – közölte az olasz statisztikai hivatal, az Istat pénteken.
Az ukrán csapatok töretlenül ostrom alatt tarják az orosz állásokat, állításuk szerint az előrehaladásuk lassú, de folyamatos. Az orosz vezetés tagadja az ukrán sikereket.
Japán, az Egyesült Államok és a Fülöp-szigetek együttesen a „szabad és nyitott” nemzetközi rend fenntartásában érdekelt – ezt a három ország kormányának nemzetbiztonsági ügyekért felelős vezetője erősítette meg tokiói találkozóján.
A szudáni fegyveres konfliktus mindeddig 330 gyermek életét oltotta ki, és mintegy 13 millió gyermek szorul miatta humanitárius segítségre - közölte pénteken az ENSZ Gyermekvédelmi alapja (UNICEF), amely egyúttal felszólította az országban harcoló fegyveres szervezeteket, hogy jobban védelmezzék a gyermeket.
Új "színnel" bővültek a találgatások a NATO új főtitkárának személyéről. Rohamosan közeleg a szövetség július 11-12-i csúcstalálkozója, amelyen erről minden bizonnyal hivatalos döntés születik.
Az Európai Bizottság új szabályokat javasol annak érdekében, hogy a telefonok és a táblagépek tartósabbak, energiahatékonyabbak és könnyebben javíthatók legyenek.
Fegyverek és robbanószerek illetéktelen előállításával, birtoklásával, hordozásával és kereskedelmével vádol a szerbiai ügyészség három koszovói rendőrt.
Kína erős országként sem törekszik majd hegemóniára - jelentette ki Hszi Csin-ping kínai államelnök, amikor Pekingben pénteken fogadta Bill Gates amerikai milliárdost, a Microsoft alapítóját.
A szövetség minisztereivel és államtitkáraival ellentétben nem távoznak önként tisztségükből a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) által kinevezett prefektusok, alprefektusok, hanem továbbra is az új román kormány „rendelkezésére állnak”.
„Orvosi tény”, hogy Oroszország megőrizte gazdaságának fenntarthatóságát – jelentette ki több mint egyórás beszédében Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteken, a Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórum plenáris ülésén. Az ukrán ellentámadásról kifejtette a véleményét.
Családi házak rongálódtak meg, és helyi lakosok szenvedtek sérüléseket a pénteki újabb nagyszabású orosz rakétatámadásban – közölte Andrij Nyebitov Kijev megyei rendőrfőnök a Telegramon.
A NATO-szövetségesek egyetértenek abban, hogy Ukrajna az elmúlt évtizedben közelebb került a csatlakozáshoz, ezért szövetségünk ajtaja nyitva áll előtte – jelentette ki Jens Stoltenberg főtitkár pénteken Brüsszelben.