A Magyar Filozófiai Társaság elnöksége állásfoglalást tett közzé a magyar filozófiai közélet és intézményrendszer megújításáról, a kritikai, szabad gondolkodás jogainak helyreállításáról.
Ahogy futottam a pizzával, és próbáltam nem elejteni menekülés közben a zsákmányomat, egymás után gurultak az utcára az olajbogyók. A Duna irányába rohanva szapora lépteket hallottam magam mögött. Az olasz étterem kövér pincére izzadva, lihegve szedte fekete nadrágba bújtatott lábát. – Rényi Ádám frissen megjelent novelláskötetéből olvashatják el A
"Sosem vágytam karrierre vagy más effélére. Beértem azzal, hogy feleség és anya vagyok" – szögezi le a Távol telt tőled tavaszom elején Agatha Christie hőse, az életével pöffeszkedően elégedett Joan Scudamore. A tökéletes élet máza ugyanakkor a szemünk láttára repedezik meg, a kérdés már csak az, mi jön a fájdalmas felismerés után.
"Az orbáni maffiózok áron alul elkezdték árulni a TV2-t és más médiumokat is és a százmilliárdos rogáni gyűlöletpropaga anyahajóját, a Lounge Event Kft-t is. Több oligarcha család már távozott és a napokban Mészáros család is Dubaiba repül."
"Intenzív tanakodás kezdődött, hogy visszatoljanak-e a műtőbe. Az egyik orvos telefonon próbálta elérni a műtősfiút, és kérte, hogy jöjjön vissza, mert azonnal szükségem van egy újabb feltáró műtétre." Olvasónk írása arról, hogyan bagatellizálta el az orvosa az intő jeleket, és hogyan vezetett ez életveszélyes állapothoz a szülésekor.
Csak kérdezem Tocától meg a fideszes képviselőktől , hogy nem lenne jobb pufitól meg madártól még most megszabadulni?Mert amikor hamarosan nyilvánosságra kerülnek, hogy mennyi pénzt vettek fel az évek alatt a mandineres szerződésekből (különös tekintettel pufi teljesen üres vagyonnyilatkozatára) akkor már késő lesz eljátszani a szüzk@rvát… A napA M
A Verdonk Broccoli vállalatnál jelenleg négy betakarító pótkocsi működik egy új, diákok által kifejlesztett eséscsillapító rendszerrel. A szállítószalagok összekötik a betakarító robotot és a tároló ládákat.
Az Apple minden energiájával azon dolgozik, hogy versenyképes maradjon a mesterséges intelligencia területén. Mindeközben vámintézkedésekkel és -tarifákkal, valamint ellátási láncbeli bizonytalanságokkal is meg kell küzdenie. A vállalat jövőjének kulcsa hamarosan az új cégvezér kezébe kerül.
Két egyetemista saját pénzből forgat dokumentumfilmeket a legismertebb magyar bűnügyekről. Legújabb munkájukban a Pándy-gyilkosságokat dolgozták fel, melyhez eddig nem látott dokumentumokat is felhasználtak. És már azon gondolkodnak, melyik bűncselekmény történetét dolgozzák fel legközelebb.
Egy lelkes magyar csapat saját Karib-tenger kalózai rajongói filmet készít, amely látványban már most felveszi a versenyt a hollywoodi produkciókkal. A projektet Slemmer Ádám vezeti, aki egyben a főszereplőt is alakítja. A stáb az évek során többszörösére nőtt, és ma már több százan dolgoznak a filmen, jórészt fizetség nélkül. A cél egy mindenki sz
A mi kis falunk 10. évadának 8. részében Anikó (Döbrösi Laura), Bazsó (Rusznák András), Nelli (Mikecz Etilla) és Zsolt (Fehér Tibor) egy erdei faházban kapcsolódnak ki, ami hamar izgalmas fordulatot vesz, amikor a társaság úgy dönt, hogy éjszakai bátorságpróbát tartanak – a játék közben azonban Bazsónak nyoma veszik. Vajon örökre elnyeli a sötétség
Ildikó (Erdélyi Tímea) nagy döntésre szánta el magát: elhatározta, hogy teljesen új karriert épít magának. Pajkaszeg lelkes közmunkásai mindenben mellette álltak, ráadásul még abban is támogatták, hogy tetoválóművészként is kipróbálja magát. A fordulatok azonban itt még nem értek véget: Ildikó végül Stoki (Szabó Győző) és Sulyok (Nagy Sándor) oldal
Geszti Péter Friderikusz Talkshow-ban mesélt arról, miért jelent számára kihívást az új dalok írása, és hogyan próbál túllépni a régi fordulatain. Elárulta, az alkotáshoz szerinte nemcsak játékosság, hanem folyamatos megújulás is szükséges.
Volt, aki meteorológusként azt számolta, mikor ér felénk a sugárfelhő. Közben emberek milliói mit sem sejtettek arról, hogy egy láthatatlan veszély már közeledik az otthonukhoz, a mentesítésen dolgozók pedig a saját egészségükkel fizettek a katasztrófa következményeiért. Személyes sorsokon keresztül elevenítjük fel a 40 éve történt csernobili tragé
Heti streamingajánló a Szarvasbébi rendezőjének új sorozatával, egy animációs Stranger Things-utánlövéssel és egy elátkozott szigeten játszódó krimivel.
A három nagyszerű szerkesztő áldozatos munkája nyomán most napvilágot látott nyolc olyan fiatal Lukács-tanulmány, esszé és kritika, melyek ebben a formában soha nem kerültek nyilvánosságra, hiszen Lukács ceruzás autográf lapszéli javításai egy bőrönd fenekén hevertek. – Kardos András kritikája az Utolsó kéz című kötetről.
A Magyar Könyvtervezés 2025 díját nyerte el az Árva – Nemes László filmje című album. A Pioneer Pictures és a Mozinet által gondozott, Nemes László rendező Árva című filmjének kulisszái mögé betekintést engedő exkluzív kiállású kiadvány 336 oldalon 288 fényképet és forgatókönyvlapot publikál.
És flörtölsz a kínnal, pedig megaláz, / terjed a magban megbújó hasadás. – A Lillafüred Alapítvány idei ódapályázatának három díjazott írását közöljük Kemény István laudációival. A harmadik helyezett, Farkas Gábor versét olvashatják.
Miről szól valójában a közös meseolvasás, és hogyan érdemes elkezdeni? Hogyan járul hozzá az olvasási élmény a gyerekek kognitív fejlődéséhez? Olvasd el dr. Vass Dorottea olvasáskutató írását, amely az Ezt senki nem mondta! című bookazine-ban jelent meg!
Az ima kérdés, de válasznak hívom. / Angyal sétál az Einstein–Rosen hídon. – A Lillafüred Alapítvány idei ódapályázatának három díjazott írását közöljük Kemény István laudációival. A második helyezett, Halmai Tamás versét olvashatják.
Nézd csak, mennyire félve-ocsúdva / szeretlek: nevedet sem vehetem a számra következmény nélkül. – A Lillafüred Alapítvány idei ódapályázatának három díjazott írását közöljük Kemény István laudációival. Az első helyezett, Bodor Emese versét olvashatják.
Legyen szó prózáról vagy versről, felnőtt- vagy gyerekirodalomról, múltról vagy jövőről, kommunizmusról vagy modern politikáról, az idén 75. életévét betöltő Kukorelly Endre életműve rengeteg izgalmas könyvvel, témával és bravúrral van tele. Ebből ajánlunk most 5 olvasmányt a frissen érkezőknek és az örömmel újraolvasóknak!
Már az alapfelállás is azt sugallja, hogy itt egy igazán feszült élmény vár rád. A hangulat és a látvány elsőre működik is, gyorsan beszippant. Aztán jön valami, ami teljesen más irányba viszi az egészet. Ismert arcok, erős koncepció és népszerű műfajok találkoznak ebben az új filmben.
A Nemzeti Színház Marxtőkéje egyszerre túlbeszélt és túlfűtött vádirat Karl Marx és a marxizmus ellen, de inkább szónokol, semmint kérdez vagy töprengésre késztet.
Meghirdette 2026/2027-es hangversenyévadát a Nemzeti Filharmonikus Zenekar és a Nemzeti Énekkar. A koncertek egyrészt a hagyományokat őrzik, és a zenekar, illetve a kórus történetében meghatározó muzsikusoknak állítanak emléket, másrészt a műfaji tájékozódás lehetőségét kínálják a közönség számára.
A mi kis falunk 10. évadának 8. részének felvételein a szereplők ezúttal is mókás pillanatokkal örvendeztették meg a nézőket. Csuja Imre humoros szöveget improvizált, Földes Eszter pedig zavarba jött Kerekes József nézésétől. Ha egy igazán önfeledt nevetésre vágysz, ne hagyd ki a videót!
A Hajnalcsillag sorozat negyedik kötetének egyik legnyugtalanítóbb vonása a bizonytalanság: nincs egyértelmű határ jó és rossz, valóság és képzelet, döntés és sodródás között. Kritika Karl Ove Knausgård új könyvéről.
Magyar Péter május 5-én Olaszországba utazik, hogy részt vegyen a Riviera Nemzetközi Filmfesztiválon (Riviera International Film Festival). Az esemény programjában szerepel a "Tavaszi szél" című dokumentumfilm bemutatója is, amely az elmúlt hetekben jelentős nézettségi sikereket ért el.
Az énekesnő videójában arról is beszélt, hogy nagyon megviselte az elmúlt időszak, és szerinte "sokszor könnyebb ám az átlagos élet, mint a sztár élet".
Boros Mihály már gyerekként napi 7-8 órát zongorázott, mert saját bevallása szerint egyszerűen nem bírt nem gyakorolni. A 23 éves zongorista Friderikusz Sándornak mesélt a zene iránti szenvedélyéről, Schiff András tanításairól és arról, hogyan formálja őt emberként is a művészet.
Demokratának lenni mindenekelőtt annyit tesz, mint nem félni: nem félni a más véleményűektől, a más nyelvűektől, a más fajúaktól, a forradalomtól, az összeesküvésektől, az ellenség ismeretlen gonosz szándékaitól, az ellenséges propagandától, a lekicsinyléstől – Bibó István írását hétkezdőnek Nagy Gabriella választotta.
Az Amerikai Könyvtári Szövetség közzétette azoknak a könyveknek a listáját, amelyeket a legtöbbször tiltottak be, illetve a legtöbbször kifogásoltak 2025-ben az amerikai könyvtárakban. A világ egyik legnépszerűbb romantasy szerzője sem úszta meg a betiltásokat.
A Heti Hetes legutóbbi adásában a TV2 belső konfliktusai is szóba kerültek. Hajós egy folyosói ordibálást, Majka pedig egy korábbi, személyes vitáját idézte fel.