Áprilisban sem lassítottak a magyar nézők: a tavasz beköszöntével ugyan egyre több a program a szabadban, de este még mindig sokan választják a streaminget kikapcsolódásként. A friss toplisták alapján most is vegyes a mezőny: új premierek, visszatérő kedvencek és pár meglepetés is felbukkant.
A múlt nemcsak édes, hanem mérgező is lehet. Feri és Vencel testvérek, gondoskodnak egymásról, együtt viszik apjuk gazdaságát, ám utóbbi egy nap elvesztette az eszét és már csak állat módjára tud viselkedni. Feri vendégségbe hívja Vencel egykori szerelmét, hogy bebizonyítsa, neki is lehet esélye a lánynál. Kovács Dominik és Kovács Viktor Vendégségb
Tizenhat év a bűnügyi helyszíneken, több ezer haláleset és a nyers valóság, ami messze áll a hollywoodi sorozatoktól. Törteli Eszter egykori helyszínelő megrázó könyvben tárja fel hivatása legsötétebb titkait és azt, hogyan maradhatott ember a borzalmak között.
Laci (Bánki Gergely) egy üdítősüveg jóvoltából nyereményautóhoz jutott, és minden vágya volt, hogy elvigye egy körre barátnőjét, Sacit (Sodró Eliza), viszont jogosítvány hiányában ezt nehezen tudta megvalósítani. Svábtól (Sarkadi Kiss János) kért gyorstalpalót, ami nem ment éppen zökkenőmentesen…
Valóra vált Saci (Sodró Eliza) egyik legnagyobb álma: egy autósmoziban romantikázhatott szerelmével, Lacival (Bánki Gergely). A filmet egy két fa közé kifeszített lepedőre vetítették Bazsó (Rusznák András) jóvoltából, aki véletlenül összekeverte a laptopján tárolt videókat. Volt, akinek teljesen leesett az álla, Svábnak (Sarkadi Kiss János) azonban
A mi kis falunk 10. évadának 10. részében Zsófia (Peller Anna) és András (Mihályfi Balázs) szűrővizsgálatra várták Pajkaszeg lakosait, ahol Pali bácsi (Dióssi Gábor) is tiszteletét tette, és természetesen a szeretett libáját is elhozta magával. A forgatáson azonban a szárnyas egyszer csak akkorát gágogott, hogy Peller Anna felugrott ijedtében!
A költőt inkább a technológiával lehetségessé vált játékos ötletek érdeklik. Az AIToday-nek elárulta: felmerült, hogy a digitális mása évtizedek múlva is taníthatna helyette.
Hogyan fér meg egymás mellett a civil aktivizmus és a kortárs írói lét? Miért gondolja egy alkotó úgy, hogy az irodalom valójában alig gyakorol hatást a világra? Károlyi Csaba irodalomkritikus Puskás Panni íróval, a Revizor szerkesztőjével beszélgetett színházról, a kiüresedő feminizmusról, a kultúra társadalmi felelősségéről – és arról is, hogy Sz
Csontváry mitikus álomként, Vaszary vibráló valóságként, Gulácsy költői látomásként festette meg Itáliát. Mutatjuk a Dolce vita kiállítás leghangulatosabb alkotásait!
A kék zóna kifejezés a hosszú, kiegyensúlyozott élet szimbóluma lett. A hasonló régiókon belül megismert sorsok persze korántsem az idillikus élet megfelelői. A 100 vagy annál több évig élő emberek tapasztalata és életmódja mégis fontos alapigazságokat közvetíthet számunkra: például arról, mit együnk, vagy épp miért érdemes felkelnünk nap mint nap.
A The Women Are Not Fine (A nők nincsenek jól) című könyv történetének középpontjában az 1911–1929 között történt tizaszugi méregkeverő nők története áll. Hope Reese, a Magyarországon élő amerikai újságíró könyvben dolgozta fel ezt a külföldön kevésbé ismert, egyedülálló történetet, amelynek hazai legismertebb feldolgozása Móricz Zsigmond Tiszazugi
Máshogy emlékszik / a portás, a takarító, / abban mégis egyetértenek, / hogy nem történt / semmi rendkívüli / és a néma szabály szerint / dolgoztak tovább. – Csala Károly Vencel verséhez Holczer Dávid írt vakreflexiót.
El lehet-e néha távolodni a minket körülvevő eseményektől, vagy az információdömping elkerülhetetlenül utolér minket? És hogyan változtatta meg az online tér az emberi kapcsolatainkat? A jelenleg Oszakában élő Krusovszky Dénes A másik mozaik című friss novelláskötete apropóján mesélt nekünk Japánról, írásról és magányról. Fotók: Valuska Gábor
2026. május 19-én hivatalosan is elindul a Litera Klub 4. évada. 11. klubestünkön a Három Hollóban Tompa Andrea lesz a vendég, akivel Bodor Emese és Greff András beszélget, de felolvasnak a klub további jeles szerzői is. Az Olvasókörben Nádas Péter könyve, a Halott barátaim a téma.
Solére már ovisként arról álmodozott, hogy egyszer énekesnő lesz belőle. Mindössze ötéves volt, amikor belevágott a klasszikus zongoratanulásba, ám a dallamok mellett ekkor találkozott először a szorongással is. "12 éves koromban azt éreztem, hogy nem bírom tovább" – mondta az énekesnő, aki egy teljes évig nem is nyúlt hangszerhez, később azonban a
A Határtalan szerelem párkeresői, Németh Zsófi, Szabados Györgyi, Tóth Kriszti és Tóth Laci ezúttal nem a randizásról, hanem a telefonjaikról rántották le a leplet. Vajon melyik emojikat használják a leggyakrabban, mi volt az utolsó kép a telefonjukban, melyik dalokat hallgatják a legtöbbet, és milyen különlegesebb applikációk rejtőznek a készüléke
A Tisza Párt politikusaiból szexszimbólumok lettek a TikTokon. Nem csak Magyarról és Radnairól, már Velkey György Lászlóról is nyálcsorgatós videók készülnek, Orbán Anitát és Gajdos Lászlót viszont inkább a kedvességükért szeretik. Médiakutatóval vizsgáltuk meg a jelenséget.
Jókai Mór nemcsak író volt, hanem megszállott kertész is. Az Országos Széchenyi Könyvtár kezdeményezésére már digitálisan is bejárható az író egykori svábhegyi telke.
Anthony Horowitz krimiíró úgy érzi magát az Ai használata miatt, mintha csalna egy iskolai vizsgán, ugyanakkor a mesterséges intelligencia korlátaival is szembesült. Lejött a köszösségi médiáról, és minden nap egy verssel kezdi a napját.
A változások őre változáskor, / Akár a népe, oly tanácstalan. / De akkor is szép, hogyha tetszhalott, mert / Akárhogy nézem: ragyogása van. – A hét versét Bodor Emese választotta.
Egy új, az egyes folyóiratok múltját, tradícióit, megjelenési gyakoriságát, közművelődési és közösségszervező, valóságos értékteremtő teljesítményét figyelembe vevő, igazságos finanszírozási rendszer kidolgozása csakis akkor lehetséges, ha a korábbi politikailag és ideológiailag elfogult és értékrendjében torz szisztéma kitalálói, működtetői és ked
2026. május 14. és 16. között rendezik meg a Deszkatavasz Költészeti Fesztivált Pécsen. Az eseményen többek között Simon Márton, Veszprémi Szilveszter, Vida Kamilla és Zilahi Anna is részt vesznek.
Sarah Jessica Parker az olvasásnak szentelte a vasárnapját, és nem akármilyen könyvet választott: Nelio Biedermann svájci szerző Lázár című családregényét.
Szirmai Marcell a szombati koncertjén árulta el közönségének a hírt, ahol arról is beszélt, hogy a választás után sem fog megszólalni politikai ügyekben.
Négy évtized szolgálat után kiállítási látványosságként folytatja pályafutását egy Rolls-Royce RB211 hajtómű: az Aeroplex hangárjából egyenesen a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum új kiállításába került.
David Attenborough több generáció számára is meghatározta, mit is jelent a természet és annak szeretete. Elhivatottsága és kíváncsisága szinte egybeforrt azzal a tisztelettel teli, mégis gyermeki hevülettel, ami mindannyiunkban ott él a környezetünk iránt. A híres természettudós nemrég töltötte be a 100. évét, ezért 4 emlékezetes könyvet ajánlunk a
A győri pápai misére sietve kapta lencsevégre egy fotós a főapátot, aki rohanás közben pileólusával a kezében ugrik át széles mozdulattal egy tócsát. Késésben lehetett… Hát, ilyennek képzelem a magyar katolikus egyházat. – A Pannonhalmi Szemle legújabb, iskola-példa című számát Gelencsér Gábor írásával ajánljuk.
Szabó Zsófi kedvese egy tehetős, szír származású milliárdos üzletember, akitől a műsorvezető a második gyermekét várja. A műsorvezető a Shane Tusuppal való szakítása után nem teregette ki a magánélete részleteit, most viszont elárulta, hogy a második babájával várandós. Úgy tudni, össze is házasodott a kedvesével.