A francia drukkerek jól érezték magukat, a futballisták már kevésbé - erről a magyar válogatott gondoskodott. Ilyen volt az Európa-bajnokság eddigi legnagyobb meglepetése.
A bolondját járatta a Forma–1-gyel a Mercedes csapatfőnöke. Toto Wolff pénteken meglepőt nyilatkozott a versenyzőkérdésükről, szombaton aztán leleplezte magát.
Élete egyik legszebb napjának nevezte az olasz tréner a tegnapi napot, miután a nemzeti tizenegyünk 1-1-es döntetlent harcolt ki a világbajnok francia válogatott ellen.
A hétvége foci-eb híre, hogy sikerült 1-1 es döntetlent elérnie a magyar válogatottnak a világbajnok franciák ellen a puskás Arénában. A továbbjutáshoz azonban ennél több kell.
A Mercedes szerint nem működhetett volna náluk a Red Bull trükkje, ami sikerre vezette őket a Francia Nagydíj időmérő edzésén. Attól tartanak, nem elég jó a csomagjuk.
Thomas Müller, a német labdarúgó-válogatott rutinos tagja Portugália legyőzését követően már az Európa-bajnokság következő csoportellenfélre fókuszál, és a magyar csapatra kellemetlen ellenfélként tekint.
Higgadtan nyilatkozott a gumiügyben lefolytatott megbeszélésről Lewis Hamilton és Max Verstappen, egyes források szerint nem volt ennyire békés a pénteki párbeszédük.
Álvaro Morata, a társházigazda spanyol válogatott játékosa szerint a lengyelek elleni, 1-1-es döntetlennel végződő szombati Európa-bajnoki mérkőzést követően fogaikat összeszorítva kell továbbmenniük és továbbjutniuk csoportjukból.
Már merész ötkarikás álmai vannak a kétszeres Európa-bajnoki ezüstérmes gyorsúszónak, aki a májusi, budapesti kontinensviadalon egyik számában sem tudott a dobogóra állni.
Szalai Ádám, a labdarúgó Európa-bajnokságon társrendező magyar válogatott csapatkapitánya jól érzi magát, és miután a szombati, orvosi vizsgálatok során nem találtak nála problémát, az éjszakát már Telkiben töltötte.
Volt egy pont, amikor Lewis Hamilton is elgondolkodott, ám a franciaországi időmérő edzés után már jól elviccelődtek a Mercedesen belüli vázcsere kérdésével.
Gerard Moreno több mint másfél éve rontott legutóbb. A két döntetlen után is fogadkoznak a spanyolok, de a lengyelek is nagy erőt merítenek a szombati meccsből.
Şenol Güneş, a török szövetségi kapitánya szerint csak a csoda segíthet a csapatán. Nulla pontról és -5-ös gólkülönbségről kezdik a svájciak elleni csoportzárót este hatkor Bakuban.
A franciák elleni mérkőzést televízión keresztül néztem, de még így is átjött az a fantasztikus hangulat, amely a Puskás Arénában uralkodott. A labdarúgó-Európa-bajnokság talán legnagyobb meglepetését szolgáltatta a magyar válogatott. Sokkal bátrabban futballozott, mint a portugálok ellen, s még az irtózatos meleg sem látszódott a csapat játékán.
– Súlyos sérülése ellenére, térdgéppel a lábán is a helyszínen szurkolta végig a Franciaország elleni (1-1) Európa-bajnoki összecsapást a tornáról keresztszalagszakadás miatt lemaradó Kalmár Zsolt.