2024. március 27. szerda

márc. 27
0:12
Az Európa-bajnokságra készülő magyar futballválogatott Koszovót is legyőzte (444.hu)
Gyámoltalan első félidő után sima 2-0 lett a vége.
márc. 27
0:12
Szoboszlait kirázta a hideg, Schäfernek adósa egy gólpasszal, Nagy a buszra szállóval visszahúzta, így Langot sem nyírták ki (m4sport.hu)
A magyar labdarúgó-válogatott játékosai, így a csapatkapitány Szoboszlai Dominik sem hagyat szó nélkül a Koszovó 2-0-s legyőzése felett érzett örömben, hogy az első félidőben teljesítményük nem volt megfelelő.
márc. 27
0:12
Az előnyről elbukott olimpiai selejtező lett Székely Norbert utolsó meccse a női kosárválogatottal (Telex)
A kapitány lemondott, utóda Völgyi Péter.
márc. 27
0:15
Kylian Mbappé eltökélt, de Emmanuel Macron segítségére lehet szüksége (Infostart)
A játékos még a paris Saint-Germainnál játszik, ám lehetséges, hogy hosszas huzavona után idén a Real Madridhoz szerződik. Csakhogy ezzel egy másik nagy álmát húzná keresztbe.
márc. 27
0:16
Végleges a foci-Eb mezőnye, Magyarország mellett az összes szomszédja kint lesz az Európa-bajnokságon (444.hu)
A pótselejtezőkön Ukrajna, Grúzia és Lengyelország harcolta ki a részvételt
márc. 27
0:16
Marco Rossi: Aki azt gondolja, az elsőtől az utolsó percig dominálnunk kellene, el van tájolva (sajtótájékoztató) (m4sport.hu)
A szövetségi kapitány többet vár Gazdag Dánieltől, örül a kapusdilemmának, Sallait és Szoboszlait pótolhatatlannak tartja.
márc. 27
0:16
Szoboszlai és Nagy döntött, Koszovót is legyőzte Magyarország (Telex)
A magyar csapatkapitány remekül érkezett Schäfer beadására, labdája megpattant egy védőn, úgy kötött ki a kapuban. Nagy Zsolt remek támadást fejezett be okosan. A válogatott 14 meccsesre növelte a veretlenségi sorozatát.
márc. 27
0:19
Alaposan felforgatta Marco Rossi a kezdő tizenegyet (Infostart)
Marco Rossi, a magyar válogatott szövetségi kapitánya hét (!) helyen változtatta meg kezdő tizeneghyét a pénteki, törökök elleni találkozóhoz képest. A Koszovó elleni mérkőzés 19.00 órakor kezdődik a Puskás Arénában.
márc. 27
0:20
Két Eb-résztvevőről is tizenegyesek döntöttek, Izland megint a végén járt pórul – teljesé vált a foci-Eb mezőnye (m4sport.hu)
Georgia első nagy tornájára készülhet.
márc. 27
0:20
Ukrajna fordított Izland ellen, és ott lesz a foci-Eb-n (Telex)
A Chelsea sztárja, Mihajlo Mudrik lőtte a győztes gólt.
márc. 27
0:23
Újabb atlétikai világversenynek adhat otthont Budapest (Infostart)
Egy Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározat arra utal, hogy Magyarország lehet a házigazdája a hamarosan induló World Athletics Ultimate Championships elnevezésű világeseménynek.
márc. 27
0:27
Szoboszlai Dominik és Nagy Zsolt egy-egy gólja hozta az újabb győzelmet (Infostart)
A magyar válogatott 19.00 órától Koszovó ellen játssza utolsó a Puskás Arénában játszott felkészülési mérkőzését az Euro 2024 előtt. Marco Rossi hét helyen megváltoztatta a törökök elleni kezdő tizenegyet, csak Szoboszlai Dominik, Lang Ádám, Nagy Ádám és Szalai Attila maradt.
márc. 27
0:31
Megvan Székely Norbert utóda a női kosárválogatott élén (Infostart)
Hajszálnyival maradt le a csapat a párizsi olimpiai szereplésről, ez került a korszakos edző állásába. Völgyi Péter jön.
márc. 27
3:18
Kalandvágyó drukkereknek egy sátor is elég a kölni Rajna-parton a foci-Eb-n (Telex)
A jegy nélküli magyar drukkereket is tárt karokkal várják Kölnben, Stuttgartban.
márc. 27
5:33
Ha erre vágyna a Balatonnál, lassan lemondhat róla (Infostart)
Öt év alatt duplájára drágult a túravitorlázás költsége a magyar tengeren. A nyugati medence talán még nem telt meg.
márc. 27
5:42
Marozsán Fábián szenzációs: újabb top10-es ellenfelet legyőzve már negyeddöntős Miamiban (m4sport.hu)
Marozsán Fábián újabb bravúrgyőzelmet ért el top10-es riválissal szemben: magyar idő szerint szerda hajnalban 6:4, 0:6, 6:1-re múlta felül a világranglista tizedik helyezett Alex de Minaurt a Miamiban zajló ATP 1000-es keménypályás tornán, ezzel pedig bejutott a negyeddöntőbe, amelyben Alexander Zverev lesz az ellenfele.
márc. 27
6:00
Illegális szeszfőzde nyomaira bukkantak a Nascar egyik versenypályája alatt (USAracing)
A Nascar hőskora szó szerint kéz a kézben járt az illegális alkoholbiznisszel. Méghozzá olyannyira, hogy...
márc. 27
6:03
Illegális szeszfőzde nyomaira bukkantak a Nascar egyik versenypályája alatt (Racing)
márc. 27
6:27
"Korrekt gyerek" - Szoboszlai beszólt, azonnal jött a válasz (BorsOnline)
Ezúttal sem maradt el a csipkelődés a válogatott meccs után.
márc. 27
6:27
Neuville: Nem az autó gyorsaságán múlik a kenyai siker (Racing)
Thierry Neuville szerint akár szerencsés és balszerencsés is lehet, hogy a Szafari Rallyn elsőként kell indulnia az első napon. A belga versenyző szerint az afrikai versenyen sokkal inkább számít az autó megbízhatósága, mint gyorsasága.  “Az időjárás komolyan befolyásolhatja az idei Szafari Rallyt – mondta Thierry Neuville. – A márciusi verseny azt
márc. 27
6:27
Marozsán tovább menetel, megint egy top 10-es játékos bánta (Sportal)
Marozsán Fábián három szettben legyőzte az ausztrál Alex de Minaurt, így a magyar teniszező bejutott a legjobb nyolc közé a Miami Open férfi egyesében.
márc. 27
6:30
"Milyen nagy lett a kislánykád!" – Hosszú Katinka anya-lánya fotóval jelentkezett (Metropol)
"Itt a következő bajnok, kis cukorfalat" – írta egy rajongó.
márc. 27
6:30
Végre a Ducati mérnökzsenije is megszólalt Bagnaia és Marc Márquez portimãói ütközéséről (P1race)
Gigi Dall’Igna szerint nagyon sajnálatos, hogy az ütközésük miatt sem Francesco Bagnaia, sem Marc Márquez nem tudott pontot szerezni.
márc. 27
6:39
Teljessé vált a németországi foci-Eb mezőnye (Infostart)
Lengyelország tizenegyesekkel győzte le Walest Cardiffban, míg Ukrajna Wroclawban nyert Izland ellen a nyári labdarúgó Európa-bajnokság pótselejtezőjének döntőjében. A grúz válogatott tizenegyesekkel múlta felül ellenfelét, ezzel története során először ott lehet az Eb-n.
márc. 27
6:42
Marozsán Fábián megverte a világranglista-tizedik Alex de Minaurt, már a 8 között van Miamiban (444.hu)
Négy napon belül a második Top10-es játékost győzte le.
márc. 27
6:45
Fókuszban a kézilabda: pályán a DVSC és a Győr - szerdai sportműsor (Sportal)
Egy helyen megtekinthetők a legfontosabb szerdai sportesemények. Íme:
márc. 27
6:48
Marozsán lenyűgöző, top tízes játékost verve negyeddöntős a miami tenisztornán (Telex)
A siker történelmi, Zverev vár a magyar játékosra a nyolc között.
márc. 27
6:57
Szoboszlai Dominik: Nem veretlenek akarunk maradni, most már győzni akarunk! (Sportal)
A magyar válogatott csapatkapitánya ismét góllal vette ki a részét a győzelemből, ezúttal kedd este Koszovó ellen talált a hálóba Szoboszlai Dominik. A legértékesebb magyar labdarúgó szerint most már ott tart a válogatott, hogy nem pusztán a veretlenség megőrzése a cél, most már minden meccsen győzni akarnak!
márc. 27
7:00
Dárdai Mártonnal ilyen még nem történt, egyből üzent neki az édesapja (Metropol)
Hamar beilleszkedett Marco Rossi válogatottjába a Hertha Berlin védője.
márc. 27
7:03
Értékelések - Szoboszlai Dominik: kirázott a hideg, amikor a nevemet skandálták (Infostart)
"Nagyon nagy megtiszteltetés a válogatottban játszani" - fogalmazott az ezúttal gólpasszt jegyző Schäfer András, Bolla Bendegúz az Eb-ig nem akar már sérült lenni, a csapatkapitánynak pedig hiányozni fognak a társak Liverpoolban. Lang Ádám attól félt, hogy "kinyírják". Marco Rossi szerint nem kéne a kapuig sétálni a labdával, lehetne többet is lőni
márc. 27
7:03
Marozsán már a negyeddöntőben; teljes lett a foci Eb mezőnye - reggeli hírösszefoglaló (Sportal)
Összegyűjtöttük olvasóinknak az előző este legfontosabb sporthíreit. Íme:
márc. 27
7:09
Hideg Ádám: Sok olyat tanultam formaautóval, ami a gokartban nincs (Racing)
Több szempontból is sokat fejlődött és ezért pozitívan értékeli a Formula 4 Winter Seriesben teljesített négy versenyhétvégét Hideg Ádám
márc. 27
7:15
Nagy Zsolt: Nehéz könnyek nélkül ünnepelni (Sportal)
A gól nélküli első félidő után végül Szoboszlai Dominik és Nagy Zsolt góljával 2-0-ra nyert a magyar labdarúgó-válogatott Koszovó ellen, amely immár 14 mérkőzés óta veretlen. A lefújást követően Nagy Zsolt és a debütáló Mocsi Attila értékelt.
márc. 27
7:24
Sorozat készül Kovács Kokó István életéről (Telex)
A világbajnok ökölvívó szerint bár élete egy részét kamerák előtt töltötte, például a gyerekkoráról keveset tud az ország.
márc. 27
7:27
Újabb nagy bravúrt ért el Marozsán Fábián (Infostart)
A magyar játékos három játszmában legyőzte az ausztrál Alex de Minaurt a Miamiban zajló keménypályás tenisztorna férfi versenyében, ezzel bejutott a negyeddöntőbe.
márc. 27
7:30
"Nem megyek a Dunának" - őszintén vallott a Fradi kapusa a válogatottról (Ripost)
Jó döntés születhet az Európa-bajnokság előtt.
márc. 27
7:33
Minden hely elkelt, így festenek az Európa-bajnokság csoportjai! (Sportal)
Kedden este teljessé vált a 2024-es labdarúgó Európa-bajnokság főtáblája. Három hely volt még kiadó, ezeket Georgia, Ukrajna és Lengyelország ragadta meg.
márc. 27
7:45
Ádám Martin: 14 meccs óta veretlenek vagyunk, ezt nem kell magyarázni (Sportal)
A gól nélküli első félidő után végül Szoboszlai Dominik és Nagy Zsolt góljával 2-0-ra nyert a magyar válogatott Koszovó ellen, amely immár 14 mérkőzés óta veretlen. A lefújást követően Lang Ádám és Ádám Martin értékelt.
márc. 27
7:54
Elhagyta az országot, Cipruson hunyt el minden idők egyik legjobb magyar csatára (Ripost)
Huszonöt éve, 1999. március 29-én halt meg Zsengellér Gyula.
márc. 27
7:57
Nézd élőben a Szafari Rally hivatalos tesztjét! (Racing)
Magyar idő szerint szerda reggel 8 órától rendezik a Szafari Rally hivatalos tesztjét egy 5.4 km-es gyorsaságin, a shakedown élóben követhető.
márc. 27
8:03
Marco Rossi felnőtt a legendás kapitányokhoz (Sportal)
Utolérte az örökranglistán Mészöly Kálmánt, és már csak ketten előzik meg a magyar válogatottat hatodik esztendeje vezető szövetségi kapitányt a mérkőzések számának tekintetében.
márc. 27
8:15
Könnyek között jelentette be visszavonulását a Fradi korábbi klasszisa (Sportal)
Azonnali hatállyal befejezte kézilabda-pályafutását a Ferencváros és a Siófok egykori kiválósága, Nerea Pena.
márc. 27
8:27
A kézilabdáé ma a főszerep – sport a tévében (Infostart)
Lósport, jégkorong, kerékpár és tenisz is szerepel a sportcsatornák szerdai élő kínálatában.
márc. 27
8:27
Vettel leküzdhetetlen vágyat érzett a Porsche-teszt iránt, de a csapat is sokat tanult tőle (Racing)
Sebastian Vettel elégedetten nyilatkozott új tapasztalatairól, miután teljesítette első etapjait a Porsche 963 hiperautójában az aragóni teszten.
márc. 27
8:33
Galéria: az Eb előtt utoljára a Puskásban, ilyen volt a Koszovó elleni siker (Sportal)
Utolsó mérkőzését játszotta az Európa-bajnokság előtt a Puskás Arénában a magyar labdarúgó-válogatott. Zsolnai Péter képeivel idézzük fel a győztes összecsapást.
márc. 27
8:36
Nem akárkivel fotózták le Szoboszlait a budapesti éjszakában (Ripost)
Dominik útja a Puskás Arénából a belvárosba vezetett.
márc. 27
8:36
"Az első félidőben gyengén játszott Magyarország" – koszovói lapszemle a magyarok elleni 2–0-s vereséget követően (Büntető.com)
A magyar labdarúgó-válogatott kedden barátságos mérkőzésen 2–0-ra legyőzte Koszovót a Puskás Arénában. Ezzel a győzelemmel már 14 találkozó óta tart Marco Rossi együttesének veretlenségi sorozata. Azt néztük meg, hogy a koszovói lapok hogyan értékelték a mérkőzésen történteket a javarészt rövid, szinte távirati stílusban írt cikkeikben.
márc. 27
8:51
Dibusz Dénes: A lényeg, hogy ebből a helyzetből a csapat jöjjön ki győztesen! (Sportal)
Kis túlzással a magyar futballrajongókat az tartja lázban - és ez vélhetően így lesz az Európa-bajnokság első meccséig, - hogy ki álljon a válogatott kapujában. Dibusz Dénes vagy Gulácsi Péter. A két márciusi felkészülési meccsen a két kapus egy-egy meccset kapott Marco Rossitól, és egyikük sem kapott gólt. A Koszovó elleni győzelem után Dibusz Dén
márc. 27
9:03
Los Angelesben nyert a világbajnok Argentína (Sportal)
A világbajnok argentin labdarúgó-válogatott 3-1-re legyőzte Costa Ricát Los Angelesben, barátságos mérkőzésen.
márc. 27
9:05
Első gólját szerezte a válogatottban a Ferencváros támadója (Sportal)
Az örmény labdarúgó-válogatott a Ferencvárost erősítő Edgar Szevikjan góljával szerzett vezetést a Csehország elleni felkészülési mérkőzésen.