Marco Rossi visszatért (Metropol)
Marco Rossi a közösségi oldalán jelentette, kipihente magát és készen áll a folytatásra.
júl. 28
16:48
Russell nagy taktikai hátrányból védekezte ki Hamiltont, kettős győzelmet szerzett a Mercedes Spában (Racing)
Lewis Hamilton a harmadik körben átvette a vezetést Charles Leclerc-től, és a Belga Nagydíj fő esélyesének számított, ám a futam végén váratlan ellenfelet kapott csapattársa, George Russell személyében, akit jelentős gumielőnye dacára sem tudott megelőzni.
júl. 28
16:48
F1-hírek: micsoda befutó! George Russell jól taktikázott és nyert a Belga Nagydíjon (Sportal)
A Forma-1-es Belga Nagydíj futamát Charles Leclerc kezdi az első helyről, Sergio Pérez és Lewis Hamilton előtt.
júl. 28
16:54
Lee Kiefer ellen nem volt esélye Pásztor Flórának (Infostart)
Két szép győzelem után a harmadik mérkőzésén alulmaradt, így a negyeddöntőben fejezte be szereplését a párizsi olimpián a tőröző Pásztor Flóra.
júl. 28
16:54
Belga Nagydíj: kettős győzelmet aratott a Mercedes, de utólag kizárták Russellt (Telex)
Szinte a semmiből jött a Mercedes 1-2., Russell egy kerékcserével sokkolta a mezőnyt, de végül elvették a sikerét. Hamilton, Piastri, Leclerc az új dobogó.
júl. 28
17:00
Győzelmet ért Russell bátor taktikája, Hamilton a második Spában (m4sport.hu)
Kisebb meglepetésre Mercedes 1-2-t hozott a Belga Nagydíj.
júl. 28
17:00
A negyeddöntő lett a végállomás Pásztor Flórának (Demokrata)
A Törekvés 25 éves vívója eredményes napot zárt, két szép győzelmet aratott.
júl. 28
17:00
Marozsán Fábián már az első fordulóban búcsúzott Párizsban (Liner)
Marozsán Fábián mindent megtett, amit csak lehetett, végül kétszettes vereséggel búcsúzott az egyes küzdelemtől Párizsban.
júl. 28
17:00
Vas 10. hegyikerékpárban, francia aranyérem (Sportal)
Vas Blanka a 10. helyet szerezte meg vasárnap a hegyikerékpárosok női versenyében a párizsi olimpián, az aranyérmet a francia Pauline Ferrand-Prévot nyerte meg.
júl. 28
17:02
Marozsán Fábiánnak két szettig tartott a párizsi olimpia egyesben (m4sport.hu)
Marozsán Fábián kétszettes vereséggel az első fordulóban búcsúzott a párizsi olimpia tenisztornájának férfi egyes küzdelmeitől.
júl. 28
17:06
Marozsán Fábián búcsúzott egyesben (Demokrata)
júl. 28
17:06
A vállalható vereség után egy 19 éves tehetség vette nyakába a magyar női kézilabda-válogatottat (Büntető.com)
Franciaország ellen egy olyan vereséggel (28–31) rajtolt a magyar női kézilabda-válogatott a párizsi olimpián, amiből bőven lehetett építkezni, s ami talán az összkép szempontjából még fontosabb, a továbbjutási esélyeket tulajdonképpen nem befolyásolta. A Brazília elleni győzelem (25–24) viszont mindennél fontosabb volt, ráadásul megszületett az új
júl. 28
17:12
Pásztor Flóra a negyeddöntőig jutott Párizsban (m4sport.hu)
A magyar tőröző a nyolc között nem bírt a címvédő és világranglista-vezető amerikaival.
júl. 28
17:12
Ennyi volt: újabb rossz hírt kaptak a magyarok a párizsi olimpia helyszínéről (BorsOnline)
júl. 28
17:12
A „gumikkal suttogó” Russell kitaktikázta Hamiltont a spái győzelemért (Racing)
júl. 28
17:12
Pásztor Flóra nem bírt a klasszissal, de így is eredményes napot zárt (Sportal)
júl. 28
17:18
"Ez hihetetlen!" – már elkönyvelte az 5. helyét a Mercedes, Russell megnyerte a versenyt! (m4sport.hu)
Már-már elkönyvelte a Mercedes az elkerülhetetlen ötödik helyet George Russell-lel, a végén vele ünnepelték idei harmadik győzelmüket. A versenyző és csapata is alig hitte!
júl. 28
17:18
Andrásfi Tibor hihetetlen fordítással már elődöntős Párizsban (Liner)
Andrásfi Tibor Federico Vismara ellen vívott a negyeddöntőben, és egy hihetetlen fordítás végén bejutott az elődöntőbe.
júl. 28
17:18
46 másodperc alatt, szép ipponnal nyert a dzsúdós Pupp Réka, mehet a bronzéremért (Telex)
Az izraeli ellenfele nagyon hamar a földre került, Pupp pedig annak rendje-módja szerint átfordította.
júl. 28
17:24
Bravúr a javából: Andrásfi Tibor már az elődöntőben (Infostart)
Andrásfi Tibor bejutott az elődöntőbe a férfi párbajtőr egyéni versenyben, miután hátrányból fordítva legyőzte az olasz Federico Vismarát.
júl. 28
17:24
Pupp Réka a bronzéremért mérkőzhet (Demokrata)
Pupp Réka győzött a vigaszágon, így a bronzéremért mérkőzhet vasárnap a párizsi olimpia cselgáncstornáján a 52 kilogrammosok között.
júl. 28
17:26
Russell vezetésével kettős Mercedes-győzelem Spában (Infostart)
George Russell, a Mercedes brit versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Belga Nagydíjat, elsősorban annak köszönhetően, hogy menet közben más stratégiára váltott, mint a mezőny többsége.
júl. 28
17:26
Andrásfi Tibor óriási fordítással elődöntős (Demokrata)
Ellenfele nagyon jól kezdett, minden szúrása pontos volt az elején és kihasználta a hibákat.
júl. 28
17:30
Pupp Réka egy ipponnal váltotta meg a helyét: a bronzéremért dzsúdózhat (Infostart)
júl. 28
17:30
A cselgáncsozó Pupp Réka a bronzéremért mérkőzhet (SzMo)
A kétszeres Európa-bajnoki bronzérmes magyar versenyző második olimpiáján a mongol Lkhagvasuren Sosorbaram elleni győzelem után kikapott az ötkarikás ezüst- és bronzéremmel is rendelkező olasz Odette Giuffridától a negyeddöntőben, így a bronzéremig tartó vigaszágra került.
júl. 28
17:30
Marozsán az első fordulóban búcsúzott egyesben az olimpiától (Sportal)
júl. 28
17:32
Fantasztikus vívással Andrásfi Tibor párbajtőröző bejutott a négy közé! (SzMo)
Az elődöntőben a japán Kano Koki lesz az ellenfele 20 órakor. Újabb magyar érem lehet vasárnap.
júl. 28
17:42
Döbbenetes fordulat a vívócsarnokban, erre nem számítottak a magyarok (Ripost)
Andrásfi Tibor ott van a négy között.
júl. 28
17:42
Belga Nagydíj: a dobogósok nyilatkozatai (m4sport.hu)
Így értékelt az első hármas a leintés után!
júl. 28
17:42
Olimpiai sporthírek (2024-07-28) (HírTV)
Pásztor Flóra a női tőrözők között bejutott a legjobb nyolc közé a párizsi olimpián, férfi párbajtőrben pedig Andrásfi Tibor negyeddöntős. További siker, hogy megszerezte első győzelmét a magyar női kézilabda válogatott.
júl. 28
17:42
Micsoda bravúr! Élete első olimpiáján már biztosan éremért vívhat Andrásfi Tibor! (Sportal)
Andrásfi Tibor komoly hátrányt ledolgozva harmadik mérkőzését is megnyerte, ezzel elődöntőbe jutott férfi párbajtőrben a párizsi olimpián.
júl. 28
17:44
A cselgáncsozó Pupp Réka a bronzéremért mérkőzhet (Sportal)
júl. 28
17:46
Hatalmasat bukott, mozdulatlanul feküdt a földön a francia hegyikerékpáros (Sportal)
A párizsi olimpián a női hegyikerékpározók versenyét vasárnap délután rendezték - amelyben Vas Kata Blanka is érdekelt volt -, a futamon Loana Lecomte óriásit esett.
júl. 28
17:48
Bocsánatot kértek a párizsi olimpia szervezői az Utolsó vacsora miatt (444.hu)
Ha bárkit megsértettek, sajnálják.
júl. 28
17:48
Három magyar érem született a maratoni kajak-kenu Eb zárónapján (m4sport.hu)
A magyar versenyzők három érmet, egy ezüstöt és két bronzot szereztek a poznani maratoni kajak-kenu Európa-bajnokság vasárnapi zárónapján.
júl. 28
17:48
Egy emberként szurkol az ország: ő lehet a második magyar érmes a párizsi olimpián (BorsOnline)
júl. 28
17:48
Crugnola sorozatban másodszor nyert, dobogós magyar eredmény Rómában (Racing)
Andrea Crugnola győzelmével zárult a Róma Rally, az Európa-bajnokság idei ötödik versenye, melyen Simone Campedelli lett a második és Efrén Llarena a harmadik. Vincze Ferenc pontszerző helyen zárt.
júl. 28
18:00
vicces jelenetek, ilyet még biztosan nem látott az olimpián! (Sportal)
A párizsi ötkarikás játékok vasárnap délelőtti úszó programjában a női 100 méteres mellúszás előfutamaihoz készültek a versenyzők, azonban előtte még az egyik szervező beugrott a medencébe...
júl. 28
18:06
Verstappen: Azok az idők már sajnos elmúltak (m4sport.hu)
Volt egy jón napjuk, de ez a valóság – Max Verstappen szerint be kell látni, hogy vége azoknak az időknek, amikor a 11. rajthelyről még esélyük volt futamot nyerni.
júl. 28
18:06
A megnyitó művészeti vezetője szerint nem akartak kigúnyolni semmit (Demokrata)
Az extravagáns elemekkel színesített megnyitó a másságot állította a középpontba.
júl. 28
18:12
F1 játék – nyertesek (m4sport.hu)
A Belga Nagydíj F1 játékának nyertesei
júl. 28
18:12
Hamilton két tőmondattal reagált a vereségére, Russell megtanult nem félni tőle (Racing)
Lewis Hamilton a testbeszéde és a nyúlfarknyi verbális beszéde alapján nincs megbékélve azzal a ténnyel, hogy George Russell eltérő taktikával elorozta előle a győzelmet.
júl. 28
18:18
Megvan a győztes forgatókönyv Andrásfi Tibor fejében (Infostart)
A magyar párbajtőröző az első harmad után ráérzett arra, hogy mi működik olasz ellenfele ellen, ennek köszönhetően tudott fordítani a párizsi negyeddöntőben.
júl. 28
18:18
Fucsovics (m4sport.hu)
Fucsovics Márton döntő játszmában, hatalmas csatában kikapott a 22-szeres Grand Slam-bajnok Rafael Nadaltól a párizsi olimpia tenisztornájának első fordulójában.
júl. 28
18:18
Fucsovics nagyszerűen játszott, de Nadal jutott tovább Párizsban (Liner)
Fucsovics Márton egy igazi legendával, Rafael Nadallal nézet farkasszemet Párizsban, ami annak ellenére sem volt egyszerű feladat, hogy a spanyol nem teljesen egészséges.
júl. 28
18:18
Fucsovics nagyot küzdött, de kikapott a salakkirály Nadaltól az olimpián (Sportal)
Marozsán Fábián után Fucsovics Márton is búcsúzott egyesben a párizsi olimpián: a 32 éves játékos a 22-szeres Grand Slam-győztes Rafael Nadallal szemben maradt alul.
júl. 28
18:24
Fucsovics megnehezítette Nadal dolgát, de a spanyol ment tovább (444.hu)
Eleinte úgy tűnt, hogy a spanyol salakkirály simán nyer, de a magyar teniszező megnyerte a második játszmát. Nadal végül behúzta a harmadikat.
júl. 28
18:30
Nem kívánt gúnyolódni az olimpia megnyitója a művészeti igazgató szerint (Infostart)
Thomas Jolly, a párizsi olimpiai megnyitóünnepség művészeti vezetője cáfolta vasárnap, hogy Az utolsó vacsora témája ihlette volna a program Ünnepség című jelenetét, amely ellen a katolikus egyház és jobboldali politikusok tiltakoztak.
júl. 28
18:30
Szabálytalannak találta az FIA a Mercedes autóját – veszélyben Russell győzelme! (m4sport.hu)
Gondok voltak George Russell futamgyőzelmet megszerző autójával az FIA futamot követő mérlegelése során. Veszélybe került a brit győzelme.
júl. 28
18:30
Hámori Luca nyolcaddöntős (Demokrata)
Hámori Luca a 2019-es minszki Európa Játékokon bronzérmes ellenfelével csapott össze.