2024. július 28. vasárnap

júl. 28
20:48
A 6 helyet veszítő Péreznek elege van a találgatásokból, főnökének viszont abból, hogy alig szerez pontot (Racing)
A 2. rajthelyről induló Sergio Pérez előtt ott volt a lehetőség, hogy jó benyomást tegyen a Red Bull vezetőire az F1-es jövőjét érintő döntés előtt, de nem tudott élni vele. Christian Horner szerint a spái teljesítmény nem fog számítani.
júl. 28
20:48
Szenzációs hajrá ellenére Andrásfi kikapott az olimpiai elődöntőben (Sportal)
Andrásfi Tibor egy végletekig kiélezett mérkőzésen, hosszabbításban 14-13-ra kikapott a japán Koki Kano ellen a férfi párbajtőrözők olimpiai elődöntőjében. A bronzmérkőzést 21.20-kor rendezik.
júl. 28
20:54
Andrásfi Tibor milliméterekre volt a döntőtől (Demokrata)
Andrásfinak a francia Yannick Borel vagy az egyiptomi Mohamed el-Szajed lesz az ellenfele.
júl. 28
21:06
Megverték a házigazda franciákat a férfi vízipólósok (444.hu)
2004 óta először tudta megnyerni első meccsét az olimpián a férfi vízilabda-válogatott.
júl. 28
21:06
Győzött a magyar válogatott a házigazdák ellen (Demokrata)
Varga Zsolt együttese a csoportkör vasárnapi nyitányán 13-12-re nyert a házigazda francia csapat ellen.
júl. 28
21:06
Büszke lehet unokájára Schmitt Pál - pólós győzelem a franciák ellen (Sportal)
Utoljára a magyar csapatok közül a férfi vízilabdázók mutatkoztak be az olimpián, s intő jel lehetett, hogy a másik három (férfi és női kézi, női póló) vereséggel kezdett. No meg a házigazda francia csapat volt az ellenfél... Végül úgy nyertünk, hogy a négy negyedből egy döntetlen lett, kettőt pedig el is vesztettünk.
júl. 28
21:06
Vékony jégen táncolt, de nyert a férfi vízilabdacsapat a franciák ellen (Telex)
Az olimpiai csoportmeccs első felében négy gólra is elhúztak Vogelék, majd a remek kapusteljesítmények ellenére is feljött az ellenfél.
júl. 28
21:12
Győzelemmel kezdett a férfi pólóválogatott (m4sport.hu)
A magyar csapat visszavágott a franciáknak a dohai vb negyeddöntőjében elszenvedett vereségért.
júl. 28
21:18
Játékból keveset, érvényes gólból egyet sem láthattak a nézők a KTE és a Fehérvár 100 perces idénynyitóján (m4sport.hu)
Szezon eleji formát mutattak vasárnap a csapatok Kecskeméten, ahol az OTP Bank Liga első fordulójában gól nélküli döntetlent játszott egymással a KTE és a hajrában emberhátrányba kerülő Fehérvár.
júl. 28
21:18
Colley duplázott, az Újpest elleni győzelemmel kezdte a szezont a Puskás Akadémia (Sportal)
A labdarúgó Nb I nyitó fordulójában a Puskás Akadémia Lamin Colley duplájával 2-1-re nyert az Újpest ellen a Szusza Ferenc Stadionban.
júl. 28
21:20
Colley duplájával nyert a Puskás Újpesten (m4sport.hu)
Öt perc alatt három gól esett Újpesten, de a felcsútiak örültek.
júl. 28
21:20
Hiába a bombagól, a Diósgyőr nem tudott nyerni a Paks ellen (Sportal)
A labdarúgó Nb I nyitó fordulójában a Paks 2-2-es döntetlent játszott a Diósgyőrrel Miskolcon.
júl. 28
21:22
Izgalmas második félidő után döntetlen Diósgyőrben (m4sport.hu)
Kétszer vezetett a Paks a DVTK stadionjában, de a hazaiak egy pontot megmentettek.
júl. 28
21:22
Lesgól, piros lap, gól nélküli döntetlennel kezdte a szezont a Fehérvár (Sportal)
A labdarúgó Nb I nyitó fordulójában a Kecskemét gól nélküli döntetlent játszott a Fehérvárral a Széktói Stadionban.
júl. 28
21:24
Megállás nélkül olimpia hétfőn élőben az m4sport.hu-n (m4sport.hu)
Vízben a női pólósaink és pályán a férfi kéziseink, négy vívónk a páston, két úszónk a medencében, egy ökölvívónk pedig a kötelek között. Ez vár ránk magyar szempontból hétfőn, és persze reggeltől estig tartó élő közvetítés áradat a párizsi olimpiáról.
júl. 28
21:24
Megverte a franciákat a magyar férfi vízilabda-válogatott a párizsi olimpián (SzMo)
Győzelemmel rajtolt a magyar férfi vízilabda-válogatott az olimpián. A magyarok kedden a spanyolok ellen folytatják.
júl. 28
21:24
A mieink után a hollandokat is legyőzték a franciák női kézilabdában (Sportal)
A címvédő és világbajnok francia női kézilabda-válogatott a magyarok után a hollandokat is legyőzte, míg az angolai válogatott kisebb meglepetésre 26-21-re legyőzte a spanyol csapatot vasárnap a párizsi olimpia női kézilabdatornáján, a magyar érdekeltségű hatosban, a csoportkör második fordulójában.
júl. 28
21:26
A győztes extrém stratégia okozhatta a kizárt Russell vesztét? (m4sport.hu)
Egyelőre nincs teljes magyarázata a Mercedesnek George Russell autójának szabálytalanságára, ám könnyen elképzelhető, hogy éppen a győzelmet meghozó taktikája vette el tőle a győzelmet
júl. 28
21:30
Győzelemmel kezdett a címvédő amerikai férfi kosárcsapat (Sportal)
Az előző négy olimpián aranyérmes amerikai férfi kosárlabda-válogatott győzelemmel kezdte meg szereplését a párizsi játékokon.
júl. 28
21:36
Varga Zsolt: nagyon fontos három pontot szereztünk (Demokrata)
Szerinte a mérkőzés azért vált szorossá, mert a rivális "talált" néhány gólt.
júl. 28
21:42
Nagyon szoros lett a vége, így kezdtek a férfi pólósok az olimpián (Metropol)
A magyar férfi vízilabda-válogatott a házigazda Franciaországgal nyitotta meg a csoportmeccseket. Simának tűnt, szoros lett a vége.
júl. 28
21:42
Videó: öt sárga egy percen belül – kakaskodással múlatták az időt a játékosok a KTE–Fehérvár ráadásában (m4sport.hu)
Nem irigyeltük az OTP Bank Liga nyitófordulójában a KTE-Fehérvárt vezető Bognár Tamást, akinek a ráadásban tényleg koncentrálnia kellett, hogy mindenki megkapja a maga sárga lapját egy kakaskodás után, végül ötöt osztott ki a játékvezető.
júl. 28
21:48
Siklósi Gergely: Nem vállaltam el a végén amit kellett volna (m4sport.hu)
A klasszis párbajtőröző bízik benne, a csapatverseny majd kárpótolja.
júl. 28
21:54
Varga Zsolt: Fontos győzelem volt, büszke vagyok a csapatra (m4sport.hu)
Varga Zsolt szövetségi kapitány büszke csapatára, amelyik fontos három pontot szerzett a házigazda franciák ellen a párizsi olimpia férfi vízilabdatornájának nyitányán.
júl. 28
21:54
Régi ellenfelét győzte le a magyar férfi vízilabda válogatott (HírTV)
Az MTI részletes beszámolójából kiderül, hogy miként alakult negyedről-negyedre a fordulatokban gazdag, rendkívül izgalmas és szoros finálét hozó francia-magyar mérkőzés.
júl. 28
21:56
Simon Krisztián: "Jó úton indultunk el" (m4sport.hu)
Vereséggel kezdte a bajnokságot az Újpest, ám a csapat rutinos játékosa kiemelte, hogy szervezett volt az együttes. A győztes Puskás Akadémia csapatkapitánya, Szolnoki Roland szerint küzdelmes meccset tudtak megnyerni idegenben.
júl. 28
22:00
Varga szerint azért vált szorossá a meccs, mert a franciák találtak néhány gólt (Sportal)
Varga Zsolt szövetségi kapitány azt mondta, nagyon büszke a csapatára, amely fontos három pontot szerzett vasárnap a házigazda franciák ellen (13-12) a párizsi olimpia férfi vízilabdatornájának nyitányán.
júl. 28
22:06
Gólzáporos fővárosi nyitány és Vasas-győzelem a Kisvárda ellen a Merkantil Bank Ligában (m4sport.hu)
A Budapest Honvéd az utolsó pillanatban egyenlítve 3-3-as döntetlent játszott a Budafoki MTE vendégeként a Merkantil Bank Liga új idényének első mérkőzésén vasárnap, míg az előző kiírásban a feljutásról éppen lecsúszott Vasas hátrányból fordítva 3-1-re verte az élvonalból kiesett vendégét, a Kisvárdát.
júl. 28
22:06
Kós Hubertnek nem jött össze a döntő 100 méter háton (Telex)
Ábrahám Minnának lett volna még esélye vasárnap továbbjutni az úszó magyarok közt az olimpián, de 200 méter gyorsúszásban nem sikerült a bravúr.
júl. 28
22:12
Andrásfi Tibor párbajtőröző negyedik lett, nincs újabb érem vívásban (444.hu)
A párbajtőr meglepetésembere az utolsó másodpercekig esélyes volt a bronzra.
júl. 28
22:12
Drámai meccsen, egy másodperccel a vége előtt csúszott le a bronzról Andrásfi Tibor (Telex)
A párbajtőröző a hosszabbítás végén kapott egy találatot egyiptomi ellenfelétől.
júl. 28
22:18
Kós Hubert nem jutott döntőbe 100 méter háton (Demokrata)
Elmaradt délelőtti idejétől, 52.98 másodperccel összesítésben a tizedik helyen zárt.
júl. 28
22:18
Drámai végjátékban Andrásfi elvesztette a bronzmérkőzést (Sportal)
Andrásfi Tibor a hosszabbítás utolsó pillanatában esett tussal 8-7-re kikapott az egyiptomi Mohamed el-Szajed ellen a férfi párbajtőrözők olimpiai bronzmérkőzésen, a 24 éves versenyző a negyedik helyen zárt.
júl. 28
22:24
Kiesett a Fucsovics, Marozsán páros (m4sport.hu)
A Fucsovics Márton, Marozsán Fábián kettős kiesett a párizsi olimpia férfi páros tenisztornájának első fordulójában.
júl. 28
22:24
Hatalmas dráma! Az utolsó másodpercben bukta el a bronzérmet Andrásfi Tibor (SzMo)
Drámai körülmények között bukta el az olimpiai bronzot a magyar párbajtőröző. Az utolsó másodpercben vitt be találatot az egyiptomi el-Szajed.
júl. 28
22:24
Andrásfi Tibor drámai végjátékban maradt le a bronzéremről (Demokrata)
Az utolsó asszójában is hosszabbításban maradt alul a magyar sportoló.
júl. 28
22:30
Kiesett a Fucsovics, Marozsán páros (Sportal)
A Fucsovics Márton, Marozsán Fábián kettős kiesett a párizsi olimpia férfi páros tenisztornájának első fordulójában, vasárnap.
júl. 28
22:36
Andrásfi Tibor aranyponttal kikapott a bronzmeccsen (m4sport.hu)
A magyar párbajtőröző egész nap remekül vívott, az elődöntőt és a bronzmeccset is csak a ráadásban veszítette el.
júl. 28
22:36
Ábrahám Minna nem jutott döntőbe 200 méter gyorson (Sportal)
Ábrahám Minna nem jutott döntőbe 200 méter gyorson vasárnap a párizsi olimpia medencés úszóversenyeinek második napján.
júl. 28
23:00
Ábrahám Minna nem jutott döntőbe 200 méter gyorson (SzMo)
A 18 éves magyar versenyző délelőtt 1:57.77 perces idővel megközelítette élete legjobbját (1:57.22), amivel a 13. helyen került az esti középdöntőbe.
júl. 28
23:06
Murray nehéz győzelem után meghosszabbította a pályafutását (Sportal)
A kétszeres ötkarikás aranyérmes brit teniszező, Andy Murray közel volt ahhoz, hogy vasárnap véget érjen a pályafutása, azonban Dan Evans oldalán öt meccslabdát hárítva végül győzött férfi párosban a párizsi olimpián.
júl. 28
23:18
F1-hírek: "Szívfacsaró" - Russell megszólalt a kizárást követően (Sportal)
A Belga Nagydíjból kizárt George Russell és a Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff is reagált a diszkvalifikációra, mutatjuk!
júl. 28
23:20
Czifra Bettina Lili döntős összetettben (Sportal)
Czifra Bettina Lili a női tornászok egyéni összetett selejtezőjében nagyszerű teljesítménnyel 22. lett, ezzel bejutott a csütörtöki fináléba a párizsi olimpián, melyen Bácskay Csenge ugrásban a 12., Székely Zója pedig felemáskorláton a 34. pozícióban zárt.
júl. 28
23:42
Japán az élen - így fest az olimpiai éremtáblázat (Sportal)
A párizsi olimpia éremtáblázata a második, vasárnapi versenynapot követően (329-ből 26 szám után):
júl. 28
23:44
Andrásfi Tibor a vesztes bronzmeccsről: Volt, amikor azt hittem, hogy megnyertem (Sportal)
A párbajtőröző Andrásfi Tibor egyelőre nem szeretne jobban belegondolni abba, milyen kevésen múlt az olimpiai éremszerzése vasárnap, az elszalasztott lehetőségek miatt pedig úgy érzi, hogy "nagyon keserű lett így a nap vége".