Megváltozott az autó, jobb lesz a légellenállás
ápr. 16
7:29
NHL: a bajnok Anaheim szépített a Dallas ellen (She)
Az NHL rájátszásának szerda hajnali (magyar idő szerint) mérkőzésein magabiztosan győzött a Colorado, a Philadelphia, közel került a továbbjutáshoz a Canadiens, szépített az anaheim, egyenlített a San Jose Sharks.
ápr. 16
7:31
NBA: fontos meccsen nyert a Los Angeles Lakers (She)
A Los Angeles Lakers legyőzte a Sacramentót, és továbbra is vezeti a Nyugati főcsoportot, annak ellenére, hogy legfőbb riválisa a New Orleans Hornets is nyerni tudott.
ápr. 16
8:15
Megérkezett az olimpiai láng Pakisztánba (Metropol)
Pakisztánban aligha lehet az egyes nyugati országokban lebonyolított váltófutás alatti heves tüntetésekre számítani, mivel Iszlámábád egyértelmű Kína-barát politikáját folytat.
ápr. 16
8:28
Újra együtt Janicsék (Blikk)
Kovácséknak hetente kétszer kellene együtt evezniük, hogy összerázódjanak
ápr. 16
9:11
Pataki Ferencet csodálta a világ (Blikk)
Színészből lett olimpikon
ápr. 16
9:13
Ő fogja össze a brazil varázslókat (Blikk)
Interjú Ricardo Rocha-val, a világbajnok védővel
ápr. 16
10:00
Jégkorong: Horvátország legyőzte Észtországot (She)
A szapporói Divizió I-es jégkorong világbajnokságon a csoport leggyengébb csapatának tartott Horvátország hosszabbítás után, büntetőkkel 2?1-re legyőzte Észtországot. A mieink 13 órától a házigazda Japánnal mérkőznek. A találkozót az NSO-n élőben nyomon követheti.
ápr. 16
10:06
Paks: két labdarúgó szerencsés autóbalesete (She)
Kiss Tamás és Mészáros István az élvonalbeli Paks két labdarúgója szerencsés kimenetelű autóbalesetet szenvedett hétfőn késő délután, amikor a csapat edzésről igyekezett hazafelé. A volán mögött ülő Mészáros egy traktor előzésébe kezdett, de a manőver balul sikerült és a focisták autója az út menti árokban kötött ki.
ápr. 16
10:16
Olaszország: Donadoni kapitány számít az Eb-n Del Pieróra (She)
Tavaly szeptember után kaphat újra meghívást a squadra azzurába a Juventus remek formában teljesítő karmestere.
ápr. 16
10:35
Ausztáliában nem védhetik az olimpiai lángot a kínai rendőrök (Metropol)
Az erőszakosan fellépő kínai rendőröket őrizetbe veszik. Ted Quinlan, a láng útjának canberrai szakaszáért felelős testület elnöke szerdai rádiónyilatkozatában közölte, hogy a fáklya biztonságáért kizárólag a helyi hatóságok fognak felelni április 24-én.
ápr. 16
11:20
Tenisz: Bartoli és Serena Williams is továbbjutott (She)
Charlestonban a legjobb 16 közé jutott az ötödik helyen kiemelt Serena Williams, és a hatodikként kiemelt Bartoli is. Az amerikai két szettben nyert az argentin Dulko ellen, míg a francia három szettben verte meg az ausztrál Dellacquat.
ápr. 16
13:27
Sportlövő Világkupa: Csonka Zsófia 20. Pekingben (She)
Csonka Zsófia a 20. helyen végzett a női sportpisztolyosok között a pekingi sportlövő Világkupa-versenyen.
ápr. 16
14:55
AC Milan: Silvio Berlusconi elnök ismét lemond (She)
Ismét lemond klubvezetői tisztségéről az AC Milant irányító Silvio Berlusconi, a hétvégi előre hozott olasz parlamenti választások győztese.
ápr. 16
15:23
Sportpolitika: 695 millió forintra lehet pályázni (She)
Az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium (ÖTM) sport témakörben összességében 695 millió forintos keretösszegben pályázatokat írt ki, illetve hirdet még meg április 22-én.
ápr. 16
15:25
Férfi kosárlabda NB I: mégsem óv a ZTE az Albacomp ellen (She)
Mégsem óvja meg az Albacomp elleni szerdai bajnokit a Zalakerámia-ZTE KK férfi kosárlabdacsapata.
ápr. 16
15:27
Jégkorong: hihetetlen körülmények között vertük meg Japánt (She)
A magyar jégkorong-válogatott 4?2-re verte meg Japánt a Szapporóban zajló divízió-I-es világbajnokságon.
ápr. 16
15:28
Japánt is legyőzte a Cortina-csapat (Infostart)
Harmadik mérkőzését is megnyerte a magyar jégkorong válogatott a szapporói divízió I-es világbajnokságon. Pat Cortina szövetségi kapitány együttese 4-2-re győzött a házigazda japán csapat ellen, ezzel nagy lépést tett az A csoportba való feljutás felé.
ápr. 16
15:29
Formula-1: Vettel jövőre a Red Bull pilótája lesz (She)
Szinte biztos, hogy a következő szezonban Sebastian Vettel a Forma-1-es Red Bull Racing istálló pilótája lesz.
ápr. 16
15:57
Kerékpár: Di Lucát felmentették a doppingvétség alól (She)
A tavalyi év Giro d?Italia győztesét, Danilo Di Lucát felmentették a doppingvétség vádja alól szerdán.
ápr. 16
16:29
Divízió I-es jégkorong-vb: győzelem szerencsével a japánok ellen (Metropol)
Egy szabályos, meg nem adott gólnak is köszönhetően győzött a magyar jégkorong-válogatott a házigazda Japán ellen a szapporói divízió I-es világbajnokság 3. fordulójában. Ez azt jelenti, hogy Pat Cortina csapata a feljutásért játszik majd szombaton az ukránok ellen.
ápr. 16
16:40
Ferencváros: Davison váltja Csankot a kispadon (She)
A Nemzeti Sport információi szerint Bobby Davison veszi át a Ferencváros csapatának irányítását.
ápr. 16
17:31
Súlyemelő Eb: Lerch és Bazsó is kitett magáért (Metropol)
Lerch Zsolt (62 kg) és Bazsó Bianka (69 kg) is jól szerepelt az olaszországi olimpiai kvalifikációs súlyemelő Európa-bajnokság szerdai versenynapján. Lerch a B csoport küzdelmeiben 229 kg-os (103 kg+126 kg) teljesítményével az ötödik helyet szerezte meg.
ápr. 16
17:35
Leváltották Csank Jánost a Ferencvárosnál (Infostart)
Az FTC Labdarúgó Zrt. igazgatótanácsa a tulajdonosokat képviselő Terry Robinsonnal és Rieb György klubelnökkel konzultálva az év elejétől a klubnál szakmai menedzserként dolgozó angol Bobby Davisont nevezte ki az NB II-ben szereplő csapat vezetőedzőjének.
ápr. 16
18:20
U19: vereség a horvátoktól Andráshidán (She)
Egy hajrában kapott gólnak köszönhetően vereséget szenvedett a 19 éven aluliak korosztályos válogatottja Horvátország ellen.
ápr. 16
19:05
Besenyei Péter állami kitüntetése (Metropol)
Sólyom László köztársasági elnök - az önkormányzati és területfejlesztési miniszter előterjesztésére - a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje Polgári Tagozata kitüntetést adományozta világszerte nagyra becsült, eredményekben gazdag sporttevékenysége elismeréséül Besenyei Péter világ-és Európai-bajnok műrepülőnek.
ápr. 16
19:54
Férfi röplabda NB I-es ligabajnokság: előny a Kaposvárnál (Metropol)
A Kaposvár hazai környezetben könnyedén nyert a Dág ellen a férfi röplabda NB I-es ligabajnokság elődöntőjének első mérkőzésén, így 1-0-ra vezet a három győzelemig tartó párharcban.
ápr. 16
20:15
Női kézilabda: a Dunaferr kemény meccsen verte a Halast (She)
A Dunaferr együttese szoros mérkőzésen, kétgólos félidei előny után négy góllal győzött a Kiskunhalas ellen a női kézilabda bajnokság szerdai találkozóján.
ápr. 16
20:44
Súlyemelő Eb: Bazsó Bianka 12. (Metropol)
Bazsó Bianka összetettben a 12. helyen végzett az olaszországi olimpiai kvalifikációs súlyemelő Európa-bajnokság 69 kg-os kategóriájában. A súlycsoportot az örmény Nazik Awadaljan nyerte.
ápr. 16
20:46
Férfi röplabda NB I-es ligabajnokság: eredmény (Metropol)
A férfi röplabda NB I-es ligabajnokság rájátszásában: az 5-8. helyért, 1. mérkőzés: MAFC-Hartmann-Mapei - HPQ-Szegedi RSE 3-1 (-24, 15, 23, 20)
ápr. 16
21:21
Női kosárlabda NB I: Cegléden tudott nyerni a BEAC (She)
A BEAC idegenben tíz góllal verte meg a Ceglédet a női kosárlabda NB I alapszakaszának 24. fordulójában.
ápr. 16
21:23
Férfi vízilabda ob I: szoros meccs után döntős a Vasas (She)
A Vasas jutott be a férfi vízilabda ob I döntőjébe, miután az elődöntő ötödik mérkőzésén 10?9-re verte meg a Domino-Honvédot.
ápr. 16
21:32
Hollandia: nyert az Ajax, még nem örülhetnek Dzsudzsákék (She)
Az Ajax idegenben verte meg 2?1-re a Groningen együttesét a holland bajnokság 33. fordulójában, így még nem dőlt el az aranyérem sorsa az Eredivisiében.
ápr. 16
21:37
Drámai meccsen jutott döntőbe a Vasas (Infostart)
A Vasas jutott a döntőbe a férfi vízilabda-bajnokságban, mivel 10-9-re győzött a Honvéd ellen az elődöntőben, így 8-6-ra nyerte a párharcot.
ápr. 16
21:43
Kézilabda: Ana Djokics távozik Győrből (She)
Szerződése lejártával, hat év után távozik a Győri ETO-ból a szerb válogatott a 29 éves Ana Djokics, aki a hosszabbításról nem tudott megegyezni a klub vezetőivel.
ápr. 16
21:54
Németország: Lőw és Torghelle sem kezdett, gondban a Jena (She)
Lőw Zsolt nem játszott, Torghelle Sándor pedig csereként lépett pályára a német másodosztály 29. fordulójának szerdai mérkőzésein.
ápr. 16
22:00
Bundesliga: Hajnal és Huszti is betalált, csapataik győztek (She)
Elégedetten gondolhatnak vissza a magyar légiósok a német bajnokság mai játéknapjára: Hajnal Tamás gólja három pontot ért a Karlsruhénak, Huszti Szabolcs pedig a hajrában tette biztossá a Hannover szép győzelmét a Dortmund stadionjában.
ápr. 16
22:15
Hajnal és Huszti is gólt szerzett (Infostart)
A Karlsruhe Hajnal Tamás góljával 1-0-ra nyert a Duisburg otthonában a német labdarúgó Bundesliga 29. fordulójában.
ápr. 16
22:48
Olaszország: nem szerzett előnyt az Inter a kupa elődöntőjében (She)
Az Inter hazai pályán nem bírt a Lazióval a kupa elődöntőjében, a San Siróban rendezett találkozó gól nélküli döntetlennel zárult.
ápr. 16
22:58
Olaszország: simán nyert a Juve a Parma ellen (She)
A Juventus magabiztos győzelmet aratott a Parma ellen a Serie A elhalasztott mérkőzésén.
ápr. 16
23:20
Skócia: utolsó percben lőtt góllal nyert a Celtic az Old Firm-ön (She)
A hagyományosan túlfűtött hangulatú skót örökrangadó ismét szikrázó jelenetekkel zárult: Ferguson némi lökdösődésbe keveredett a Celtic játékosaival, de az utóbbiak nevethettek, miután Vennegoor of Hasselink a 94. percben eldöntötte a csúcsrangadót.
ápr. 16
23:22
Francia Kupa: továbblépett a PSG, búcsúzott a Bordeaux (She)
A portugál Pedro Pauleta 76. percben szerzett góljával a PSG "átkínlódta" magát az ötödosztályú Carquefou együttesén a Francia Kupa negyeddöntőjében. A búcsúzó kiscsapat egyébként az előző körben az Olympique Marseille-t ütötte el a továbbjutástól.