2010. január 31. vasárnap

jan. 31
18:30
Vívó vk: tizedik lett a férfi tőrcsapatunk Párizsban (She)
A tizedik helyen végzett vasárnap a magyar válogatott a férfi tőrözők párizsi világkupa-versenyén.
jan. 31
18:48
Vívó vk: Nemcsik Zsolt és Decsi Tamás bronzérmes lett Athénban (She)
Nemcsik Zsolt és Decsi Tamás bronzérmet nyert a férfi kardozók vasárnapi, athéni Világkupa-versenyén.
jan. 31
19:06
Afrika-kupa: Egyiptom sikerével ért véget a 2010-es torna (She)
Egyiptom nyerte meg a 2010-es Afrikai Nemzetek Kupáját, miután a döntőben egy hajrában szerzett góllal 1–0-ra legyőzte Ghánát. A „fáraók" ezzel történelmet írtak, ugyanis sorozatban harmadszor nyerték meg a tornát.
jan. 31
19:08
Premier League: a Man. United két góllal nyert az Arsenal otthonában (She)
A Manchester United története során először győzött bajnoki mérkőzésen az Emirates Stadiumban, és nem is akármilyen módon: a „vörös ördögök” 3–1-re nyerték meg az angol bajnokság 24. fordulójának rangadóját. Manuiel Almunia öngólja, Wayne Rooney és Pak Dzsi Szung találata után hazai részről csak Thomas Vermaelen tudott válaszolni, így a bajnokcsapat tudta csökkenteni hátrányát a Chelsea-vel…
jan. 31
19:10
Ligue 1: egy góllal nyert az Auxerre a Saint-Etienne ellen (She)
Az Auxerre 1–0-ra nyert a Saint-Etienne ellen a Ligue 1 vasárnapi játéknapján, míg a Valenciennes döntetlent játszott a Sochaux-val.
jan. 31
19:12
Primera División: hátrányból fordított a ligautolsó Xérez (She)
A 20. fordulóig kellett várni a Xérez második győzelmére a spanyol labdarúgó-bajnokságban.
jan. 31
19:14
Férfi kézilabda Eb: a horvátokat négy góllal legyőző franciáké az arany (She)
A francia válogatott nyerte meg az ausztriai férfi kézilabda Európa-bajnokságot, miután a döntőben 12–12-es félidő után 25–21-re legyőzte Horvátországot.
jan. 31
19:24
Aranyérmükkel történelmet írtak a francia kézilabdázók (Infostart)
A francia válogatott nyerte az ausztriai férfi kézilabda Európa-bajnokságot, miután a vasárnapi, bécsi döntőben négy góllal jobbnak bizonyult a vb-ezüstérmes horvát csapatnál.
jan. 31
19:24
Videó: Riise kapásgólja és Okaka Chuka győztes sarkazása (She)
Mint már beszámoltunk róla, az olasz labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában az AS Roma 2–1-re győzte le a kiesőjelölt Sienát. A találkozón John Arne Riise volt először eredményes egy látványos kapáslövés után, a szünet előtt azonban meglepetésre Vergassola kiegyenlített. A győztes találatot Okaka Chuka a 89. percben sarokkal szerezte meg. Nézze meg a mérkőzés összefoglalóját videón!
jan. 31
19:26
A Manchester United leiskolázta az Arsenalt (Infostart)
A címvédő Manchester United kétgólos győzelmet aratott az Arsenal otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának vasárnapi rangadóján.
jan. 31
19:42
Egyiptom sorozatban harmadszor nyerte meg az Afrikai Nemzetek Kupáját (Infostart)
Egyiptom nyerte az Angolában rendezett labdarúgó Afrika Kupát azzal, hogy a vasárnapi a döntőben 1-0-ra diadalmaskodott Ghána felett. Az észak-afrikaiak sorozatban harmadik, összességében pedig a hetedik kontinentális sikerüket könyvelhették el.
jan. 31
20:18
Jégkorong, EBEL: négygólos vereséget szenvedett a Volán (She)
Négygólos vereséget szenvedett a Sapa Fehérvár AV 19 együttese az osztrák jégkorong-bajnokságban.
jan. 31
20:20
Férfi röplabda Közép-Európai Liga: a Kaposvár otthon kapott ki (She)
A férfi röplabda Közép-Európai Liga vasárnapi mérkőzésén a Kaposvár hazai pályán 3:1-re kikapott a Mladost Zagrebtól.
jan. 31
20:36
Jégkorong: Széligék kupagyőzelme, először lett a Brianconé a trófea (She)
Szélig Viktor együttese, a Briancon nyerte meg a jégkorong Francia Kupát, miután a döntőben 2–1-re legyőzte a Rouent.
jan. 31
20:54
Görögország: pontot lopott az AEK a Panathinaikosz otthonából (She)
A görög labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának rangadóján a sérült Németh Krisztián nélkül felálló AEK Athén 1–1-es döntetlent játszott a listavezető Panathinaikosz otthonában.
jan. 31
20:56
Serie A: „Nem volt egyszerű hét a Milan számára” - Leonardo (She)
Azok után, hogy kikapott az AC Milan a városi rivális Internazionalétól, majd kiesett hét közben az Olasz Kupából, a mai bajnokin is csak egy döntetlenre volt képes a Livorno ellen. Leonardo, a Milan vezetőedzője is úgy fogalmazott, hogy nehéz héten van túl csapatával.
jan. 31
20:58
Fulham: Geráék kölcsönvették a Romában ma gólt szerző csatárt (She)
Gera Zoltán együttesénél, az angol első osztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő Fulhamnél folytatja pályafutását Stefano Okaka Chuka.
jan. 31
21:03
Három magyar vívóérem a hét utolsó napján (Behaviour)
Három éremmel zárták a hétvégi Grand Prix-, illetve Világkupa-viadalokat a magyar vívók.
jan. 31
21:12
Jégkorong ob I: nyert a Miskolc és a Dunaújváros (She)
A Miskolci Jegesmedvék idegenben, míg a Dunaújvárosi Acélbikák.Docler hazai pályán nyert a jégkorong ob I-ben.
jan. 31
21:14
Haladás: egyszeres bosnyák válogatott védő érkezik próbajátékra (She)
Két játékos érkezik próbajátékra a Haladás labdarúgócsapatához. Jean-Paul Paternotte és Skaljic Asim egyaránt a védelemben bevethető.
jan. 31
21:30
West Ham United: brazil csatár érkezhet a Saint-Etienne-től (She)
Angol lapértesülések szerint a West Ham Unitedben folytathatja pályafutását Ilan.
jan. 31
21:48
Porto: U20-as világbajnok brazilt igazolt a portugál csapat (She)
A Porto megszerezte a Cruzeirótól Kléber de Souza Freitast, rövid nevén Klébert.
jan. 31
22:03
A Real 18 év után nyert La Corunában (Metropol)
Ötpontos maradt a hátránya a Real Madridnak a címvédő és listavezető FC Barcelona mögött a spanyol labdarúgó-bajnokságban, miután két góllal nyert a Deportivo La Coruna otthonában a 20.forduló szombati zárómeccsén.
jan. 31
22:05
Szlovénia ellen játsszunk a pótselejtezőn (Metropol)
A magyar férfi kézilabda-válogatott Szlovénia legjobbjai ellen vív világbajnoki pótselejtezőt júniusban - derült ki a vasárnapi bécsi sorsoláson.
jan. 31
22:06
Afrika-kupa: egyiptomi lett a legjobb kapus és a legjobb játékos is (She)
Nyilvánosságra hozták a 2010-es Afrikai Nemzetek Kupája álomcsapatát, valamint a legjobb kapus, illetve legjobb játékos nevét.
jan. 31
22:07
Minden fontos magyar sípálya nyitva (Metropol)
Vasárnap reggelig a legtöbb hó a Pilisben és a Mátrában esett, így a már eddig is működő visegrádi sípálya, a mátraszentistváni Sípark és a kékestetői déli pálya is kapott utánpótlást bőven.
jan. 31
22:08
Videó: íme, a Manchester United győzelme az Emiratesben! (She)
Mint már beszámoltunk róla, a Manchester United története során először győzött bajnoki mérkőzésen az Emirates Stadiumban, és nem is akármilyen módon: a „vörös ördögök” 3–1-re nyerték meg az angol bajnokság 24. fordulójának rangadóját. Íme, a mérkőzés góljai videón!
jan. 31
22:09
Federer bezsebelte a 16.-at (Metropol)
A svájci Roger Federer nyerte az ausztrál nyílt teniszbajnokság férfi egyesét, miután vasárnap, Melbourne-ben három játszmában, 6:3, 6:4, 7:6 (13-11)-re diadalmaskodott a brit Andy Murray ellen. Korábban Serena Williams megvédte címét, miután legyőzte a belga Justine Henint.
jan. 31
22:11
Kiss Dániel 25 éves csúcsot döntött meg (Metropol)
Kiss Dániel 7.57 mp-cel országos csúcsot futott 60 m gáton a karlsruhei fedettpályás atlétikai versenyen, vasárnap - ezzel Bakos György 25 éves rekordját adta át a múltnak.
jan. 31
22:13
Könnyedén nyert a Manchester City (Metropol)
A házigazda Manchester City két góllal nyert a sereghajtó Portsmouth ellen az angol labdarúgó-bajnokság 24.fordulójának vasárnapi első mérkőzésén.
jan. 31
22:15
Dzsudzsákék egy pontja (Metropol)
Döntetlent hozott a Feyenoord-Ajax rangadó a holland labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának vasárnapi játéknapján.
jan. 31
22:17
Forma-1: már csak két hely kiadó (Metropol)
Vasárnap bejelentette az orosz Vitalij Petrov leigazolását a Renault istálló. Ezzel kiadó pilótaülés már csak kettő van a Forma 1-ben: a Campos Metánál és a USF1-nél.
jan. 31
22:19
Aranyérmes a férfi párbajtőrcsapat (Metropol)
A magyar válogatott nyerte vasárnap a férfi párbajtőrözők olaszországi Világkupa-versenyét. A magyarok a döntőben a kínaiakat verték 42-31-re.
jan. 31
22:21
Bemutatták a Sauber idei versenyautóját (Metropol)
Bemutatták a svájci Sauber Forma-1-es istálló 2010-es versenygépét vasárnap, a spanyolországi Valenciában.
jan. 31
22:23
Egyiptom nyerte az Afrika kupát (Metropol)
Egyiptom nyerte az Angolában rendezett labdarúgó Afrika Kupát azzal, hogy a vasárnapi a döntőben 1-0-ra diadalmaskodott Ghána felett.
jan. 31
22:25
Aranyérmükkel történelmet írtak a franciák (Metropol)
jan. 31
22:27
Az MU nyerte a Premier League rangadóját (Metropol)
jan. 31
22:29
Kikapott a Volán Linzben (Metropol)
Négygólos vereséget szenvedett a Sapa Fehérvár AV19 Linzben, az osztrák jégkorongliga vasárnapi játéknapján.
jan. 31
23:00
Schalke: fiatal kínai középpályást igazoltak a királykékek (She)
A Schalke labdarúgócsapata három és fél éves szerződést kötött a Tiencsin Tedától megszerzett Csün-min Haóval.
jan. 31
23:18
Ligue 1: emberelőnyben fordított és nyert a Lyon a PSG ellen (She)
A francia labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának záró mérkőzésén a Lyon hazai pályán 2–1-re legyőzte a Paris SG-t. A vendég fővárosiak a hajráig vezettek, ám a 60. perctől emberelőnyben játszó lyoniak az utolsó negyedórában megfordították a találkozót.
jan. 31
23:20
Ciprus: vereséget szenvedtek Bardiék és Kovácsék is (She)
A magyar játékosokat foglalkoztató mindkét csapat vereséget szenvedett a ciprusi labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában.
jan. 31
23:54
Diósgyőr: helyszűke miatt nem utazhatott a kapus az edzőtáborba (She)
Nem teljes kerettel indult a DVTK labdarúgócsapata január 25-én Bosznia-Hercegovinába, mert Balajti Ádám és Zámbó Bence eddig az olimpiai válogatott keretével Törökországban edzőtáborozott (és verték meg Balajti mesterhármasával a Denizlisport 3–1-re), vasárnap azonban ők is elutaztak Medjugorjébe – írja a klub hivatalos honlapja, a dvtk.eu.
jan. 31
23:56
Sznúker: John Higgins győzelmével ért véget a Welsh Open (She)
A világbajnok John Higgins nyerte meg az idei Welsh Opent, miután a döntőben 9–4-re legyőzte a címvédő Ali Cartert.