Elfogadta az Állami Számvevőszék a Gyurcsány-féle Demokratikus Koalíció intézkedési tervét arra, hogy miként javítsák ki az ÁSZ-ellenőrzés folyamán feltárt DK-s szabálytalanságokat.
Megkezdődött a tiszavirágzás, de egyenlőre még csak előrajzás van - mondta az InfoRádiónak a vizet nap mint nap figyelő Gál Lajos, a Hortobágyi Nemzeti Park természetőre.
Vona Gábor, a Jobbik volt elnöke most az életét rendezi, aztán biztos hallunk róla, mint politikai elemzőről. Legalábbis ezt nyilatkozta a Magyar Hangnak adott interjújában Sneider Tamás, a párt nemrég megválasztott elnöke.
Szombaton reggel 10 órakor 150 ifjú gyermekvasutas tesz fogadalmat a hűvösvölgyi végállomáson. A tanév alatt ősszel és tavasszal is indult egy-egy négyhónapos tanfolyam, amelyen a vasutas szakma alapjaival és a környék nevezetességeivel ismerkedhettek meg a gyerekek - tájékoztatott minket a MÁV kommunikációs igazgatósága. A Széchenyihegy és Hűvösv
Hozzájárult a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa az új országos kereskedelmi rádiós pályázaton nyertes médiaszolgáltató kérelmében foglaltakhoz, amely szerint a korábban tervezett POP FM helyett Retro Rádió néven kezdheti majd meg műsorának sugárzását - áll az NMHH közleményében.
Mióta Lázár Jánosról a választások után kiderült, hogy nem lesz az új kormány tagja, s bejelentette, visszavonul Hódmezővásárhelyre, hogy politikusként a terület helyi ügyeivel foglalkozzon, nem sokat lehetett hallani róla. Ám a korábbi kancelláriaminiszterről most meglepő dolgok derültek ki.
A tengereket, óceánokat csak úgy, mint az egész Föld élővilágát leginkább a globális éghajlatváltozás, a műanyagszemét és az orvvadászat fenyegeti. Ma van az Óceánok Világnapja.
Hozzájárult a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa az új országos kereskedelmi rádiós pályázaton nyertes médiaszolgáltató kérelmében foglaltakhoz, amely szerint a korábban tervezett POP FM helyett Retro Rádió néven kezdheti meg műsorának sugárzását.
A gyógyszertári ügyelet és a finanszírozás részletes szabályozását minél hamarabb ki kellene dolgoznia az új kormánynak – hangsúlyozta a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke. Hankó Zoltán az Aréna című műsorban a kisebb települések ellátásáról és az elektronikus egészségügyi térről is beszélt.
A Magyar Honvédség a múlt értékeiből, a hagyományokra építve biztosítja közös biztonságunkat - hangoztatta a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára pénteken Budapesten, A Magyar haditengerészek az I. világháborúban című konferenciát megnyitó beszédében.
A Magyar Közút a jövői héten is folyamatosan végez az M1-es autópályán nagyfelületű és lokális javítási munkákat, valamint útüzemeltetési feladatokat. A közlekedők az autópálya mindkét irányán számíthatnak munkavégzésre és így torlódásra is.
A Magyar Közút Nonprofit Zrt. a 2018. június 11-ei héten is folyamatosan végez az M1-es autópályán nagyfelületű és lokális javítási munkákat, valamint útüzemeltetési feladatokat. A közlekedők az autópálya mindkét irányán számíthatnak munkavégzésre és így torlódásra is.
Kizárta a Jobbikból Toroczkai Lászlót a párt fegyelmi bizottsága csütörtökön - tájékoztatta egyhangúlag meghozott döntéséről a testület pénteken az MTI-t.
A lap azt írja, információik szerint a Fidesznél egy olyan terven dolgoznak, ami alapján előrehoznák a 2019 őszén esedékes önkormányzati választást és összevonnák a 2019 májusában esedékes Európai Parlamenti-képviselőválasztással.
Elképesztő számok keringenek. Másfél milliárdos veszteséget termelt az egyik legzsírosabb biznisz a pesti utcán. Dől a pénz, de aztán szépen el is tűnik. Így lopnak ma a multik.
Korábban úgy volt, hogy a Class Fm frekvenciáját a Pop Rádió kapja meg. Nos, ez nem változott, csak éppen közben más nevet kapott a rádió, sőt, a tervezett műsorok is mások lesznek.
Életének 88. évében meghalt Szilvitzky Margit Munkácsy-díjas érdemes és kiváló művész, textil- és képzőművész a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) volt tanára - közölte az intézmény pénteken az MTI-vel.
Választási kampányról, kétharmadról, Orbánról, Gyurcsányról, LMP-ről és 2022-ről is vitázott a Polbeatben Ungár Péter LMP-s politikus Kiszelly Zoltán politológussal.
Csütörtök este lezajlott a Jobbik etikai bizottságának tárgyalása a Toroczkai - ügyben, de eredményt reggel, Dúró Dóra ATV Start-beli szereplésekor még nem lehet tudni (azóta már lehet – lásd a Toroczkai László kizárásáról szóló cikkünket). Dúró csütörtök este beszélt Toroczkaival, de akkor még egyikük sem tudta az ásotthalmi polgármesterrel szembe
Dúró Dóra távozik a Jobbikból, de parlamenti mandátumát nem adja még vissza - derült ki abból a nyilatkozatból, amelyet a politikus adott az InfoRádiónak.