A kezdő bérek továbbra is félmillió forint környékén vannak, a különlegesebb nyelvek ismerete pedig akár 15 százalék pótlékot hozhat a "konyhára", a regionális nyelvek szerepe pedig egyre nő. Nem volt jelentős növekedés sem a bérek, sem a szektor tekintetében az elmúlt évben. Az üzleti szolgáltatóközpontok továbbra is fontos munkáltatók a magyar pi
Májusban 978 millió euró volt a termék-külkereskedelmi többlet; a kivitel volumene 0,7 százalékkal alul-, a behozatalé 6,0 százalékkal felülmúlta az előző év azonos időszakit.
Az EU-val való amerikai megállapodást követően a befektetők figyelme a Kínával való tárgyalások felé fordul, bár a Svédországban zajló egyeztetések felől egyelőre nem sok kézzel fogható információ érkezett. Ezzel párhuzamosan az ázsiai tőzsdéken vegyes mozgások látszottak ma reggel, míg Európában kisebb esésben vannak a vezető indexek. Reggel elkez
Magyarország bruttó hazai termékének volumene 2025 második negyedévében a nyers adatok szerint 0,1, a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint 0,2 százalékkal meghaladta az előző év azonos időszakit. Kijött a KSH első becslése a gazdaság teljesítményéről.
Az UBS második negyedéves nyeresége több mint kétszerese volt az egy évvel korábbinak, köszönhetően a piaci turbulenciák által generált élénk kereskedési aktivitásból származó bevételeknek.
A mesterséges intelligencia térnyerésére és a digitalizációs folyamatok felgyorsítására hivatkozva szervezeti átalakításba kezdett a Docler Holding – értesült a Telex, amelynek információit a cég is megerősítette.
Változik az áfabevallás csütörtöktől: a vállalkozásokat segítő, új oszlopok kitöltése önkéntes, de megéri, mert így akár az ellenőrzés vagy az adategyeztetési eljárás is elkerülhető – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel.
A Nébih 2025-ben is folytatja a zárlati károsítók célzott csapdázását a hazai mezőgazdaság védelmében. Az Európai Unió támogatásával több száz csapdát helyeznek ki, hogy időben felismerjék és megakadályozzák az olyan gazdasági károkat okozó kártevők terjedését, mint a japán cserebogár vagy az őszi sereghernyó.
Nagy Márton keddi nyilatkozata már utalt rá, most láthatjuk is: a magyar gazdaság az idei második negyedévben sem szállt fel a kifutópályáról. Mi történt? 2025 második negyedévben a GDP a nyers adatok szerint 0,1, a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint 0,2 százalékkal felülmúlta az előző év azonos időszakit
Harcsa Marietta növényvédelmi szaktanácsadó beszélt a növényvédelem kihívásairól, a drónok és a robotok alkalmazásáról, a precíziós mezőgazdaság szükségességéről.
Az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) az építésgazdaságban tapasztalható versenytorzító jelenségek visszaszorítása érdekében Építésrendészet létrehozását kezdeményezi – közölte a szervezet.
A BigBakShow sorozat sikere után a Magyar Telekom egy újabb, formabontó edukációs kezdeményezéssel folytatja digitális márkaüzenetét: a lamavalbeszelnek.hu oldalon keresztül bárki meghívhatja egy online meetingre a sorozat egyik legváratlanabb és legszerethetőbb szereplőjét – Csibészt, a lámát, aki mostantól nemcsak Bak utcáin, hanem videóhívásokba
Egy magyar férfi átlagosan közel 70 ezer forinttal keres többet egy nőnél a KSH adatai szerint. Ebből az is következik, hogy a magyar nők kevesebb hitelt képesek felvenni, mint férfi társaik, ami a lakásvásárlásnál is jelentős hátrány lehet, hiszen kevesebb hitelből csak kisebb vagy rosszabb állapotban lévő lakást tudnak venni. Ez még az új Otthon
Marokkó uborkaexportja új rekordot ér el az idei szezonban. Már az első 10 hónapban megdöntötte a kivitel a korábbi csúcsot, a legfontosabb piac Spanyolország.
Szerda reggel publikálta a KSH a második negyedéves GDP számait, ami a várakozásoknak megfelelően továbbra sem mutatott élénkülést. A nyers adatok szerint 0,1, a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint 0,2 százalékkal múlta felül az előző év azonos időszakit. Így az idei évben is csak minimális növekedés jöhet
A 4iG Csoport űr- és védelmi technológiai leányvállalata, a 4iG SDT Zrt. előzetes, nem kötelező érvényű megállapodást írt alá a HeliControl Kft. 63 százalékos tulajdonrészének megszerzéséről. – közölte a társaság.
A Mercedes-Benz autógyártó vállalat nyeresége az első félévben az egy évvel korábbinak kevesebb mint a felére esett vissza az alacsonyabb értékesítési volumen, a hatékonyságnövelő intézkedések költségei, valamint a megemelt vámok miatt – derül ki a cég jelentésből.
Horvátországban tovább romlik az afrikai sertéspestis (ASP) járványhelyzet, ezért Baranya vármegyében, a magyar határ közelében magas kockázatú ASP-területet jelöltek ki. Az intézkedés 15 vadgazdálkodási egységet érint, és a járványvédelmi előírások szigorú betartása kulcsfontosságú a védekezésben.
Amíg tart a háború, addig ez a növekedési ütem a reális, ha béke lesz, a növekedés gyorsulni fog. Minél előbb lesz béke, annál gyorsabb lesz a gazdaság növekedési üteme - írta a friss GDP-becsléshez fűzött kommentárjában a Nemzetgazdasági Minisztérium.
Egy magyar férfi átlagosan közel 70 ezer forinttal keres többet egy nőnél a KSH adatai szerint. Ebből az is következik, hogy a magyar nők kevesebb hitelt képesek felvenni, mint férfi társaik, ami a lakásvásárlásnál is jelentős hátrány lehet.
Három felkiáltójeles mondattal emelte ki a Nemzetgazdasági Minisztérium, hogy milyen körülmények szükségesek a magyar gazdaság növekedéséhez. Mi történt? Közleményben reagált a Nemzetgazdasági Minisztérium a friss GDP-adatokra. Habár negyedéves szinten növekedést láttunk, ez nem tudta megakadályozni a gazdaság első féléves zsugorodását. Az NGM reak
Gábor egy éjjel arra ébredt, hogy a szomszédban ég a fészer, és a tűz átterjedt az ő telkükre is. Mivel volt lakásbiztosítása, a kárt a biztosítóval akarta kifizettetni, de az csak a kért összeg töredékét kínálta, és hónapokig nem reagált érdemben. Az ügy az MNB-nél kötött ki.
Felborult a háztartások legfontosabb vagyontárgyainak évtizedeken át stabil értékegyensúlya. Bérelni egyiket sem szeretjük, de egyre nehezebb az ingatlant megszerezni.
A vállalkozásokat segítő, új oszlopok kitöltése önkéntes, de megéri, mert így akár az ellenőrzés vagy az adategyeztetési eljárás is elkerülhető – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.
Márciusban az Országgyűlésben többek között a Fidesz-KDNP-ből szavazták meg, hogy ellenzik a közös európai hitelfelvételt az adósságunióval szembeni elvi fenntartások és egy korábbi kölcsön miatt.
A világ egyik vezető flottakezelője és a hazai autókereskedelemi piac meghatározó szereplője hosszú távú stratégiai együttműködésről állapodott meg. A partnerség célja, hogy innovatív, ügyfélközpontú és jövőálló mobilitási megoldásokat kínáljanak a hazai vállalkozások számára.
Egy finnországi hulladékégető üvegszálas polimer (Gfrp) csöveket használ a felesleges hő tárolására, hogy átalakítsa az energiatárolást és a hulladékhő-visszanyerést. A Gfrp csövek úgy vannak kialakítva, hogy ellenálljanak a 2 kilométerrel a föld alatt történő tárolás nyomásának és hőmérsékletének, és jobb szigetelésükkel növeljék az energiahatékon
Az Európai Unió élelmiszer- és takarmánybiztonsági gyors riasztási rendszerén (Rapid Alert System for Food and Feed, RASFF) érkezett bejelentés alapján Taiwanról származó zselés édesség (szívószál alakú édesség) nem engedélyezett adalékanyagokat (E407: karragén, E410: szentjánoskenyér-liszt, E415: xantángumi) tartalmaz. A termékből hazánkba is érke
Hamarosan érkezik a Kalandra fal! új évada. A kalandos, csobbanós játék műsorvezetői Sebestyén Balázs és Istenes Bence lesznek. A műsor új évadának első epizódját augusztus 16-án, szombaton a Fókusz Plusz után láthatják majd a nézők, a folytatás pedig ezt követően hétköznap esténként jelentkezik a Fókusz után az RTL-en és az RTL+ Premiumon. A Kalan
Algéria július 24-től teljes kriptovaluta-tilalmat vezetett be, amely az egyik legszigorúbb intézkedés a MENA (Közel-Kelet és Észak-Afrika) régióban. Az új törvény értelmében tilos bármilyen kriptoeszköz – például Bitcoin, Ethereum vagy Tether – birtoklása, vásárlása, eladása, bányászata vagy promóciója. A digitális tárcák és kriptotőzsdék használa
A Porsche csökkentette éves profitcélját az EU és az Egyesült Államok közötti kereskedelmi megállapodás és a vámterhek miatt, miközben átfogó átszervezést hajt végre.
A stabilcoinok népszerűsége folyamatosan növekszik, újabb és újabb coinok jelennek meg a piacon, az amerikai stabilcoin törvény (GENIUS Act) július 19-én történt elfogadása pedig biztosan új lökést ad majd a szektornak. Ez persze nem tetszik az Európai Központi Banknak (EKB), egyik tanácsadója, Jürgen Schaaf arról posztolt még július 28-án, hogy az
Magyarország által a kéknyelvbetegség tekintetében az állatok szállítására vonatkozóan 2025. július 8-tól engedélyezett az Eu-Bizottsága és az Eu-tagállamai felé továbbított derogáció.
Úgy tűnik, Kína végül abban állapodott meg az Egyesült Államokkal, hogy továbbra is fenntartják a két ország közti tarifatűzszünetet. A 90 napos hosszabbításra már csak Donald Trump amerikai elnöknek kell rábólintania, de addig is további értékes időt nyert az EU-nál láthatóan erősebb tárgyalási pozícióból induló Kína, amelynek függetlensége, nyers
Az agrárium egyik legnagyobb kihívása a gyommentesítés vegyszerhasználat csökkentése mellett. A magyar WeedEye startup mesterséges intelligenciával valós idejű gyomfelismerést kínál, amely akár 90%-kal csökkenti a permetszerhasználatot, miközben a terméshozam változatlan marad. Az Óbudai Egyetem kockázati tőkealapja támogatja a megoldást.
A cseh gazdaságot ugyanúgy érintik a szankciók és a háború, mint Magyarországot, ennek ellenére ott nem kell mutogatni arra, hogy más a hibás. Csehországban 2,4 százalékot nőtt a GDP egy év alatt, nálunk 0,2 százalékot.