Amikor napon belül változnak a gazdasági kilátások, a vállalkozások nem engedhetik meg maguknak, hogy akár egyetlen finanszírozási lehetőségről is lemaradjanak. A Portfolio országos, 15 várost érintő rendezvénysorozata éppen ezért ad kiemelt alkalmat arra, hogy a cégek közvetlenül, első kézből tájékozódjanak a legújabb fejlesztési és forrásbevonási
Buza Sándor, a hazai rádiózás egyik meghatározó személyisége emlékezik vissza a magyarországi kereskedelmi rádiózás kezdeteire a "Rádió100" podcast legfrissebb adásában. A műsorban felidézett ´90-es évek az első frekvenciakiírások kora, egyben az az időszak, amikor a mikrofon mögötti hangok arcot kaptak és médiaszemélyiségekké váltak. A "Rádió100"
Egy 3,6 méter magas aranyszínű Donald Trump-szobrot állítottak fel szerdán a washingtoni Capitolium épülete előtt, amelyen az egykori amerikai elnök egy Bitcoint tart a kezében. Az installáció időzítése nem véletlen: ugyanazon a napon hozta meg a Szövetségi Tartalék (Fed) legújabb kamatdöntését. A szobrot reggel 9 és délután 4 óra között lehetett m
A Philip Morris International (PMI) támogatja a cigaretta-alternatívák egészségügyi hatásainak független kutatását, miközben az Európai Bizottság átfogó értékelést tervez az e-cigaretták és más nikotintermékek kapcsán - tudósított az euractiv.
Az ősz egyik közkedvelt, rengeteg édességben szereplő terménye a dió. Hazánkban nagyon kedvelt, szívesen és nagy mennyiségben fogyasztott őszi gyümölcsről van tehát szó. Korábban a dió korábban pont arról (is) volt híres, hogy szinte mindenhol megterem és növényvédelemre egyáltalán nincs szüksége. Sajnálatos módon ez a helyzet már a múlté.
Az Agrárminisztérium és a Metro együtt népszerűsíti a magyar gasztronómiát és hazai alapanyagokat – a megállapodást az OMÉK-on írta alá Nagy István miniszter és Vladimir Gnjidić ügyvezető.
Augusztusban 18 filmmel bővült a Netflix kínálata, szeptemberben pedig 17 friss produkciót kapnak az előfizetők, köztük saját gyártású tartalmakat és más stúdiók sikereit is. A palettán klasszikusok, világsztárok életrajzi filmjei, romantikus vígjátékok, hollywoodi komédiák és vadonatúj akciófilmek is szerepelnek.
A kiskorúakat védő rendelkezések megsértése miatt szabott ki bírságot a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa a Metropol napilapra. A Balázsék című rádiós műsorszám 2025. február 4-i adásával kapcsolatban pedig az emberi méltóság tiszteletben tartására vonatkozó követelmény megsértését állapította meg, a testület, amely újabb műs
Tovább terjeszkedik az OTP Csoport: egy szlovén alapkezelőt, a Primorski skladi d.o.o., Koper-t vásárolja meg a csoport két tagja. Az OTP Alapkezelő Zrt. és az OTP banka d.d. (továbbiakban OTP Bank Szlovénia) közös akvizíciójával saját, helyi befektetési alapokkal egészül ki a termékpaletta az OTP szlovén leánybankjánál.
Szerbia villamosenergia-rendszerében új korszak kezdődhet: a nagyfeszültségű hálózatot üzemeltető vállalat bejelentette, hogy mintegy 3 GW összkapacitású akkumulátoros energiatároló projektre nyújtottak be csatlakozási kérelmet, emellett két adatközpont is szeretne hálózati hozzáférést. Az ország jelenleg egyáltalán nem rendelkezik beépített energi
Kihirdették a horvátok az idei télre vonatkozó gáz- és áramárakat. A hamarosan életbe lépő árjegyzék közel 10 százalékos emelkedést hoz a horvát rezsikiadásokban, ami országos felháborodáshoz vezetett.
Az Európai Unió új bértranszparencia-irányelve (2023/970/EU) célja, hogy csökkentse a nemek közötti bérkülönbséget és átláthatóbbá tegye a bérezési gyakorlatokat az európai munkaerőpiacon. Az ennek érdekében az uniós jogalkotó szervek által előkészített törvényt 2026. június 7-ig kell ratifikálniuk a tagállamoknak nemzeti jogrendjükbe. A pontos haz
Szeptemberi lapszámunk iparági vezetők és szakértők segítségével mutatja be, hogyan reagál az autóipar az átalakulás kihívásaira – a német konszernek helyzetétől a magyar beszállítók esélyein át egészen a jövő hajtástechnológiáiig.
Több mint 500 vidéki kistelepülés jelezte eddig igényét a köztéri lámpatestek cseréjét ösztönző támogatásra, a 18 milliárd forint keretösszegű közvilágítási pályázaton a mostanáig befutott kérelmek összértéke meghaladta a 9 milliárd forintot - jelentette be pénteki bejegyzésében hivatalos Facebook-oldalán az Energiaügyi Minisztérium (EM).
Hatvan iskolában indul a tanév első félévében mesterségesintelligencia-kurzus (MI) a tanrendbe építve - jelentette be a kultúráért és innovációért felelős miniszter.
Úgy tűnik, megfogadták Lázár kisvárdai padról küldött tanácsát, információink szerint több NER-közeli céghez is érkezett olyan kérés, hogy hasonló projektekben vegyenek részt. Bicskén a Waberer’s adományával kezdődik meg a munka hamarosan.
A szokatlan időjárás késleltette idén a zöldségtermesztést Ukrajnában: átlagosan 20-30 napos késéssel kezdődött az idei szezon több zöldségféle esetében is. Emellett az ágazatban egyre nagyobb gondokat okoz a munkaerőhiány - írta meg a FruitVeB.
Az Otthon Start hitelt akár az idősek, nyugdíjasok is igényelhetik, így ők is legfeljebb 3 százalékos kamattal vásárolhatnak lakást vagy házat. Mit kell tudni a lehetőségről, milyen feltételeknek kell megfelelniük az időseknek?
Ha van valami, amit a magyar sportrajongó igazán szeret, az a tét. Legyen szó a válogatott kéziseinkről, NB I-es rangadókról, vagy a vízilabda-válogatott csatáiról, egy jó fogadás mindig emel az izgalmakon.
A forint péntek reggelre visszagyengült a tegnapi többéves csúcsokról, miután csütörtökön még 327,7-es szintig is erősödött a dollárral szemben. A fordulatot az amerikai munkanélküliségi adatok okozták, amelyek erős munkaerőpiacot jeleztek, így a dollár délutánra erősödni kezdett. Ez a trend folytatódik a pénteki kereskedésben. Összességében egy re
Peter Schiff közgazdász szerint az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed a legnagyobb hibáját követte el a kamatvágással, ami felgyorsíthatja az amerikai kormányba vetett bizalom válságát - írja a Kitco. Schiff szerint bár sokan erre számítanak, de a közelgő válság nem a 2008-ashoz fog hasonlítani: ez nem a magánhitelekkel kapcsolatos veszélyről f
Ez itt a Digital Hungary Példakép díj marketing kategóriájának aloldala. Itt megtalálható a jelöltek bemutatása a szakmai életrajzuk és az őket a díjra jelölő szakmai grémium ajánlásai alapján. Segíts eldönteni, hogy ki kapja idén a Példakép díjat Marketing kategóriában! Egy szakmai jelölő testület választotta ki a jelölteket, most pedig a nagykö
Vannak, akik látják és értik a körülöttünk zajló változásokat, és vannak, akik csak tűnődnek, hogy mi történik, miközben lemaradnak. A szeptember 24-én megrendezésre kerülő Change The Game – Ez a Branding 2025 rendezvény éppen ezért hívja össze a vállalkozókat, márkaépítőket és döntéshozókat: hogy jobban megértsék a világot, amelyben a márkáiknak h
Augusztusban az elemzők által vártnál és az előző havinál is nagyobb mértékben csökkentek a termelői árak Németországban a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis jelentése alapján. A termelői árak csökkenését elsősorban az energiaárak mérséklődése okozta, ezen belül is különösen a földgáz árának alakulása.
Ha az Egyesült Államok egyszerre lép fel minden olajipari rosszfiú ellen, akkor akár igen magas olajár is visszatérhet. Csakhogy ezt Donald Trump nagyon nem szeretné.
Az EU új irányelve szerint, ha egy cégnél jelentős eltérés van a férfiak és nők fizetése között, a vállalatnak kötelező lépéseket tennie a kiegyenlítésre. A szabály nemcsak a fizetések átláthatóságát növeli, hanem a cégek belső vizsgálatát és korrekcióját is előírja, így senki sem maradhat „titokban”.
A felnőtt korú népesség 8,2 százaléka tervez részt venni az Otthon Start programban a következő fél évben, idén szeptember és jövő február között - derül ki a GKI szeptember elején végzett reprezentatív felméréséből.
Az Ethereum társalapítója, Vitalik Buterin reagált az egyre hosszabbodó Ethereum staking kilépési várólistával kapcsolatos aggodalmakra, amely jelenleg már 45 naposra nőtt. A kilépési várólista az Ethereum staking rendszerében azt a várólistát jelenti, amelyre azok a validátorok kerülnek, akik ki szeretnének lépni a stakingből, vagyis vissza akarjá
Jó ideje csak a közösségi oldalán osztott meg közéleti gondolatokat, most azonban újra képernyőre és mikrofon mögé ül Juszt László. A 73 éves legendás riporter podcast formában indítja újra a Magánbeszélgetés című műsorát, amelyben a politikai és a társadalmi élet meghatározó szereplőit látja vendégül.
Egy nyár végén megjelent jogszabály felhatalmazza az SZTFH-t, hogy a rendeletben foglalt jogsértések esetén a hatósági eljárások eredményeképpen szükség szerint bírságokat is kiszabjon.
A Revolut új lehetőséget kínál a magyar felhasználóknak: mostantól amerikai dollárban is elérhető megtakarítási számla, napi kamatjóváírással. Bár a funkcióról egyelőre nem érkezett hivatalos értesítés, az appban már aktiválható, és akár 4,25%-os éves kamat is elérhető. De vajon jobban megéri, mint a rugalmas pénzpiaci alap? És mi a különbség a két