Vasárnapra a hőség miatt csak néhány megyére, a heves zivatarok és a felhőszakadás veszélye miatt viszont az egész országra első- és másodfokú figyelmeztetéseket adott ki a meteorológiai szolgálat.
Vasárnapra a hőség miatt csak néhány megyére, a heves zivatarok és a felhőszakadás veszélye miatt viszont az egész országra első- és másodfokú figyelmeztetéseket adott ki a meteorológiai szolgálat.
Az ország legnagyobb részén esik az eső vasárnap reggel, azonban az előrejelzések szerint óriási, az eddiginél is nagyobb hőség követi majd a hazánkon most áthaladó hidegfrontot.
Ennek ellenére a legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap többnyire 27 és 33 fok között valószínű, de délkeleten 34–35 fokig is felmelegedhet a levegő.
Szekszárdon tombolt a vihar, perceken keresztül esett a jég. Kezdetben cseresznye méretű, majd diónyi nagyságú is hullott. A csapadékot nem bírták elvezetni a csatornák. Az utcákon térdig gázoltak a helyiek a vízben. Az egyik belvárosi utcát le is kellett zárni, mert az autók elsüllyedtek a vízben.
Vasárnap délutántól további heves zivatarokra, felhőszakadásra figyelmeztet a meteorológiai szolgálat, amely ismét több járásra adott ki első- és másodfokú riasztást a következő órákban várható heves zivatarok, illetve felhőszakadás veszélye miatt.
Vasárnap délutántól további heves zivatarokra, felhőszakadásra figyelmeztet a meteorológiai szolgálat, amely ismét több járásra adott ki első- és másodfokú riasztást a következő órákban várható heves zivatarok, illetve felhőszakadás veszélye miatt.
A következő napokban ismét sok lesz a napsütés és melegszik az idő: akár 37 Celsius-fok is lehet. Kezdetben elszórtan várható eső, majd a hét második felében ismét többfelé várható zivatar. A hét végére már 30 fok alatt maradnak a maximumok, néhol csak 22 fokig melegszik a levegő - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú el
A következő napokban ismét sok lesz a napsütés és melegszik az idő: akár 37 Celsius-fok is lehet. Kezdetben elszórtan várható eső, majd a hét második felében ismét többfelé várható zivatar. A hét végére már 30 fok alatt maradnak a maximumok, néhol csak 22 fokig melegszik a levegő - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú el
Vasárnap délutántól további heves zivatarokra, felhőszakadásra figyelmeztet a meteorológiai szolgálat, amely ismét több járásra adott ki első- és másodfokú riasztást a következő órákban várható heves zivatarok, illetve felhőszakadás veszélye miatt.
A következő napokban ismét sok lesz a napsütés és melegszik az idő: akár 37 Celsius-fok is lehet. Kezdetben elszórtan várható eső, majd a hét második felében ismét többfelé várható zivatar. A hét végére már 30 fok alatt maradnak a maximumok, néhol csak 22 fokig melegszik a levegő – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú el
Nyugat, délnyugat felől egyre nagyobb területen csökken a felhőzet, az ország legnagyobb részén sok lesz a napsütés, csak kevés gomolyfelhő lehet az égen - írja az Index az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzésére hivatkozva.
Nyugat, délnyugat felől egyre nagyobb területen csökken a felhőzet, az ország legnagyobb részén sok lesz a napsütés, csak kevés gomolyfelhő lehet az égen.
Magyarország - Ismét érkezik a kánikula a rövid hidegfront után. Bár keleten helyenként még előfordulhat zápor, zivatar, többnyire napos, meleg időre készülhetünk a hét elején.
Magyarország - Ismét érkezik a kánikula a rövid hidegfront után. Bár keleten helyenként még előfordulhat zápor, zivatar, többnyire napos, meleg időre készülhetünk a hét elején.
Elképesztő mennykőcsapást fotózta Buda felett. A felvételt Szalay Henrik készítette, a National Geographic pedig a nap képének választotta a látványos fotót. Fotó: Szalay Henrik
A Kárpát-medence térségét lassan elhagyja a hétfőn érkezett hidegfront. Kedden már számottevő csapadék nem valószínű, és ismét erősödik a nappali felmelegedés.
A Kárpát-medence térségét lassan elhagyja a hétfőn érkezett hidegfront. Kedden már számottevő csapadék nem valószínű, és ismét erősödik a nappali felmelegedés.
A görögdinnye tömeges szedése várhatóan július első hetében kezdődik, öt-tíz nappal korábban, mint tavaly, amennyiben addig kedvező lesz az időjárás – közölte a Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (FruitVeB) hétfőn az MTI-vel. Magyarországon az idén 5000-5200 hektáron ültettek görögdinnyét a kertészek, a termőterület 8-10 s
Az elmúlt napok viharai nagy károkat okoztak a gyümölcsösökben, így kajsziból, meggyből és almából is kevesebb kerülhet a piacokra, de a gabonatáblákat sem kímélte az időjárás - olvasható a Magyar Idők keddi számában.
- Az elmúlt napok viharai nagy károkat okoztak a gyümölcsösökben, így kajsziból, meggyből és almából is kevesebb kerülhet a piacokra, de a gabonatáblákat sem kímélte az időjárás - olvasható a Magyar Idők keddi számában.
Pokoli három nap vár ránk, az idei szezon első igazán szélsőséges hőséget hozó időjárása miatt. Szerdán akár 37 fok is lehet, a lehűlés, ha minden jól megy, a hétvégére jön csak. Persze, akik épp a hétvégén mennének a vízpartra, azokat ez cseppet sem vigasztalja.
Szentes Tamás országos tisztifőorvosi feladatokért felelős helyettes államtitkár meghosszabbítja a II. fokú hőségriasztást szerda éjfélig, figyelembe véve az Országos Meteorológiai Szolgálat legfrissebb előrejelzéseit, illetve az EMMI Klímaváltozás és Környezeti Egészséghatás Elemző Osztály szakmai javaslatát. A másodfokú hőségriasztás az ország eg
A különleges felvételekért mínusz 10-20 fokos hidegben, sokszor hóesésben, hófúvásban, ónos esőben, több napon át feküdt a hóban Kércz Tibor fotográfus. Megérte spártai körülmények között várni a fotogén madarakra, ugyanis a magyar fotós képei a 2017-es francia PX3, Prix de la Photographie Paris nemzetközi fotópályázaton elhozták a Professional Nat
Meghosszabbította a hőségriasztást Szentes Tamás országos tisztifőorvosi feladatokért felelős helyettes államtitkár szerdán 24 óráig - tájékoztatta az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) kedden az MTI-t.