A panaszosoknak adnak igazat két magyar ügyben is - az E.ON Földgáz Trade által az energiahivatal ellen, valamint a UPC Magyarország által a fogyasztóvédelmi hatóság ellen indított perben - a luxembourgi székhelyű Európai Bíróság főtanácsnokai csütörtökön ismertetett állásfoglalásuk szerint.
Orbán Viktor kormányfő csütörtökön Brüsszelbe érkezett, az Európai Tanács kétnapos csúcstalálkozójára - közölte Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóirodát vezető helyettes államtitkár.
Európának ma életeket kell mentenie - hangsúlyozta Hölvényi György, a KDNP európai parlamenti (EP-) képviselője csütörtökön Strasbourgban az EP plenáris vitáján, az iraki keresztényüldözésről szólva.
Erdély-szerte megemlékeznek csütörtökön a magyar pártok, közösségek és önkormányzatok az 1956-os magyar forradalom kitöréséről; mivel Romániában október 23-a nem munkaszüneti nap, a rendezvények többségét délutánra, vagy estére időzítették.
Az 1956-os magyar és az 1989-es romániai forradalom között vont párhuzamot Szilágyi Zsolt, az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) államfőjelöltje csütörtökön a román főváros közelében lévő Snagovban, ahol a magyar nemzeti ünnep alkalmából megkoszorúzta Nagy Imre emlékoszlopát.
Hét évvel Benazir Bhutto volt pakisztáni miniszterelnök halála után színre lépett egyetlen fia, Bilaval Bhutto Zardari, aki megesküdött arra, hogy feltámasztja hamvaiból anyja pártját, a Pakisztáni Néppártot (PPP).
Megkezdődött csütörtök délután az Európai Unió állam- illetve kormányfőit tömörítő Európai Tanács ülése, amelynek legfontosabb napirendi pontja a döntés az EU 2030-ig szóló klímavédelmi és energiastratégiájáról.
Az Európai Parlament képviselőinek elsöprő többsége támogatta csütörtökön, hogy az Európai Unió 2015 végéig meghosszabbítsa az Ukrajnának biztosított egyoldalú kereskedelmi kedvezményeket.
A 2012-es adatok alapján az Európai Unió tagállamai a beszedhető forgalmi adó mintegy hatodától, több mint 177 milliárd euró költségvetési bevételtől estek el a közterhek be nem fizetése vagy nem megfelelő behajtása miatt - derül ki az Európai Bizottság által csütörtökön közzétett tanulmányból. Eszerint az unióban Hollandia, Finnország és Luxemburg szedi be leghatékonyabban az áfát, a legkevésbé…
Európának anyagiakkal is segítenie kell Ukrajnát, mert ha az ország pénzügyileg összeomlik, annak messzemenő geopolitikai következményei lesznek - mondta Soros György csütörtökön Brüsszelben egy politikai elemző műhely rendezvényén.
A román-magyar párbeszédet elősegítő, román nyelvű "román-magyar kontakt portált" indított az erdélyi magyar újságírókat tömörítő Fehér Holló Médiaklub Egyesület.
Nőtt az euróövezet és az Európai Unió együttes GDP-arányos államadóssága a második negyedévben a megelőző három hónaphoz képest és éves szinten egyaránt - az EU statisztikai hivatalának csütörtökön közölt előzetes adatai szerint.
Destruktív tevékenység folytatását, a törvényhozási munka akadályozását, végül pedig Petro Porosenko elnök megbuktatását kapták feladatul a Moszkvához hű ukrajnai politikusok, akik a vasárnap megrendezendő parlamenti választásokon indulnak jelöltként - vélekedett Andrej Illarionov, Vlagyimir Putyin orosz elnök volt tanácsadója egy sajtónyilatkozatában, amelyet az ukrán média csütörtökön hozott…
A Facebook már itt van Kínában - jelentette ki Mark Zuckerberg Pekingben, utalva arra, hogy a cége kínai vállalatokat népszerűsít a külföldi piacokon. A neves Tsinghua Egyetemen tartott fórumán azonban a közösségi oldal blokkolásának kérdése közvetlenül nem került szóba, helyette csütörtöki sajtóbeszámolók azt emelik ki, hogy a Facebook társalapítója nagyjából fél órán át tudott kínaiul…
Hitler és Mussolini képmásával díszített kávétejszín-kapszulákkal szolgáltak fel kávét éttermekben és kávéházakban a hét első napjaiban Svájc német ajkú részén.
Észak-Korea az ebolajárványra való tekintettel megtiltja az országba való beutazást a külföldi turistáknak - tudatta csütörtökön az észak-koreai utakra szakosodott Koryo Tours utazási iroda.
"A válság legsötétebb napjait már magunk mögött tudhatjuk, de még nincs vége" - figyelmeztetett Martin Schulz, az Európai Parlament (EP) elnöke abban a beszédében, amelyet a csütörtök délután kezdődött EU-csúcs résztvevői előtt mondott el.
A halálbüntetés és az életfogytiglani börtönbüntetés eltörlését, valamint a börtönkörülmények javítását szorgalmazta Ferenc pápa csütörtökön a Nemzetközi Büntetőjogi Társaság tagjait fogadva a Vatikánban.
Ebolavírussal esetleg fertőzött beteget különítettek el egy bejrúti kórházban csütörtökön, a libanoni egészségügyi miniszter szerint ez az első ebola-gyanús megbetegedés az országban.
A legjelentősebb gazdasági hatalmakat tömörítő G20 csoport több tagja "keveset vagy semmit" sem tesz a korrupció elleni szabályok érvényesítéséért - állapította meg csütörtökön közzétett jelentésében a Transparency International.
A várakozásokat messze felülmúlva 905 ezer dolláros (220 millió forintos) rekordáron kelt el a legelső Apple számítógépek kevés fennmaradt példányának egyike egy szerdai New York-i árverésen.
Hivatalosan kinevezte az Európai Unió állam- illetve kormányfőiből álló Európai Tanács a Jean-Claude Juncker vezette Európai Bizottságot - közölte csütörtök késő este a tanács sajtószolgálata.
Megállapodásra jutottak péntek hajnalba nyúló megbeszéléseiken az Európai Unió állam-, illetve kormányfői a közösség 2030-ig szóló klíma- és energiastratégiájáról - jelentette be a csúcstalálkozó első napjának végeztével Herman Van Rompuy, az Európai Tanács elnöke.
Mindazok, akik elhagyták Magyarországot, jórészt az 1956-os forradalom leverését követően, és mindazok, akik otthon maradtak, továbbra is egy nemzetet alkotnak - idézte Mindszenty József bíborost Darák Péter, a Kúria elnöke a washingtoni magyar nagykövetségen az 1956-os forradalom évfordulója alkalmából csütörtökön rendezett ünnepi fogadáson.
A közeljövőben újabb kanadai befektetések várhatók Magyarországon, és számítani lehet a kétoldalú kereskedelem bővülésére is - jelentette ki az MTI-nek telefonon Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, miután csütörtökön Ottawában megbeszélést folytatott John Bairddel, a kanadai diplomácia vezetőjével.
A donyecki szakadárok betiltották az ukrán himnuszt az általuk ellenőrzött területen lévő iskolákban, egyik vezetőjük azt mondta, hogy az eléneklése felforgató tevékenységként minősíthető - jelentette pénteken az UNIAN hírügynökség.
Újabb baleset történt egy oroszországi repülőtéren pénteken, négy nappal a moszkvai Vnukovó légikikötőben történt baleset után, amelyben többedmagával meghalt a Total francia olajipari vállalat elnök-vezérigazgatója.
Kisebbségi nemzeti tanácsokat választanak Szerbiában vasárnap, és aznap a vajdasági magyarság is dönt kisebbségi önkormányzati testülete, a 35 tagú vajdasági Magyar Nemzeti Tanács (MNT) összetételéről.
Heteken belül megkezdődhet az Ebola elleni szérum készítése - jelentette be az Egészségügyi Világszervezet. A védőoltás és gyógyszer a tervek szerint már januárban elérhetővé válik. Közben francia kutatók bejelentették, kifejlesztettek egy gyorstesztet, ami pár csepp vérből vagy vizeletből 15 perc alatt képes kimutatni az Ebola jelenlétét
Hrisztosz Sztilianidisz, az Európai Bizottság humanitárius segítségnyújtásért és válságkezelésért felelős leendő biztosa lesz az Európai Unió ebola elleni műveleteinek koordinátora - közölte csütörtök este az egyik népszerű közösségi oldalon Herman Van Rompuy, az Európai Tanács elnöke.
Kínában sikeresen útnak indítottak egy emberek nélküli kísérleti űreszközt, amely a tervek szerint 380 ezer kilométeres magasságban egy félkört tesz a Hold körül, majd visszatér. A teszt a kínai űrprogram következő főszereplőjének, a Csang'o-5 űrszondának a felkészítését szolgálja.
A hatóságok szerint pozitív lett az Ebola-vírusra elvégzett tesztje az Orvosok Határok Nélkül nevű szervezet egy nemrég Nyugat-Afrikában járt amerikai orvosának, aki csütörtökön került kórházba New Yorkban.
Gazdaságpolitikai témák megvitatásával - a növekedés és munkahelyteremtés ösztönzési lehetőségeinek áttekintésével - folytatták pénteken az előző napon megkezdett brüsszeli tanácskozásukat az EU-országok állam-, illetve kormányfői.
Több mint száz tanút hozatott buszokkal Bukarestbe pénteken a román legfelső bíróság Liviu Dragnea román miniszterelnök-helyettes ügyében, akit választási csalás megszervezése és befolyással üzérkedés vádjával állított bíróság elé a román korrupcióellenes ügyészség (DNA).