A felek megállapították: Dél-Korea immár évek óta az egyik legnagyobb külföldi beruházó Magyarországon, és a kereskedelmi kapcsolatok is rekordokat döntögetnek.
Míg a tavalyi, madridi csúcstalálkozó a stratégia alkotásról szól, addig a mostani vilniusi inkább politikai jellegű – hangoztatta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Stratégiai Védelmi Kutatóintézet igazgatója
A két nőstény pandakölyök a Szöul melletti Everland állatkertben született, az egyik 180 gramm – a másik, amelyik két órával később jött a világra, 140 gramm súllyal született. Az óriáspandák a világ legveszélyeztetettebb fajai közé tartoznak. A vadonban várható élettartamuk 15 és 20 év között van, rezervátumokban akár 30 évig is elélnek.
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Vilniusban, a NATO-csúcstalálkozó helyszínén megbeszélést folytatott Jun Szogjol dél-koreai államfővel Magyarország és Dél-Korea együttműködésének fejlesztési lehetőségeiről – tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.
Orbán Viktor miniszterelnök a tárgyalások előtt úgy fogalmazott, hogy a magyar álláspont világos, Ukrajnába nem fegyvereket, hanem békét kellene vinni.
Az Európai Bizottság kész fellépni, ha egy tagállam nem követi a jogállamisági jelentés ajánlásait, számos eszköz van azok megvalósítására – mondta egy uniós biztos.
A vilniusi NATO-csúcstalálkozó résztvevői megállapodtak abban, hogy az Oroszország indította háború után biztosítják Ukrajnának a csatlakozás elvi lehetőségét az észak-atlanti szövetséghez.
A NATO-csúcs erős jelzést ad majd Ukrajna számára, hogy jelentős előrehaladást ért el a tagság felé vezető úton, ugyanakkor mind a katonaságát, mind demokráciáját illetően további reformokra szorul – jelentette ki kedden az amerikai külügyminisztérium amerikai médiumoknak adott interjúkban.
Várhelyi Olivér emlékeztetett: huszonnyolc évvel ezelőtt, július 11-én, Srebrenicában 8372 muszlim férfit és fiút öltek meg szándékosan és módszeresen a boszniai szerb erők az ENSZ „biztonságos területén”.
Várhelyi Olivér emlékeztetett: huszonnyolc évvel ezelőtt, július 11-én, Srebrenicában 8372 muszlim férfit és fiút öltek meg szándékosan és módszeresen a boszniai szerb erők az ENSZ „biztonságos területén”.
Egy hónap után újra 30 euró alá esett a gáz megawattóránkénti ára a hollandiai tőzsdén – adta hírül a Napi.hu. Ez pedig meghatározó szerepet tölt be az európai gázszerződések szempontjából.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa (BT) konszenzus hiányában leállította a Törökországon keresztül Északnyugat-Szíriába szánt humanitárius segélyek további szállítását – közölte a testület kedden.
Tisztázatlan körülmények között elhunyt Fehéroroszországban a bebörtönzött Alesz Puskin művész – közölte kedden felesége és a Vjaszna (Tavasz) fehérorosz emberi jogi szervezet.