Spanyolország még az idei év során a GDP 2 százalékára emeli védelmi és biztonsági kiadásait – jelentette be Pedro Sánchez spanyol miniszterelnök a kabinet keddi ülése után Madridban. Sánchez hangsúlyozta, hogy tavaly Spanyolország a GDP 1,4 százalékát fordította erre a területre.
A napokban derült ki, hogy Pete Hegseth nem egy, hanem két Signal-csoportban is megosztotta a húszik elleni támadás részleteit. Sajtóhírek szerint már kereshetik az utódját, a Fehér Ház ezt tagadja.