Az Ukrajnában lekötött kapacitások miatt erősen meg van kötve a keze Oroszországnak, ezért nem küldött az elmúlt hónapokban légvédelmi rakétarendszereket Iránba – mondta az InfoRádióban az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója. A posztszovjet térség szakértője arról is beszélt, milyen hatása lehet a globális olajkereskedelemre, ha elhúzódi
Fotózkodni akart, végül műtárgyat tört össze egy pár egy olasz múzeumban. A férfi habozás nélkül ráült a Swarovski-kristályokkal borított székre, ami azonnal összeroskadt alatta, majd kísérőjével ezután szó nélkül távoztak. A személyzet csak később vette észre a kárt, ennek ellenére szerencsére sikerült restaurálni a Van Gogh-széket.
Jogszabály-tervezetet készítenek elő az iráni parlamentben azzal a céllal, hogy az ország kilépjen az atomsorompó-egyezményből – jelentette be hétfőn az iráni külügyminisztérium szóvivője.
Bunkerek, üres polcok és menekülő tömegek: az iráni lakosok sorban hagyják el az ország fővárosát, míg Izraelben parkolókban nyújtanak rögtönzött sürgősségi ellátást. Negyedik napja tartanak a csapások Izrael és Irán között. Megnéztük, hogyan élik meg a helyi lakosok a konfliktust.
A 40 éves férfi, akit csak "Alaa M." néven neveztek meg, fiatal orvosként kínozta és ölte meg az Aszad-rezsim ellenzéki foglyait Homszban és Damaszkuszban.
A demonstrálók a szocialista Pedro Sánchez miniszterelnök lemondását és előrehozott választásokat követeltek, miután újabb korrupciós ügy került napvilágra, amelynek főszereplője a párt egyik első számú embere. A HírTV-t Tóth Brigitta tudósította, Murciából.
Brüsszel lefeküdt Kijevnek – így összegezte a külgazdasági és külügyminiszter az energiaminiszteri tanácsnak a Von der Leyen-Zelenszkij tervről szóló részét.
A miniszter az energiaügyi miniszterek brüsszeli tanácskozása után jelentkezett be, és azt mondta: Magyarország és Szlovákia megvétózta a Von der Leyen-Zelenszkij terv júniusi előrehaladását célzó Tanács-határozatot.
Elképesztő nemzetközi akció rázta meg a darknet világát! A hatóságok hat ország összefogásával csaptak le az Archetyp Marketre, a világ legnagyobb illegális drogpiacára, ahol több mint 600 ezer felhasználó kereskedett fentanyl és más veszélyes anyagokkal. Vajon ki állhat a háttérben, és mi lesz a következő lépés a darknet elleni harcban? Olvass tov
Az izraeli légicsapások után hatalmas dugók bénították meg Teheránt. A helyi hatóságok szerint viszont nem a lakosság menekülése, hanem a lerobbant autók miatt alakulnak ki torlódások.
Egy tapasztalt pilóta vérfagyasztó elmélettel állt elő az Air India AI171-es járatának tragédiájáról, amelyben több mint 290 ember vesztette életét. A gép a felszállás után 32 másodperccel lakott területre zuhant, és hatalmas tűzgolyóvá vált. A szakértő szerint egy banális emberi hiba vezethetett a katasztrófához.
Oroszország még a múlt héten jelezte, hogy az USA és Oroszország közötti, az ukrajnai háború lezárását célzó megbeszélésektől független tárgyalásokat hamarosan Isztambulból Moszkvába helyezik át.
A légicsapás előtt az izraeli hadsereg evakuációra szólította fel a környéken élőket. A támadás után egy vérző férfi nyilatkozott a lángoló épület előtt.
Szijjártó Péter arról számolt be, hogy Irán és Izrael most már nem csak egymás fővárosait támadják. A tárcavezető elmondta, hogy emiatt egyre több magyar szeretne hazatérni, biztonságban lenni.
Irán tárgyalni szeretne - erősítette meg Donald Trump amerikai elnök az iráni tárgyalási szándékról szóló híreket a G7-csúcstalálkozó kanadai helyszínén hétfőn, amikor Mark Carney kanadai miniszterelnökkel találkozott.
A világ nukleáris hatalmai tovább bővítik atomfegyverkészleteiket, miközben egyre inkább elfordulnak a leszerelési és fegyverzetellenőrzési megállapodásoktól – áll a Stockholmi Nemzetközi Békekutató Intézet (SIPRI) hétfőn közzétett jelentésében.
Az első evakuációs akció ezekben a percekben már megnyugtató fázisába ért, miután a szlovákok által szervezett mentesítőjárat elhagyta Jordánia légterét, fedélzetén hét magyar állampolgárral, akik így kikerültek a közel-keleti konfliktuszónából - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfő este a Facebook-oldalán.