A nyár közepén járunk, forróság van, nő az energiaigény, hiszen szeretnénk a légkondicionálókat működtetni; egyre több energiára, áramra van szükségünk - erről beszélt Áder János volt köztársasági elnök Kék bolygó című, a YouTube videómegosztó portálon és már a TikTokon is megjelenő podcastjának hétfőn közzétett legújabb adásában.
Az extrém hőmérséklet erdőtüzeket is okozott, Spanyolországban emiatt már 1400 embert kellett evakuálni. A lángok miatt veszélybe került egy Unesco világörökségi helyszín is.
Az intézkedést a közbiztonsági veszélyhelyzet kihirdetésével és az óvadéki szabályok szigorításával indokolta, kijelentve, hogy Washington D.C. a bűnözés drámai növekedésével küzd, amit hivatalos statisztikákra hivatkozva "a felszabadítás napjaként" jellemzett.
Aligha véletlen, hogy a grazi iskolai merénylet után Ausztriában napirenden van a biztonsági intézkedések szigorítása. Ezúttal a nyilvános helyeken, mindenekelőtt köztereken való videómegfigyelés kiszélesítésére tett javaslatot a belügyminiszter.
Donald Trump szövetségi ellenőrzés alá vonja a washingtoni rendőrség irányítását, és a Nemzeti Gárda egységeit is a fővárosba rendeli a közbiztonság helyreállítása érdekében – jelentette be az amerikai elnök hétfőn egy rendkívüli sajtótájékoztatón.
Az uniós tagállamok külügyminiszterei rendkívüli tanácsülésükön támogatásukat fejezték ki az Egyesült Államok azon lépései iránt, amelyek igazságos békéhez vezetnek Ukrajnában - jelentette ki az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője hétfőn.
Az osztrák gazdaság továbbra is nehéz helyzetben van: a feldolgozóipar recesszióban maradt, a villamos energia árának harmadával való emelkedése pedig az inflációt az euróövezet átlaga fölé tolta. A Wifo legfrissebb jelentése szerint egyedül a közszolgáltatások és a kapcsolódó szektorok mutatnak növekedést, miközben a vállalati hangulat kismértékű
Engedmények nem fogják rábírni Oroszországot a harcok leállítására, ezért szükséges a nyomás növelése Moszkvára - vélekedett hétfőn Volodimir Zelenszkij ukrán elnök az X-en az augusztus 15-re tervezett orosz-amerikai csúcstalálkozó előtt.
Az egyik újságírói szervezet szerint az izraeli hadsereg többször is "militánsoknak" bélyegezte a palesztin újságírókat, gyakran "ellenőrizhető bizonyítékok nélkül".
Nyomkövető viselésére kötelezné a görög kormány azokat a bevándorlókat, akik menekültügyi kérelmét a hatóságok elutasították - jelentette be hétfőn az ország bevándorlási és menekültügyi minisztere.
Donald Trump elnök hétfői sajtótájékoztatója nem várt fordulatokat hozott: az még hagyján, hogy az elnök Washington Nemzeti Gárdával való kipucolásáról beszélt, de látszólag azt sem tudta, Alaszka valójában kihez is tartozik.
A Fehér Házban a washingtoni bűnözésről beszélve keverte össze az úticélját az amerikai elnök. Putyinnal az ukrajnai háború befejezéséről tárgyal majd.
Trump a bűnözés növekedésére hivatkozva közbiztonsági veszélyhelyzetet rendelt el. A demokrata polgármester vitatja a helyzet súlyosságát, de több rendőrt kér.