2025. augusztus 21. csütörtök

aug. 21
20:54
Sajtóértesülések szerint Putyin lényegében engedményeket tett korábbi területi követeléseiből (HírTV)
Putyin bejelentette legújabb követeléseit: ezt várja Ukrajnától a békéért cserébe – írta meg a Világgazdaság.
aug. 21
21:30
Több mint egymillió hektárnyi terület égett le idén (Demokrata)
A leginkább sújtott európai uniós tagország Spanyolország, amelynek nyugati részében számos erdőtűz tombol, és négyen meghaltak.
aug. 21
22:18
Donald Trump nem érti, hogy Ukrajnát eddig miért csak védekezni engedték, támadni nem (SzMo)
Az amerikai elnök a közösségi oldalán bírálta Bident, amiért nem hagyta támadni Ukrajnát. Trump azt is hozzátette, hogy az ő elnöksége alatt meg sem kezdődhetett volna a háború.
aug. 21
22:36
Netanjahu a háború végéről beszélt (HírTV)
Az izraeli miniszterelnök katonák előtt mondott beszédében ellentétben álltak egymással a harcok befejezéséről szóló mondatok és a Hamász teljes legyőzése tervének ismertetése.
aug. 21
22:36
Civileket ölt meg egy ukrán dróncsapás Jenakijevében (Demokrata)
Marija Zaharova a diplomáciai tárca honlapján csütörtökön azt írta, a múlt hét folyamán 15 orosz civil vesztette életét ukrán dróncsapások következtében.
aug. 21
22:54
Izrael tárgyalásokat kezd a túszok szabadon engedéséről és a háború befejezéséről (Demokrata)
Benjámin Netanjahu úgy fogalmazott: "a döntő szakaszban vagyunk".
aug. 21
23:06
Számos külügyminiszter közös közleményben bírálta a ciszjordániai telepépítést (Demokrata)
A szerdán elfogadott terv "elfogadhatatlan" és "sérti a nemzetközi jogot" – áll a közleményben.

Keresés