2025. szeptember 23. kedd

szept. 23
20:48
Oroszország tagadja, hogy köze lenne a koppenhágai légteret megsértő drónokhoz (444.hu)
A dán rendőrség szerint a drónokat hozzáértő kezek irányították.
szept. 23
20:48
Macronnak gyalogolnia kellett New Yorkban, egy férfi homlokcsókjával kárpótolódott (Demokrata)
A New York-i rendőrség lezárta az utat Donald Trump amerikai elnök konvojának, Emmanuel Macron sem mehetett tovább.
szept. 23
21:30
Megalázó pofont kapott az ENSZ Donald Trumptól (Demokrata)
Az amerikai elnök nem hazudtolta meg magát: gúnyosan mondott köszönetet mindazért, amit a szervezettől kapott.
szept. 23
21:42
Bűnösnek találták a férfit, aki tavaly merényletet próbált elkövetni Trump ellen egy golfpályán (444.hu)
A férfi ártatlannak vallotta magát a bíróságon.
szept. 23
21:45
Brunei szultánja történelmi látogatásra készül Magyarországon (Blikk)
Először látogat Magyarországra brunei szultán – a hírt Szijjártó Péter közölte a közösségi oldalán, miután az ENSZ közgyűlésén egyeztették a találkozó részleteit. A külgazdasági és külügyminiszter eredményesnek értékelte a tárgyalást, és – ahogy írta – szeretettel várják Hassanal Bolkiah szultánt.
szept. 23
21:54
Donald Trump: Orbán Viktor a barátom, ha megkérném, leállítaná az orosz energiaimportot (444.hu)
De még nem beszéltek erről. Az amerikai elnök szerint Putyin és Oroszország komoly gazdasági bajban van, és most van itt az ideje, hogy Ukrajna cselekedjen.
szept. 23
21:57
Donald Trump váratlan kijelentése Orbán Viktorról: "Ő a barátom. Nem beszéltem még vele, de van egy olyan érzésem, ha beszélnék, akkor talán leállna" (Blikk)
Személyesen is beavatkozhat és ráveheti Orbán Viktor magyar miniszterelnököt arra, hogy állítsa le az orosz olaj vásárlását. Ezt Donald Trump amerikai elnök sugallta azon a sajtótájékoztatón, amelyet Volodomir Zelenszkij ukrán elnökkel tartott a megbeszélésük után.
szept. 23
22:06
NATO-főtitkár: Az 5. cikk iránti elkötelezettség rendíthetetlen (ATV)
A NATO elítéli az észt légtér orosz megsértését, a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire erőteljes lesz - jelentette ki Mark Rutte NATO-főtitkár Brüsszelben kedden.

Keresés