Nem biztos, hogy az elektromosság lesz a mobilitás végállomása, de egyelőre nem lehet kihagyni a képletből. Az Airbus most arra is rájött, hogyan lehet hatékonyabbá tenni.
Az egészségügy még közel sem profitál az API-k széleskörű adaptációjából, de az adat-interoperabilitás trendjétől ezen a területen is komoly változások várhatók.
Sajnos a sztori nem hozzánk, hanem a szomszédos Romániához köthető. Az UiPath alapító-vezetője a nyilvános részvénykibocsátással az ország leggazdagabb embere lett, amit kizárólag saját tehetségének köszönhet.
Mi történt a technológia világában? Elmondjuk röviden! Számos hazai hírcsatorna IT, mobiltechnológiát, robotikát érintő tartalmait foglaljuk össze pár perces podcast adásainkban. A felolvasott hírek itt érhetőek el: https://podcast.hirstart.hu/tech-hirek/2021/04/22/3982/
Hatalmas kijelzővel, egészség- és fitneszkövető funkciók széles kínálatával és akár 14 napos üzemidővel ellátott új, prémium okoskarkötővel bővül a HONOR viselhető eszközeinek sora. A HONOR Band 6 április 23-tól érhető el a hazai kínálatban meteorit fekete, homokkő szürke és korall pink színekben. Az eszköz az 1,47 hüvelykes AMOLED kijelzővel, a bő
Sikeres drónkísérletet mutatott be a Vodafone és az Ericsson. A megoldásnak köszönhetően olyan alapvető sürgősségi szolgáltatások válnak elérhetővé, amelyek orvosi felhasználása akár életet menthet. A kísérlet számos, az egész társadalom javát szolgáló technológia alapját adhatja a jövőben, amelynek legnagyobb nyertese az egészségügyi, kereskedelmi
Távozik a Siemens Zrt elnöke, Dale A. Martin. A szakember irányítása alatt a vállalat az ipari digitalizáció, az automatizálás és az innováció meghatározó szereplőjévé vált a magyar piacon. Vezetésével a Siemens kulcsrakészen átadta az ország leghatékonyabb, kombinált ciklusú erőművét Gönyűn, Vectron mozdonyokat szállított a GYSEV-nek. Kulcsszerepe
A 4iG Nyrt. igazgatósága 2,212 milliárd forint osztalék kifizetését javasolja az április 29-i közgyűlésnek. Javasolják azt is a közgyűlésnek, hogy hatalmazza fel az igazgatóságot az osztalékfizetés időpontjának meghatározására, azzal a kitétellel, hogy az osztalékfizetés legkésőbb 2021. december 31. napjáig megtörténik. A 4iG tavaly részvényenként
Az Európai Számvevőszék jelentése szerint az Unió nem áll jól sem a célok meghatározásával, sem a vonatkozó programok gazdasági és társadalmi előnyeinek bemutatásával.
Bár az év elején munkába álló új vezérnek erre még kevés hatása lehetett, de a jövő szempontjából így is fontos volt, milyen számokat prezentál Pat Gelsinger.
Mi történt a technológia világában? Elmondjuk röviden! Számos hazai hírcsatorna IT, mobiltechnológiát, robotikát érintő tartalmait foglaljuk össze pár perces podcast adásainkban. A felolvasott hírek itt érhetőek el: https://podcast.hirstart.hu/tech-hirek/2021/04/23/3991/
Jön a rendőrség, ha illegális szoftvert veszünk? Ahogy a német példák mutatják, akár jöhet is. A témával korábban is foglalkozó Girardi Kornél (IPR-Insights) most elmagyarázza, mit kell tudnunk, hogy ez ne következzen be.
Az it-szektorban évek óta erőteljes fejlődés tapasztalható, ennek eredményeképpen folyamatos a szakemberhiány is. Az it-munkaerőpiac egyik specialistája, a Bluebird azt tapasztalta, hogy egyre több it-szakember számára már nem egy biztos, kellemes légkörrel rendelkező munkahely a mérvadó, hanem sokkal inkább a szakmai kihívás, a folyamatos fejlődés
Májusban érkeznek az antimikrobiális bevonattal ellátott Cat S42 H+ okostelefonok és a Cat B40 4G nyomógombos telefonok Magyarrországra. A most bejelentett két készülék a Cat phones-ra jellemző tulajdonságok mellett a higiénia terén is fontos újítással rendelkeznek. A Cat S42 H+ (Hygiene Plus innováció) gyártási folyamata során ezüstionok felhaszná
A Szintézis Informatikai Zrt 390 millió forintból egy informatikai szolgáltató központot hoz létre Győrben. A fejlesztést a kormány 128 millió forinttal támogatja, és 95 munkahelyet védenek meg. Szűcs László, a Zrt igazgatója ismertette, hogy a cég három országban van jelen és évente mintegy ötmilliárd forint forgalmat bonyolít. Magyarországon egye
Középiskolás diákok fejlesztettek online kapcsolattartásra és közösségépítésre is alkalmas tudásmegosztó portált nyílt forráskódú technológiák alkalmazásával a Belügyminisztérium és a NISZ Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt programozói versenyén. A közlemény szerint a verseny azért jött létre, hogy megismertesse a fiatalokat a nyílt forráskó
Május 1-jétől Jeránek Tamás veszi át a Siemens Zrt elnök-vezérigazgatói feladatait. Jeránek a társaság új elnök-vezérigazgatója, Jeránek 2012 óta dolgozik a cégnél, jelenleg még annak Digital Industries területét vezeti, és 2020 óta a cég igazgatósági tagja. A szakember irányítása alatt megtöbbszöröződött az üzletág forgalma, megduplázódott a terül
Mi történt a technológia világában? Elmondjuk röviden! Számos hazai hírcsatorna IT, mobiltechnológiát, robotikát érintő tartalmait foglaljuk össze pár perces podcast adásainkban. A felolvasott hírek itt érhetőek el: https://podcast.hirstart.hu/tech-hirek/2021/04/24/4001/
Az egy évvel ezelőtti lezárások idején debütált a Fővárosi Vízművek ügyfélszolgálatán az a chatbot, ami a leggyakrabban felmerülő kérdésekre adja meg a választ, a munkatársak tehermentesítésével. Az átlagosan heti kilencszáz beérkező kérdés között a gyakorlatiastól a trágárig mindenféle akadt. Az első évi tapasztalatok birtokában folyamatosan bővül
Az Acer bejelentett egy új, tartós és strapabíró használatra tervezett eszközt: az Acer ENDURO Urban N3 noteszgépet. A szerkezet célja a felhasználók olyan igényeinek kielégítése, amelyek a masszív használatot és hordozhatóságot jelentik utazás során, vagy munkahelyen/otthon. Az Acer ENDURO Urban N3 (EUN314-51W) egy tartós használatra kifejlesztett
A Nemzeti Kibervédelmi Intézet (NKI) ismét riasztást adott ki az interneten terjedő magyar nyelvű, zsaroló hangvételű levelekkel kapcsolatban, azok számossága, valamint az érintett szervezetek és címzetti kör miatt. Az NKI közleményében azt írta: az elmúlt napokban ismét megnövekedett az olyan zsaroló hangvételű levelek száma, amelyek állami és önk
Rekord évet írt 2020-ban a SentiOne, a világ egyik vezető online listening és AI ügyfélszolgálat automatizálási platformja, a tavalyi hetven százalékos növekedésével közel négszázmillió forintnak megfelelő árbevételt ért el globálisan. A Magyarországon 2015 óta jelen lévő nemzetközi cég az elmúlt évben itthon több mint harmadával növelte ügyfélköré
Mi történt a technológia világában? Elmondjuk röviden! Számos hazai hírcsatorna IT, mobiltechnológiát, robotikát érintő tartalmait foglaljuk össze pár perces podcast adásainkban. A felolvasott hírek itt érhetőek el: https://podcast.hirstart.hu/tech-hirek/2021/04/25/4009/
A hazai e-kereskedelmi márkák, az eMAG és az Extreme Digital marketing feladatait áprilistól az a Szauter Zsolt koordinálja, aki előtte az IKEÁ-nál bizonyított — írja a digitrendi.hu. A 34 éves marketingszakember a két magyar e-kereskedelmi márkával kapcsolatban a legfontosabb feladatának azt tartja, hogy meg tudják tartani azokat a felhasználókat,
Az Universal Robots bejelentette, hogy Slavoj Musílek, a Universal Robots Közép-Kelet-Európa, Oroszország és FÁK térségért felelős vezérigazgatója úgy döntött, 2021. március 31-gyel elhagyja a vállalatot. Pozícióját 2021. április 1-jétől Pavel Bezucký vette át. Bezucký 2017 augusztusában üzletfejlesztési menedzserként csatlakozott az Universal Robo
A Gazdasági Versenyhivatal nemrég megújult arculatához igazodva a hatóság honlapja is új külsőt kapott. A weboldal felhasználóbarát, könnyebben áttekinthető külsőt kapott, így látogatói egyszerűbben és gyorsabban találhatják meg a szakmai tartalmakat éppúgy, mint a vállalkozásoknak szóló tájékoztatókat, fogyasztóknak szóló figyelmeztetéseket vagy é
Megérkeztek a realme 7 sorozat tagjai a magyar telefon szolgáltatókhoz is. A realme telefonjai árkategóriájukban a legmodernebb kamerákkal és a leggyorsabb töltési technológiával rendelkeznek. A realme 7 és 7i készülékei elsőként kapták meg a TÜV Rheinland megbízhatósági tanúsítványát, amely 22 nagyobb és 38 kisebb teszttel vizsgálta a telefonokat
Az illetékes uniós biztos április végén tárgyal az Intel és a TSMC vezetőivel, hogy meggyőzze őket egy jelentős, következő generációs gyártóüzem létesítéséről az EU területén.
Egy újabb, ezúttal a Cisco első számú emberétől származó nyilatkozat erősíti azt az álláspontot, miszerint egészen 2022-ig elhúzódhat a világszinten komoly problémákat okozó félvezetőhiány.
Bár eleinte sok szervezet kezdte majdnem véletlenségből alkalmazni a hibrid felhős és multicloud modelleket, mára kialakultak és egyre terjednek a tudatos stratégiák.
Ausztrália egyik legnagyobb városában olyan kísérleti projektet indítottak, ahol az okos város koncepciójába illő fejlesztésekről közvetlenül nyilatkozhatnak a haszonélvezők, azaz a polgárok.
Mi történt a technológia világában? Elmondjuk röviden! Számos hazai hírcsatorna IT, mobiltechnológiát, robotikát érintő tartalmait foglaljuk össze pár perces podcast adásainkban. A felolvasott hírek itt érhetőek el: https://podcast.hirstart.hu/tech-hirek/2021/04/26/4018/
Bepanaszolta az Apple-t a német média-, és reklámipar több vezető érdekképviselete a szövetségi versenyhivatalnál (Bundeskartellamt) egy újítás miatt, amellyel szerintük az amerikai informatikai óriáscég visszaél piaci erejével és megsérti a tisztességes verseny szabályait. A többi között a német lapkiadók szövetsége (VDZ), a német reklámipari szöv
Magyar hardverrel és szoftverrel készíti majd a fotókat az üstökösvadász űrszonda, a Comet Interceptor (üstökös elfogó) – közölte CSFK Csillagászati Intézete. A CSFK Csillagászati Intézete már a kezdetektől fogva közreműködik az Európai Űrügynökség (ESA) Comet Interceptor nevű űrszonda programjában. A konkrét célpont nélküli küldetés 2029-ben start
Az Európai Bizottság közzétette a mesterséges intelligencia (AI) szabályozására vonatkozó tervét, amelynek elsődleges célja, hogy korlátozza a magas kockázatú AI alkalmazások használatát. A bizottság javaslatcsomagja értelmében elfogadhatatlan kockázati tényezőnek számítanak az olyan AI rendszerek, amelyek veszélyeztetik az emberek biztonságát, meg
A Hiventures közleménye szerint az innovatív felhőalapú üzleti megoldásait és vállalatirányítási rendszerét kifejezetten kis- és középvállalkozásoknak fejlesztő cég a befektetést a SaaS (Software-as-a-Service — szoftver mint szolgáltatás) modellre való átállásra, valamint technológiai és üzleti fejlesztésekre, az értékesítési és kiszolgálói kapacit
A stílusosan Level 5 névre keresztelt, önvezető technológián dolgozó divízió összesen 550 millió dollárért kerül az autógyártó óriás frissen alapított leányvállalatához.
Mi történt a technológia világában? Elmondjuk röviden! Számos hazai hírcsatorna IT, mobiltechnológiát, robotikát érintő tartalmait foglaljuk össze pár perces podcast adásainkban. A felolvasott hírek itt érhetőek el: https://podcast.hirstart.hu/tech-hirek/2021/04/27/4026/
A Nokia egy dedikált leszállóegység és egy kis holdjáró segítségével állítja fel az első, néhány kilométeres hatótávolságú rendszert, amely a 2028-ra tervezett holdraszálláskor az asztronautákat is összekapcsolná a felszíni eszközökkel.
A világ egyik vezető pénzintézete, a Morgan Stanley budapesti irodája kulcsfontosságú technológiai és innovációs központként egyre fontosabb szerepet játszik a pénzintézet globális ökoszisztémájában. Az itt dolgozó informatikusok tapasztalatára építve a Morgan Stanley úgy döntött, hogy Budapesten alakítja ki azt a tudásközpontot, amelynek célja az
Az orosz Szövetségi Monopóliumellenes Szolgálat 12 millió dollár bírságot szabott ki az Apple-re a mobilalkalmazások piacán fennálló erőfölényével való visszaélés címén. A hatóság kedden kiadott közleménye szerint az Apple-re a Kaspersky Lab vírusvédelmi és internetbiztonsági cég tett panaszt, amely szerint az Apple “indokolatlanul elutasította” a
Átadtak az Infoparkban egy új irodaházat, ahová a szoftverfejlesztő evosoft Hungary Kft. költözik: ezzel egy fejlesztési központba vonta össze budapesti tevékenységét a társaság. A csaknem 22 ezer négyzetméter alapterületű irodaházat a WING Zrt építette. Petényi István, az evosoft Hungary Kft. ügyvezető igazgatója elmondta, számos lehetőséget rejt
Az Ericsson Magyarország Kommunikációs Rendszerek Kft. hárommilliárd forintból bővíti budapesti kutatás-fejlesztési központját, ezzel kétszáz új munkahelyet teremt. A kormány hatszázmillió forint vissza nem térítendő támogatást nyújt a fejlesztéshez. Éry Gábor, az Ericsson Magyarország vezérigazgatója elmondta: a cég 30. magyarországi jubileumi évé