-
Garanciát vállalt az állam a megszorításokért
2009 április 6.
HR Portál
-
A Nemzetközi Valutaalaptól kapott óriáskölcsön részét képező uniós hitel fejében konkrét gazdaságpolitikai lépéseket vállalt a kabinet: így például a rokkantsági nyugdíjak és a rehabilitációs járadékok jogosultsági körének szűkítését, a 13. havi nyugdíj korlátozását, a szocpol és a gyes szigorítását.
-
Évente mintegy 20 milliárd spórolható meg a szocpolok eltörléséből
2009 április 6.
Gondola
-
A Bajnai Gordon miniszterelnök-jelölt által tervezett válságkezelő programból a kamattámogatás, a szocpol és a félszocpol eltörlése mintegy 20-23 milliárd forint éves megtakarítást jelent - írja a...
-
Mintegy 20 milliárd spórolható meg a szocpolok eltörléséből
2009 április 6.
Alternatív Energia
-
A Bajnai Gordon miniszterelnök-jelölt által tervezett válságkezelő programból a kamattámogatás, a szocpol és a félszocpol eltörlése mintegy 20-23 milliárd forint éves megtakarítást jelent - írja a Napi Gazdaság hétfőn az MSZP kongresszusról készült összeállításában.
-
Megszűnő lakástámogatások: roham várható?
2009 április 3.
HírTV
-
Rohamra számítanak a bankok a lakástámogatások tervezett megszüntetése miatt. Bajnai Gordon az állami kamattámogatást és a szocpolt idén július elsejétől függesztené fel, azután már senkinek nem járna a kedvezmény.
-
Rohanj a szocpolért! Nem visszamenőleges a kamattámogatás megszüntetése
2009 április 3.
Pénzcentrum
-
A lakáshitel rendszer szigorítása nem érinti a régi ügyfeleket, így viszont az idei évben csak kevesebbet takarít meg az állam a megszorítással. 2009-ben körülbelül 17 milliárd forint lehet a spórolás, jövőre azonban már 40-50 milliárd, később aztán egyre több....
-
Íme Bajnai csomagja
2009 április 3.
Blikk
-
Elvonnák a 13 havi nyugdíjat, lefaragnák a gyest, stop a szocpolnak, a gáztámogatásnak.
-
Tényleg fájni fog! – Íme, a Bajnai-csomag!
2009 április 2.
Gondola
-
60 százalékra zsugorodna a táppénz mértéke, 65 évre emelnék a nyugdíjkorhatárt, eltörölnék a közszféra 13. havi fizetését, júliustól felfüggesztenék az otthonteremtéshez járó szocpolt, nem fizetnék ki a 13. nyugdíj második részletét, befagyasztanák a családi pótlékot, már július elsejétől felfüggesztenék a lakástámogatásokat, csökkentenék a fűtéstámogatást is.
-
Igazságtalanok a kormány tervezett megszorításai!
2009 április 1.
Alternatív Energia
-
Bár a megszorításokat szükségesnek tartják, a kormányfőjelölt tervezett intézkedéseinek egyetlen elemével sem értenek egyet a lapunk által megkérdezett szakemberek és szakszervezeti vezetők. A minden gyermek után járó családi pótlékhoz foggal-körömmel ragaszkodó szociológusok engednének és akár felfüggesztenék az öt évesnél idősebb, teljes családban nevelkedő gyermekek után járó juttatást, de…
-
Fidesz: elveszik a szocpolt
2009 március 31.
Privátbankár
-
A Fidesz azt követeli a kormánytól, hogy álljon el az otthonteremtési támogatásokat és az építőipart érintő megszorításoktól - jelentette ki Mádi László, az ellenzéki párt szakpolitikusa. A fidesze...
-
Így húzna a nadrágszíjon Bajnai
2009 március 30.
Privátbankár
-
Többnyire félezer milliárd forint körülire becsülik a Bajnai-program másfél évre tervezett megszorításait egyes lapok, illetve hírportálok, de van ezermilliárdos számítás is a kiadáscsökkentésre. Felcsendültek a már jól ismert dallamok: 13. havi, gyes, gyed, családi pótlék, szocpol, gázár- és kamattámogatás
-
Komoly megszorításokat hozhat a Bajnai-csomag
2009 március 30.
HR Portál
-
Egy hetes huzavona után Bajnai Gordon jelenlegi gazdasági minisztert jelöli az MSZP és az SZDSZ kormányfőnek. A végső miniszterelnök-jelölt azt a megszorító csomagot kívánja megvalósítani, amelytől a leköszönő Gyurcsány-kabinet másfél hónappal ezelőtt visszatáncolt. Az adócsomag többek közt érinteni fogja a gyedet, a családi pótlékot, a szocpolt, az adókedvezményeket és a nyugdíjrendszert - írja…
-
Brutális megszorítást készített elő a PM – ki csinálja meg?
2009 március 24.
Gondola
-
A PM külső műhelyek által felvetett ötletekre épülő anyaga kinyírta volna a szocpolt, a gázkompenzációt, a nyugdíjak svájci indexálását, meggyepálta volna a GYED-et – az összes szocialista szent tehenet. Gyurcsány nem vállalta be. Ki fogja?
-
Bosszantó jelzálogjog keseríti a szocpolosok életét
2009 február 23.
Portfolio
-
Számtalan problémát okoz a korábban lakást vásárlók számára, hogy megelőlegezett vagy "alanyi jogú" szociálpolitikai támogatást (LÉK)vettek igénybe, emiatt ugyanis több hónapos csúszást kell...
-
Elavult a szocpol utáni jelzálog-bejegyzés?
2009 február 23.
HírTV
-
Elavult a bankok szerint a szocpol utáni jelzálog-bejegyzés - írja a Napi Gazdaság. Az állami támogatáshoz kapcsolódó jelzálogot 10 évre terhelik az ingatlanra és minden hitelcserénél, banki műveletnél engedélyt kell kérni az Államkincstártól, akkor is, ha a támogatás feltételei - például a vállalt gyerekszám - már teljesültek.
-
Költözés szocpollal terhelt lakásból: lehetetlen küldetés?
2009 február 23.
Pénzcentrum
-
Az évekkel ezelőtt lakásépítési kedvezmény (szocpol), vagy megelőlegező kölcsön igénybevételével lakást vásárlók egy része továbbköltözne, de az ügyintézés közben számtalan problémával kénytelenek szembenézni. Általános vélemény, hogy szinte képtelenség elintézni, hogy a szocpol átkerüljön egyik ingatlanról a másikra....
-
Családok ezreit teheti tönkre a kormány intézkedése
2009 február 18.
HírTV
-
Családok ezreinek lakáshoz jutását lehetetlenítheti el a kormány válságkezelő intézkedése, mely szerint a szocpol felvételéhez is 30 százalék önerőt kell készpénzben kitenni az asztalra. Az ingatlanszakma szerint a tervezett intézkedés tovább mélyítheti a szektor hazai válságát.
-
Csak remélni lehet, hogy nem veszik el a 13. havi béreket
2009 február 18.
Privátbankár
-
Jövőre körülbelül ötmilliárd forint megtakarítást jelent az, hogy az újonnan nyugdíjba lépők már nem kapnak 13. havi nyugdíjat. A 13. havi fizetés talán megmarad, a szocpolhoz viszont önerő kell
-
Szocpoligénylés csak 30 %-os önrésszel!
2009 február 18.
Pénzcentrum
-
A kormány tervei szerint a jövőben a lakásépítési kedvezmény (szocpol) felvételéhez az ingatlan értékének 30 %-át önrészként kell felmutatnia a vásárlóknak - jelentette ki Szűcs Erika szociális és munkaügyi miniszter a tegnapi kormányszóvivői tájékoztatón. A szocpol a családi pótlékhoz hasonlóan növelni fogja az adóalapot, de nem kell majd utána adót fizetni....
-
Harminc százalékos önrész kell majd a szocpolhoz
2009 február 17.
HírTV
-
A kormány tervei szerint a jövőben a szociálpolitikai támogatás (szocpol) felvételéhez az ingatlan értékének 30 százalékát önrészként kell felmutatnia a vásárlóknak - jelentette ki Szűcs Erika szociális miniszter a keddi kormányszóvivői tájékoztatón. A szocpol a családi pótlékhoz hasonlóan növelni fogja az adóalapot, de adót fizetni utána nem kell.
-
Adó alá kerül a családi pótlék és a szocpol
2009 február 17.
HR Portál
-
A nagyobb társadalmi igazságosság érdekében a mindenkinek járó szociális támogatások, így a családi pótlék és a szocpol adó alá kerül, vagyis növelik az adóalapot, de adót fizetni utána nem kell, írja a Népszava.