2009. március 4. szerda

márc. 4
15:49
Kerékpár: Árvai a KSI-nél folytatja - immár edzőként (She)
Márciustól a KSI SE sportolóit oktatja a tavaly még a P-NÍVÓ-Betonexpressz 2000-Corratec színeiben hegyi bajnoki címet szerző versenyző, Árvai Attila. A kerékpársportban az ország második legtöbb felnőtt magyar bajnoki aranyával büszkélkedő bringás a közelmúltban megvédett szakedzői diplomáját a jövőben az utánpótlás-nevelésben fogja kamatoztatni.
márc. 4
16:21
NBA: a dallasi főnök elküld mindenkit, aki nem hajt (She)
Nehezen nyeli le csapata gyenge játékát Marc Cuban, a Dallas Mavericks szókimondó tulajdonosa: megígérte, hogy aki nem hajt megfelelően, rövid úton repül az NBA-együttes keretéből.
márc. 4
16:21
Meccs közben meghalt a kiváló kézilabdázó (Behaviour)
Az U21-es válogatott ékessége a nemzeti csapat Svájc elleni meccsén a 34. percben esett össze, és rá egy órával meghalt - adta hírül a samsungsport.hu internetes hírportál.
márc. 4
16:23
Autósport: Bruno Senna a DTM-ben folytathatja karrierjét (She)
Elképzelhető, hogy a német túraautó-bajnokságban (DTM) folytatja pályafutását Bruno Senna.
márc. 4
16:25
Sunderland: Fülöp reméli, hogy megtarthatja a helyét (She)
Fülöp Márton, az angol élvonalbeli Sunderland labdarúgócsapatának kapusa reméli, a Liverpool elleni mérkőzésen (0–2) elkövetett hibája miatt nem kerül ki a kezdőből.
márc. 4
16:27
Kosárlabda: Szombathelyen gálázik a Harlem Globetrotters (She)
Március 8-án este nyolc órakor Szombathelyen lép parkettre a világhírű kosárlabdacirkusz, a Harlem Globetrotters.
márc. 4
16:29
MLS: nem lesz a Real Salt Lake mellett Miami Barcelona (She)
Nem lesz Barcelona-fiókcsapat az észak-amerikai profi labdarúgóligában (MLS), miután a Miamiba tervezett egyesület létrehozását meghiúsította a gazdasági válság.
márc. 4
16:39
Férfi vízilabda: Kemény Dénes 19 játékost visz Egerbe (She)
Tizenkilenc játékossal kel útra Kemény Dénes, a férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya Egerbe, ahol csapata péntektől vasárnapig a Volvo-kupán szerepel az Egyesült Államok, Szerbia és Románia válogatottjának társaságában.
márc. 4
16:39
Összeesett és a pályán meghalt a fiatal kézis (Blikk)
Minden előjel és ütközés nélkül meghalt a kézilabdapályán Sebastian Faisst, német válogatott. Az átlövő mindössze húszéves volt, amikor összeesett a svájci Schaffhausenben zajló mérkőzésen kedden.
márc. 4
16:57
Ligakupa: a Győr előnyt szerzett az Újpest elleni visszavágóra (She)
A Győr hazai pályán 3–2-es győzelmet aratott a magyar Ligakupa negyeddöntőjében az Újpest ellen. A szünetben már két góllal is vezetett Dragoljub Bekvalac együttese, a második félidőben azonban a lilák nyílttá tették a továbbjutást.
márc. 4
17:15
Totti nem játszhat az Arsenal ellen (Metropol)
Térdsérülése miatt várhatóan kihagyja jövő szerdán az Arsenal elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő visszavágóját Francesco Totti, az AS Roma világbajnok olasz labdarúgója.
márc. 4
17:33
Ausztria: Dietmar Constantini az új szövetségi kapitány (She)
Az Osztrák Labdarúgó-szövetség (ÖFB) Dietmar Constantinit nevezte ki a válogatott szövetségi kapitányának.
márc. 4
17:35
Serie A: több európai topklub is szerződtetné Marek Hamsíkot (She)
Az olasz Tuttosport információi szerint a Chelsea, a Real Madrid és a Manchester City is szívesen látná soraiban a Napoli és a szlovák válogatott középpályását, Marek Hamsíkot.
márc. 4
17:51
Ligakupa: a Győr előnyt szerzett az Újpest ellen a visszavágóra (She)
márc. 4
17:53
AS Roma: Totti valószínűleg nem játszhat az Arsenal ellen (She)
márc. 4
17:55
Portsmouth: Paul Hart a szezon végéig biztosan marad (She)
Paul Hart a szezon végéig irányíthatja a Premier League-ben szereplő Portsmouth együttesét, miután az angol klub meghosszabbította ideiglenes kinevezését.
márc. 4
18:27
Formula-1: Alonso volt a leggyorsabb a jerezi teszt szerdai napján (She)
Fernando Alonso bizonyult a leggyorsabbnak a jerezi Formula–1-es teszt szerdai napján.
márc. 4
18:45
Formula-1: Alonso volt a leggyorsabb a jerezi teszten (She)
Fernando Alonso bizonyult a leggyorsabbnak a jerezi Formula–1-es teszten szerdán.
márc. 4
18:47
NBA: Stromile Swift a Phoenix Suns csapatához szerződött (She)
A Phoenix Suns kosárlabdacsapata a szezon végéig szerződtette Stromile Swiftet.
márc. 4
18:49
Női kézilabda: Kirsner marad a Hypóban, Bódi hazatér (She)
A játékospiac legfrissebb híre: a válogatott idegenlégiósok közül Kirsner Erika balszélső újabb egy évvel meghosszabbította szerződését az osztrák Hypo NÖ-vel, míg Bódi Bernadett jobbszélső nem élt a dán Randersben a kettő plusz egy éves szerződés opciójával, vagyis a plusz egy évet nem tölti le, hanem 2010 nyaráig a Békéscsabába igazolt.
márc. 4
19:03
NSSZ: Gémesi a közgyűlésen ismerteti programját (She)
Gémesi György elnökletével először ülésezett a Nemzeti Sportszövetség (NSSZ) elnöksége.
márc. 4
19:05
Argentin válogatott: Messit nem fogja visszatartani a Barca (She)
Lionel Messi szerdán elmondta: az argentin válogatott számíthat rá az elkövetkező mérkőzéseken is.
márc. 4
19:21
Bulgária: Sándorék kiütéses sikerrel a négy között (She)
Kiütéses, 5–1-es győzelemmel jutott a Bolgár Kupa elődöntőjébe Sándor György csapata, a Litex Lovecs. Sándor végigjátszotta a Neszebar elleni találkozót. Érdekes módon a negyeddöntőkben csupa vendégsiker született.
márc. 4
19:23
Felkészülés: Pato és Antonini volt eredményes al-Sadd ellen (She)
Felkészülési mérkőzésen az olasz AC Milan 2–1-re legyőzte a katari al-Saddot.
márc. 4
19:39
Felkészülés: Pato és Antonini volt eredményes az al-Szadd ellen (She)
Felkészülési mérkőzésen az olasz AC Milan 2–1-re legyőzte a katari al-Szaddot.
márc. 4
19:41
Ligakupa: a 76. percben még 0-2-re állt a Pécs, de nyert (She)
Bár a 76. percben még kétgólos hátrányban volt hazai pályán, remek hajrával fordított és győzött a Pécsi MFC a Haladás ellen a labdarúgó Ligakupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. A győztes találatot Berdó Balázs szerezte a 92. percben.
márc. 4
19:43
Női kézilabda, Pannon-kupa: 12 gólos siker Szlovénia ellen (She)
A szlovákok elleni júniusi vb-selejtezőre készülő magyar női kézilabda-válogatott 37–25-re legyőzte Szlovéniát az idei Pannon-kupa első mérkőzésén.
márc. 4
19:57
Tizenkét góllal nyert a női kézilabda-válogatott (Infostart)
A magyar női kézilabda-válogatott 37-25-re nyert a szlovén csapat ellen a Pannon kupa első, szerdai játéknapján, Ózdon.
márc. 4
19:57
Női kosárlabda NB I: a Vasasa nagyon megverte a Savariát (She)
A női kosárlabda NB I szerdai játéknapján a Vasas 119–44-re verte meg a Savariát.
márc. 4
20:15
Férfi kézilabda NB I: a Komlónak esélye sem volt Szegeden (She)
Az éllovas Pick-Szeged hazai pályán 35–23-ra megverte a Komlót a férfi kézilabda NB I 21. fordulójában.
márc. 4
20:17
Női kosárlabda NB I: sima soproni és pécsi győzelem (She)
A Sopron és a Pécs is könnyed győzelmet aratott a női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 18. fordulójában. Az Euroliga négyes döntőjére készülő soproniak a Zalaegerszeget verték meg 89–69-re, míg a pécsiek a Szolnokot múlták felül 25 ponttal (84–59).
márc. 4
20:33
Női kosárlabda NB I: a Vasas nagyon megverte a Savariát (She)
A női kosárlabda NB I szerdai játéknapján a Vasas 119–44-re megverte a Savariát.
márc. 4
20:35
Női kosárlabda NB I: BEAC-siker az alsóházi rangadón (She)
A táblázat alsó részén található csapatok mérkőzésén a BEAC idegenben győzte le 74–47-re a Ceglédet a női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 18. fordulójában.
márc. 4
20:51
Férfi kosárlabda, Magyar Kupa: ZTE-győzelem a Falco ellen (She)
A Zalaegerszeg hazai pályán egy ponttal, 89–88-ra legyőzte a Falco együttesét a férfi kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén.
márc. 4
20:53
Férfi kézilabda BL: lezárták a Kiel ügyét, „vihar egy pohár vízben” (She)
„Vihar egy pohár vízben” – így jellemezte a TWK Kiel férfi kézilabdacsapatát ért manipulációs vádakat a német Bundesliga elnöksége, amely szerdai, háromórás ülése után bizonyítékok hiányában lezártnak tekinti az ügyet.
márc. 4
21:09
Női vízilabda LEN-kupa: nem szerzett előnyt a Dunaújváros (She)
Nem tudott előnyre szert tenni a Dunaújváros női vízilabdacsapata a görög Olympiakosszal szemben a LEN-kupa elődöntőjének első mérkőzésén, amelyet szerda este játszott a két együttes a Fabó Éva Sportuszodában.
márc. 4
21:11
Férfi kosárlabda, Magyar Kupa: otthon kapott ki az Albacomp (She)
A bajnoki tabellát vezető Albacomp hazai pályán kapott ki 77–68-ra a Szolnoktól a férfi kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén.
márc. 4
21:13
Német Kupa: a Hamburg és a Werder már a négy között van (She)
A Német Kupa negyeddöntőjében a Hamburg hazai pályán verte meg 2–1-re a második ligában szereplő Wehen csapatát. Mladen Petric két gólt szerzett a találkozón.
márc. 4
21:27
Férfi kosárlabda, Magyar Kupa: húszpontos előny a Körmendnél (She)
A Körmend hazai pályán húszpontos előnyt szerzett a Kaposvárral szemben, miután 88–68-ra győzött hazai környezetben a férfi kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén.
márc. 4
21:45
Cannes-ban is bemutatnák a Puskás Hungaryt - képek (Infostart)
A tervek szerint Cannes-ban is bemutatják majd a Puskás Hungary című dokumentumfilmet, amelyet a magyar mozik jövő héten kezdenek vetíteni. A két órás alkotás a legendás magyar labdarúgó életét követi végig. A film rendezője, Almási Tamás közölte: törekedett arra, hogy szerethető történetet kapjon az a néző is, aki nem futballrajongó.
márc. 4
21:45
Ausztria: Bodnárral a soraiban kapott ki a Red Bull Salzburg (She)
A Red Bull Salzburg 2–0-s vereséget szenvedett az osztrák labdarúgó-bajnokság élvonalának 22. fordulójában. Bodnár László csapatának legyőzője az Austria Kärnten volt.
márc. 4
22:21
Spanyol Kupa: a Bilbao jutott elsőként a döntőbe (She)
Az Athletic Bilbao biztosította elsőként a helyét a spanyol Király-kupa fináléjában, miután az elődöntő visszavágóján az idegenben elszenvedett 2–1-es vereség után hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Sevillát.
márc. 4
22:39
Német Kupa: a Bayer remek meccsen búcsúztatta a Bayernt (She)
A Bayer Leverkusen jutott a legjobb négy közé a Német Kupában, miután remek mérkőzésen 4–2-re megverte a Bayern München együttesét. A gyógyszergyáriak már 3–0-ra is vezettek, ám a vendégek két perc leforgása alatt szorossá tették a végjátékot. Egyenlíteni azonban nem tudtak, Stefan Kiessling ráadásban szerzett találata pedig mindent eldöntött.
márc. 4
22:41
Olasz Kupa: a Sampdoria három góllal nyert az Inter ellen (She)
A Sampdoria remek első félidei teljesítményének köszönhetően 3–0-ra megverte az Intert az Olasz Kupa elődöntőjének első mérkőzésén.
márc. 4
22:57
Premier League: Van der Sar ugyan gólt kapott, de az MU nyert (She)
1311 perc után kapott ismét gólt Edwin van der Sar, csapata, a Manchester United azonban ismét nyert – ezúttal a Newcastle United ellen –, így tovább száguld a címvédés felé.
márc. 4
23:15
Francia Kupa: kiscsapat búcsúztatta a PSG-t, kiesett a Lyon is (She)
A Francia Kupa nyolcaddöntőjének szerdai mérkőzései közül a Rodez–Paris Saint-Germain találkozó hozta a legnagyobb meglepetést, a harmadosztályú kiscsapat ugyanis hosszabbításban 3–1-re megverte a párizsi gárdát.
márc. 4
23:33
Francia Kupa: kiscsapat verte meg a PSG-t, kiesett a Lyon is (She)
márc. 4
23:35
Holland Kupa: Babosék nem jutottak a legjobb négy közé (She)
A Babos Gáborral felálló NEC idegenben hiába vezetett 1–0-ra a Heerenveen ellen, végül 3–1-es vereséget szenvedett a Holland Kupa negyeddöntőjében, így nem jutott a négy közé.
márc. 4
23:37
Belga Kupa: a C. Brugge egygólos előnnyel utazhat Mechelenbe (She)
A Cercle Brugge hazai pályán 2–1-re legyőzte a Mechelent a Belga Kupa elődöntőjének első mérkőzésén.