„Valóban nem kellett volna támadnia Vonának ezt a Lázár-megnyilatkozást, (...) nemcsak elvtelenség, de öngól is a választás előtt” – így értékelte Novák Előd egykori jobbikos országgyűlési képviselő a pártelnök Lázár János bécsi videója kapcsán tett megjegyzéseit.
Novák Előd a közösségi médiában fejtette ki a véleményét arról a már-már nevetséges mértékű elvtelenségről és köpönyegforgatásról, amelyet Vona Gábor, a Jobbik pártelnöke megenged magának.
A kutatók szerint valószínűleg az 1937-es földkörüli útjának utolsó szakaszán eltűnt legendás amerikai pilótanő földi maradványai azok a csontok, amelyeket nyolcvan évvel ezelőtt találtak.
Kvótapárti és kerítésellenes szakértővel tart előadásokat a Figyelő szerint Karácsony Gergely MSZP–Párbeszéd miniszterelnök-jelölt kerületében a Soros Györgyhöz köthető Menedék – Migránsokat Segítő Egyesület.
Gyalázatos és elképesztő ügynek nevezte Lévai Katalin, hogy a zuglói választási bizottság elutasította a nyilvántartásba vételét – erről a volt szocialista miniszter beszélt az Egyenes Beszédben. A Lendülettel Magyarországért párt vezetője azt mondta: hivatalosan még nem értesült az elutasításról, és azt sem tudja, hogy kerültek a Fidesz jelöltjéve
450 évvel ezelőtt, 1568-ban hirdették ki, a világon elsőként a vallásszabadság törvényét az erdélyi országgyűlésen. Az Unitárius Egyház 2018-at a vallásszabadság évének nyilvánította.
"Jó és fontos jelzésként" értékelte a Miniszterelnökséget vezető Lázár János Bécsben forgatott videójával kapcsolatos csütörtöki "bocsánatkérését és magyarázatát" az osztrák kormányfő az APA hírügynökség szerint.
Állami kitüntetést kaptak azok a sportolók, akik az idei téli olimpián érmet vagy pontot szereztek. Az olimpiai bajnok férfi gyorskorcsolya-váltósok a Magyar Érdemrend Tisztikeresztjét vették át Áder Jánostól. Orbán Viktor pedig bejelentette, hogy a sikeren felbuzdulva nemzeti korcsolyázó központot építenek. Részletek a videóban.
A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerint ha nincs a tranzitzóna, akkor a két külföldit, akit terrorizmus finanszírozásával gyanúsít a rendőrség, az országon belül helyezték volna el, ahonnan 24 órán belül távoztak volna.
Nem ellenőrizhetik az ajánlószelvényen szereplő aláírások hitelességét. Ezt a Nemzeti Választási Iroda elnöke jelentette be az állami tévében. Az ellenzék szerint módosítani kell választási törvényt annak érdekében, hogy kiszoríthassák a kamupártokat.
Az időjárás előrejelzések szerint már megérkezik hétvégére a tavasz, ennek ellenére még sok nyitott pályával kezdődik a hétvége Eplényben. Természetesen ez az időjárás függvényében változhat majd. Ma, a szezonban utoljára lehet este kedvezményesen síelni! Este 10 óráig kivilágított pályákon.
A kormány még gyorsan, egy héttel a szavazás napja előtt ki akarta pörgetni a bónokat a nyugdíjasoknak, azonban úgy tűnik, a húsvéti ajándék csak április közepére futhat be a címzettekhez.
A Jobbik politikusa szerint a Fidesz abban érdekelt, hogy az emberek otthon maradjanak április 8-án, mert magas részvétel esetén leváltható a kormány. Szerinte minden körzetben a legesélyesebb ellenzéki jelöltre kell majd leadni a voksot.