A húsvéti ünnepnapokon változik a fővárosi közösségi közlekedési járatok menetrendje - tájékoztatta a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) csütörtökön az MTI-t.
50-60 autóst is megbüntetnek naponta Nyíregyházán, amióta a kormány döntése alapján az egész országban ingyenes a parkolás. Kevés a parkolóhely ezért sokan a tilosban állnak meg, ha ügyeket intéznek. Országszerte sok piros csomag kerül mostanában az autók szélvédőjére. Az ATV Híradójának riportja.
Az agresszívan terjedő vírusmutációk miatt a lakosság 80 százalékát kellene beoltani a megfelelő szintű nyájimmunitáshoz – mondta az InfoRádiónak nyilatkozó virológus. Rusvai Miklós hozzátette: csak így lehet megállítani a járványt, és elérni azt, hogy a koronavírus ne okozzon súlyos egészségügyi problémákat.
Egészségügyi szakembereket hallgatott meg csütörtöki, online megtartott és közvetített ülésén az ellenzék által létrehozott parlamenti koronavírus-vizsgálóbizottság.
Több mint kétórás megbeszélést tartott Orbán Viktor Matteo Salvinivel és Mateusz Morawieckivel a vakcinabeszerzésről, valamint Európa jövőjéről. Orbán szerint nincs egyetlenegy olyan kérdés sem, amiben ne tudnának egyetértésre jutni. Májusban újabb találkozó várható, Varsóban vagy Rómában.
Bár a magyar, lengyel és olasz konzervatív pártvezetők csütörtöki budapesti egyeztetésének az előzetes jelzések szerint nem azonnali EP-pártcsoport-alakítás a célja, a perspektivikus szándékot maga Salvini is elismerte. Megnéztük, milyen opciókra kínálkozhat lehetőség.
A kormány nagy újranyitási tervének fontos lépéseként a következő két hétben az összes pedagógust beoltják, akik kérték a vakcinát. Az ATV híradójának értesülései szerint azonban a szülők és pedagógusok nagy része ellenzi az iskolák újbóli megnyitását az idei tanévre.
A kereszténydemokratáknak jelenleg nincs megfelelő képviseletük Európában, azért dolgozunk, hogy legyen hangjuk, képviseletük és súlyuk az európai politikában - mondta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
Több mint négyszáz kórházi oltóhelyen csütörtökön rendben elkezdődött a már korábban regisztrált óvodai és iskolai pedagógusok soron kívüli oltása - közölte a koronavirus.gov.hu csütörtökön.
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk. A felolvasott hírek itt érhetőek el: https://podcast.hirstart.hu/friss-hirek/2021/04/01/3797/
Fontos dologra hívta fel a figyelmet a virológus: a koronavírus-járvány folyamatosan változik, Rusvai Miklós szerint mindez pedig új tüneteket is eredményez.
A húsvéti ünnepnapokon változik a fővárosi közösségi közlekedési járatok menetrendje – tájékoztatta a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) csütörtökön az MTI-t.
Ahogy arról már korábban is beszámoltunk pár órával a felavatása után OSB-lapokkal fedték le a Black Lives Matter mozgalom előtt tisztelgő szobrot Ferencvárosban. A helyszínre kiérkező rendőrök igazoltatták a feltehetően Mi Hazánk Mozgalomhoz köthető demonstrálókat.
Egyre több a bliccelő a városi buszokon. Az ellenőrök sok ingyen utazót elkapnak, de hiába büntetik meg őket, nem fizetik be a pótdíjat. A bliccelők egy része a kormány által a veszélyhelyzet idejére nyújtott díjmentes utazási kedvezményekkel próbál visszaélni. Az ATV Híradójának riportja.
2250 lakástűz volt Magyarországon az első negyedévben, tehát átlagosan 41 percenként kigyulladt egy otthon. A katasztrófavédelem adatai szerint idén 35-en életüket vesztették tüzek, vagy az azok során keletkezett füst miatt. 209 ember