Elképzelhető, hogy egyfajta teszt lehetett az a Facebook-hiba, melynek következtében a politikusok bejegyzései sokkal kevesebb emberhez jutottak el – mondta az ATV Híradó által megkérdezett internetjogász. A közösségi oldal több országban is azzal kísérletezik, hogy visszafogja a hírfolyamban megjelenő politikai tartalmakat. Elemzők szerint, ha ezt
Meghosszabbították a letartóztatását annak a férfinak, aki sapkájába rejtett kamerával filmezte a táborozó kislányokat a győri „Holtág” öltözőfülkéjénél. A perverz kukkolót a táboroztató tanár, Kovács Albert buktatta le, akit tettéért a győri polgármester, Dézsi Csaba András kitüntetésben részesített.
Néhány hete kezdte az internet világa felkapni és viccessé tenni a legújabb, még épülőfélben levő balatonlellei attrakciót, az új kilátót. Az építmény ugyanis nem igazi kilátó, mivel mindössze két lépcsőfoknyival emelkedik a talaj szintje fölé. Annak viszont mindenki örül, hogy az állami erdészet a kilátóhoz vezet utat és a kis parkerdőt is rendbe
Csak az eszköz változott, de a cél ugyanaz: megosztani és hergelni a határon túli magyarság ellen. Az ellenzék nem száll le a levélszavazás kérdéséről.
A szex, drog és pénz mellett egészen biztosan 2022 fő kampánytémája a koronavírus-járvány kezelése lesz. Már most is az, és az elmúlt hetek azt mutatják, mintha elindult volna, nem is akármilyen sebességen a kampány. A Heti Napló riportja.
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk. A felolvasott hírek itt érhetőek el: https://podcast.hirstart.hu/friss-hirek/2021/04/11/3883/
Az elektronikus fizetés elterjedését számos intézkedés segíti, többek között a tavaly márciusban debütált azonnali fizetési szisztéma, a másfél millió forint feletti készpénzfizetési korlátozás, valamint az, hogy idéntől, ahol van online pénztárgép, ott elektronikusan is lehet fizetni - mondta Tállai András az MTI-nek.
6296 az új fertőzöttek száma, ezzel a járvány kezdete óta összesen 720 164 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 206 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 23 417 főre emelkedett.
A hétnapos mozgóátlagból jól látszik, hogy lassul a járvány terjedése, de még mindig magas az elhunytak száma. Az aktív, jelenleg is beteg emberek száma átlépte a 270 ezer főt.
Fallal körülvett kínai egyetem, ahol Marxot tanítanak? Karácsony Gergely szerint ilyen lenne a kínai Fudan egyetem budapesti campusa, amit a Kvassay-híd mellett építenének fel. A főpolgármester most bemutatta, ő mit szeretne ott látni ehelyett.
A DK európai parlamenti képviselője közösségi oldalán posztolt egy képet, ahogy a kertben tevékenykedik. Azt írja, a ládákba petúnia kerül majd, de arra májusig várnia kell, ezért addig is árvácskákat ültet.
Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) parlamenti államtitkára úgy látja, hogy a baloldalt a koronavírus-járvány harmadik hullámában is csak a pozícióharc, a hatalom és az osztozkodás érdekli, szerinte ezért versenyeznek egymással trágárságban és mondanak egyre durvábbakat a kormányról.
A Dk a regisztráció eltörlése, aJobbik pedig az iskolanyitás miatt ment neki a kormánynak vasárnap. A Jobbik egyenesen bűntettnek nevezi az iskolanyitást. A DK pedig azért akarja eltöröltetni a regisztrációt, mert szerintük az hátráltatja a hátrányos helyzetűek oltását. Arra az egyik oldalról nincs javaslat, hogy konkrétan hogy történjen akkor az o
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) tervei szerint májusban adhatnak számot tudásukról a szakképző intézményekben vizsgázók - közölte az ITM vasárnap az MTI-vel.
A budaörsi Herman Ottó Általános Iskola igazgatója arra számított, hogy az általános iskolák esetében is módosítják az április 19-i nyitást, de felkészültek arra is, hogy a hátralévő időszakban még változhat a jelenlegi elképzelés. Az intézmény tanárai egyébként ezen a héten valamennyien megkapják az oltást és a szülők sem jeleztek az elmúlt idősza
Az ATV Híradó kérdésére a szaktárca válaszolt, hogy miért nyílnak meg az áltanálos iskolák április 19-én, ha még nem alakult ki a védettség a pedagógusoknál, illetve a gyerekeket be sem lehet egyelőre oltani.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) tervei szerint májusban, szigorú óvintézkedések mellett adhatnak számot tudásukról a szakképző intézményekben vizsgázók.
A járvány miatt kényszerűen bevezetett online oktatás számos kihívás elé állítja a nagycsaládokat. Az érettségit körülvevő bizonytalanság pedig nehezített terep a nagybetűs életbe kilépő végzős középiskolások számára. A Hetek cikke.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) tervei szerint májusban adhatnak számot tudásukról a szakképző intézményekben vizsgázók - közölte az ITM vasárnap az MTI-vel.
Az MSZP előválasztási programjának legfontosabb eleme, hogy legyen adómentes a minimálbér és csökkenjen a kis fizetések adója - mondta a szocialisták társelnöke, frakcióvezetője vasárnap, a Facebookon közvetített sajtótájékoztatón.
„Csináljunk úgy, mint egy normális, nyugati országban: politikai háborúzás helyett ösztönözzünk közösen a védőoltások beadására ” – írja a Momentum politikusa.
Az LMP, mely rendszerint kiáll a szólás- és véleményszabadság mellett, most azt mondja, a véleménye miatt a Herthától kirúgott kapusedző, Petry Zsolt ügye nem fontos.
A beruházás megvalósítása a napokban került a politikai közbeszéd előterébe, annak kapcsán, hogy ide tervezi a kormány a kínai Fudan Hungary Egyetem kampuszát.
A legtöbbünknek, ha meghallja a vadállatbefogó szót biztosan nem hazánk jut eszébe. Miért is jutna? Valóban életidegennek tűnik, hisz nem Ausztráliában vagy Floridában élünk, hogy egyszer csak megjelenjen egy madárpók a fürdőnkben vagy egy aligátor a kertünkben.
Közös videó készítésére kérte fel a Miniszterelnököt Fekete-Győr András. A Momentumos miniszterelnök-jelölt azt szeretné, hogy közös videóban álljanak ki amellett, hogy minden magyar oltassa be magát.
„Akik hónapokon keresztül az oltás ellen kampányoltak és kamu videókkal járatták le a magyar mentősöket és kórházi dolgozókat, azok először kérjenek bocsánatot a magyar emberektől.” Reagálás Fekete-Győr András nyilatkozatára Akik hónapokon keresztül az oltás ellen kampányoltak és kamu videókkal járatták le a magyar mentősöket és kórházi dolgozókat
A fake news használata a hadviselés gyakorlatából ered, de a politika is ugyanazzal a céllal alkalmazza: sokakhoz eljuttatni a stratégiai szempontból fontos információkat. A megtévesztő és a félrevezető hírek, valamint a politika kapcsolatáról tartott online tudományos előadást a Nemzeti Közszolgálati Egyetem.
Hét-tíz nappal vetíti előre a járványgörbe alakulását a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja a szennyvízben, ez a mutató sajnos szinte minden vizsgálati ponton stagnál.