Nagyon kínos helyzetbe navigálta be magát a Magyar Államkincstár és a fölötte álló szaktárca, amikor félreértettek egy rájuk vonatkozó rendeletet, és milliókat követeltek vissza teljesen jogtalanul. Április közepén többeknek új levelet küldtek, amelyben leleplezik magukat.
Az EU döntéshozói nem tartják be azokat a játékszabályokat, amelyeket az évtizedek során maguk alkottak. Az NKE Nemzetközi Jogi Tanszékének vezetőjét kérdeztük.
A miniszterelnök a Szakma Sztár Fesztiválon arról beszélt: a magyar közéletben szokás leminősíteni és szapulni az iskolarendszerünket, de a magyar diákok sikere a magyar oktatás dicsérete is. Többször is köszönetet mondott a pedagógusoknak, és úgy fogalmazott: ő maga is szakmunkás, és "aligha véletlen, hogy Jézus is ács volt".
A szakképzésben tanuló diákok sikerei miatt, mondta a miniszterelnök, aki az újabb országos sztrájknap közepén beszélt egy fesztiválon, nem sokkal azután, hogy pár órával korábban diákok, pedagógusok, politikusok tiltakoztak a Belügyminisztérium épülete előtt.
A kampány témája öt, az egyházfő számára is fontos téma: a háborús agresszió, a populizmus, a homoszexualitás, a médiamanipuláció és az egyház valódi küldetése.
A következő napokban több vármegyében folytatódik a szúnyoglárvák gyérítése - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője hétfőn.
Külföld felé fordítja vigyázó tekintetét a magyar kormány, és olyan néhány hónapja működő intézkedéseket honosítana, amelyek eredményessége enyhén szólva megkérdőjelezhető.
Május 1-jéig tíz bank emeli meg a tavalyi infláció miatt a lakossági számlák díjait, ezáltal akár több ezer forinttal is nőhetnek a fogyasztók éves terhei - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) hétfőn.
"A migrációs tendencia egyelőre nem változik az orvosok körében, ezt mutatják a számok" - mondta Páva Hanna, az Országos Kórházi Főigazgatóság Humánerőforrás-fejlesztési Igazgatóságának vezetője a Magyar Kórházszövetség XXXV. kongresszusán, Tapolcán.
Gondatlan emberölés vétsége miatt áll bíróság elé az az 57 éves férfi, aki tüzet okozott a Szent Margit Kórház egyik kórtermében. A kórteremben fekvő másik, idős beteg nem élte túl a tragédiát.
Az oktatásban a gyermekek az elsők, a pedagógusok további béremelésre számíthatnak - így reagált a Belügyminisztérium a PDSZ nyilatkozatára és hétfői akcióira.
Az oktatásban a gyermekek az elsők, a pedagógusok további béremelésre számíthatnak - így reagált a Belügyminisztérium a PDSZ nyilatkozatára és hétfői akcióira.
Az MSZP azt javasolja, hogy terjesszék ki a strandbelépőkre a hatósági árazást. A Molnár Zsolt pártigazgató ismertette, a hatósági árak bevezetése nem az önkormányzatok rovására történne, hiszen az ársapka bevezetése mellett azt is javasolják, hogy kompenzációt kapjanak.
A világ leghíresebb magyar absztrakt festőjeként számon tartott művész nagyméretű festményéért 46 millió forintot fizetett egy licitáló a Virág Judit Galéria vasárnap esti árverésén.
Az igazságügyi miniszter hétfőn a közösségi oldalán jelentette be, hogy lezárultak az igazságszolgáltatási vállalásokkal kapcsolatos technikai tárgyalások az Európai Bizottsággal.
Van egy mindössze hatvan négyzetméteres park, ahol két tucat madárfaj és tizenegy mókus lelt otthonra egy elbűvölő idős úrnak köszönhetően. Mókusos Laci bácsi a hatalmas szívével és évek kitartó munkájával több száz gyerek barátságát nyerte el, akik minden reggel meglátogatják őt és megszelídített állatait. Helyszíni riport.