2026. január 26. hétfő

jan. 26
17:54
"Ha csak egy tragédiát is sikerülhet megelőzni, már megéri" – Az eltűnések miatt Vitézy Dávid bekamerázná Budapest összes hídját (SzMo)
A politikus szerint a kamerák megelőzhetnék a tragédiákat és segítenének a gyors felderítésben. Javaslatát már a szerdai közgyűlésen előterjeszti a képviselőknek.
jan. 26
18:06
Ekkora a béremelés a Tescónál és a Pennynél is – íme, mennyivel kereshetnek többet a bolti dolgozók idén (SzMo)
A Tesco átlagosan 7,2, a Penny pedig 8 százalékkal emeli a fizikai dolgozók bérét március elejétől. A láncok a juttatási csomagokat is bővítik, a munkába járási támogatás és a vásárlási kedvezmény is nő.
jan. 26
18:15
Orbán Viktor meggyőződése, hogy Ukrajna be akar avatkozni a választásokba (Menedzsment Fórum)
Összehangolt intézkedéssorozattal akar beavatkozni a magyar választásokba az ukrán kormány Orbán Viktor szerint.
jan. 26
18:15
Orbán arról beszél, hogy az ukrán kormány összehangolt intézkedésekkel akar beavatkozni a magyar választásokba (444.hu)
A kormány bekérette az ukrán nagykövetet.
jan. 26
18:18
41 óra, ami alatt Lázár János a vonatvécéktől a libsi jóemberkedésen és faji kérdésen át a bocsánatkérésig eljutott (Telex)
A közlekedési miniszter pénteken még beleállt, hogy a fél ország tudja: neki van igaza a cigányokról szóló fejtegetésében, szombaton azonban már egészen más hangnemet ütött meg. A teljes pálforduláshoz 41 órára volt szükség, de nem biztos, hogy ezzel sikerül rövidre zárni az ügyet.
jan. 26
18:24
A Tisza a választás kimagasló esélyese – Hann Endre viszont elárulta, mivel nyerhet mégis a Fidesz (SzMo)
A Medián közvélemény-kutató ügyvezetője szerint a független mérések számai egy irányba mutatnak - ellentétben 2022-vel. A februári intézkedések és a propaganda viszont még szorosabbá teheti a versenyt.
jan. 26
18:54
Kijöttek a Závecz-mérés számai: nagyon megy a Tisza, félmillió bizonytalan szavazó döntheti el a választást (SzMo)
A választókorúak 6 százaléka elmenne szavazni, de még nem választott pártot. Többségük szerint rossz irányba mennek a dolgok, ami az ellenzék esélyeit növelheti.
jan. 26
18:54
Százhatan harcolnak Orbán digitális honfoglalásában, ahol Pócs János a verhetetlen példakép (Hírstart Robot podcast)
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk.
jan. 26
19:03
A ködlámpa helyes használatára hívja fel a figyelmet a rendőrség (Gyulatelevízió)
A közterületi szolgálatot ellátó rendőrök folyamatosan, visszatérő jelleggel látogatnak külterületen egyedül élőket. Megkérdezik, hogy van-e szükségük bármilyen segítségre. Amennyiben tudnak, segítenek ők maguk, emellett kapcsolatban vannak az önkormányzatokkal, szociális szakemberekkel, önkéntesekkel. Körültekintőek voltak az elmúlt időszakban a B
jan. 26
19:24
Orbán Viktor kemény üzentet küldött az ukránoknak: Törődjenek a saját választásukkal, ne akarjanak beavatkozni Magyarország ügyeibe (BorsOnline)
Ahogy arról a Bors már beszámolt, Orbán Viktor hétfő késő délután bejelentette, hogy arra utasította Szijjártó Péter külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét a külügyminisztériumba.
jan. 26
19:39
Závecz Research: 10 százalékpont a Tisza előnye a biztos részvételt ígérő, pártot választók körében (444.hu)
A friss közvélemény-kutatás szerint jelenleg a Tisza Párt mögött 2,9 millió szavazó áll, a Fidesz mögött pedig 2,5 millió, míg a Mi Hazánknak, a DK-nak és a MKKP-nak is 3 százalékos a tábora.
jan. 26
19:42
Orbán Balázs: Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, Kijevben nem lesz új aranybudi a magyarok pénzén (BorsOnline)
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, Kijevben nem lesz új aranybudi a magyarok pénzén - írta a miniszterelnök politikai igazgatója a Facebook-oldalán hétfőn.
jan. 26
19:54
Orbán Viktor: az ukránok bele akarnak avatkozni a választásokba, utasítottam Szijjártó Pétert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet (SzMo)
A miniszterelnök videóüzenetben közölte, hogy a nemzetbiztonsági szervek szerint Kijev célba vette a magyar választásokat. A külügyminisztertől azt várja, hogy bekéreti Ukrajna nagykövetét.
jan. 26
19:54
Női vízilabda Eb: fontos győzelemmel kezdett a magyar válogatott (vehir.hu)
Fontos győzelemmel kezdte szereplését a magyar női vízilabda-válogatott a funchali Európa-bajnokságon: Cseh Sándor szövetségi kapitány csapata 9-7-re nyert a spanyol együttes ellen a hétfői nyitónapon.
jan. 26
19:56
Rodríguez: nagyon nehéz legyőzni Svédországot (vehir.hu)
Chema Rodríguez szövetségi kapitány szerint nagyon nehéz legyőzni a társházigazda Svédországot, amellyel a magyar férfi kézilabda-válogatott kedden, az Európa-bajnokság középdöntőjének harmadik fordulójában találkozik.
jan. 26
20:00
Palasics Kristóf szerint a védekezési rangsorban is dobogósok lennének (vehir.hu)
A kapus Palasics Kristóf szerint a magyar férfi kézilabda-válogatott a védekezési rangsorban is dobogós lenne az Európa-bajnokságon.
jan. 26
20:06
Futsal Eb: Szabó Lajos és a magyar válogatott készen áll a világ egyik legjobb csapata ellen (vehir.hu)
A világ egyik legjobb csapatának tartott címvédő Portugália ellen folytatja a magyar válogatott a lett-litván-szlovén közös rendezésű futsal Európa-bajnokságon, de a középpályás Szabó Lajos szerint készen állnak a mérkőzésre.
jan. 26
20:08
Futsal Eb: a magyar válogatott kapusa szerint a következő mérkőzéseken extra teljesítmény kell (vehir.hu)
A címvédő Portugália, valamint Olaszország ellen folytatja szereplését a lett-litván-szlovén közös rendezésű futsal Európa-bajnokságon a magyar válogatott, amelynek kapusa, Alasztics Marcell szerint extra teljesítményre lesz szükség.
jan. 26
20:12
Kósa Lajos rokonának cégénél a végrehajtó kopogtat, miközben a kormány azt ígérte, minden gazda hozzájut a pénzéhez, akinek a Bászna tartozik (SzMo)
A bíróság szerint senki sem kezdeményezte a cég felszámolását. Most egy nyírbátori közjegyző mégis végrehajtást rendelt el a társaságnál, amelynek az adóssága akár húszmilliárd forintra is rúghat.
jan. 26
20:12
Férfi vízilabda Eb: Schmidt Ádám: a jövő évi vb szempontjából is fontos volt a jó szereplés (vehir.hu)
A jövő évi budapesti világbajnokság szempontjából is fontos, hogy a fiatal magyar válogatott ezüstérmet nyert a vasárnap Belgrádban zárult férfi vízilabda Európa-bajnokságon - jelentette ki hétfőn Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár.
jan. 26
20:21
"Megvásárolt" fideszes önkormányzati képviselőket listázva oszlattatta fel az érdi pártszervezetet a Fidesz parlamenti képviselőjelöltje (444.hu)
Kardosné Gyurkó Katalin miniszterelnöki biztos és a helyi Fidesz viszonya annyira elmérgesedett, hogy feloszlatták, és új tagokkal töltik fel.
jan. 26
20:30
Orbán Viktor: Én ott leszek mindig. Kezemben a zászló. Fel, győzelemre! (BorsOnline)
Új bejegyzéssel jelentkezett a miniszterelnök.
jan. 26
20:33
Ezért érkezik külön napokon a 13. és 14. havi nyugdíj, háromszoros csúcsterhelés nem lenne biztonságos (ATV)
A nyugdíjasok egy nap különbséggel kapják meg az összegeket, Gulyás Gergely elárulta az okát.
jan. 26
20:33
Gyula Tv Híradó 2026. 01. 26. (Gyulatelevízió)
Témák: Huszonhatodik alkalommal rendezték meg a Doni Hősök Emlékmenetet. Az idei túrán közel háromszázan indultak útnak Békéscsabáról Gyulára. A közösség erősítése volt a fő célja az Országos Román Bálnak. Az esemény nagy múltra tekint vissza, hiszen 1981-ben rendezték meg az első évindító mulatságot. Az igényes beszéd áll az idei tanév középpontjá
jan. 26
20:45
Egy bocsánatkérés nem volt elég Lázártól a cigányozás miatt, megtette még egyszer (444.hu)
Meghívott minden cigányt - és a főnökeiket is - egy kávéra, akiket megbántott a szaros wc-s mondásával. Közben képes olyan szavakat is használni, amit csak a mihazánkosok szoktak.
jan. 26
20:48
Megmagyarázta a Máv, miért jó az utasoknak a Kusturica-filmet idéző, sokféle kocsiból álló Intercity (SzMo)
Vitézy Dávid roncstelepnek nevezte a szerelvényt, ami Nagykátánál adta meg magát. A MÁV szerint a hasonló esetekben kártérítést fizetnek az utasoknak.
jan. 26
21:00
"Ha szükséges, beleállunk a jogi eljárásokba" – Magyar Péter is reagált arra, hogy jövő novemberben elzárják az orosz gázcsapot (SzMo)
Az EU-s döntés után azonnal kitört a politikai csata itthon a gázkérdésben. Míg a kormány a rezsicsökkentést féltve rohan a bíróságra, addig Magyar Péterék saját tervvel álltak elő.
jan. 26
21:09
Lázár arról beszélt, akkor is kisüt a nap a választás után, ha nem a Fidesz nyer (444.hu)
A Tisza előnyét mérő közvélemény-kutatásoknak is hitelt adott.
jan. 26
21:30
Hadházy és Jámbor vitaműsorban feszült egymásnak: utóbbi szerint a zuglói indulás két mandátum mellett a kormányváltást is kockára teszi (SzMo)
Jámbor András és Hadházy Ákos a különutas indulások miatt csapott össze. Jámbor szerint a húsz hasonló jelölt miatt elvesző töredékszavazatokon múlhat a TISZA Párt többsége.
jan. 26
21:36
Hoppá! Újabb Orbán-firkás pulcsi van kilátásban? (BorsOnline)
Orbán Viktor ismét alkotott.

Keresés