Nyereményjátékot hirdetett a legnagyobb kripto tőzsde. A Binance kifejezetten a Közép- és Kelet-Európában élők számára indította el a Summer Splash, vagyis Nyári Csobbanás nevű akcióját. Azok között, akik augusztus 9-ig regisztrálnak az oldalra, az alábbi tárgy- és pénznyeremények kerülnek kisorsolásra: 1-20. nyertes: 3 x Playstation 5 + 200 BUSD 5
A szigorú kínai koronavírus-lezárások feloldása után a kínai gyártók nem tapasztalták a kereslet jelentős visszapattanását, amely elsősorban a csökkenő amerikai kereslet miatt történhetett - számol be a CNBC. Ez erősíti az érkező recesszióval kapcsolatos feltételezéseket.
Néhány nap múlva kezdődik a hazai vitorlásszezon csúcseseménye, az 54. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj. A szervezők mintegy 600 hajóra és 3000 körüli indulóra számítanak, akik között egyre nagyobb arányban vannak azok, akik a versenyzés helyett az élményért vágnak neki a tókerülésnek. Mindez nem meglepő, hiszen az új aranykorát élő Balatonon az utóbbi
Rég látott mértékben nőnek az árak a világban és Magyarországon is. Az élelmiszerek több mint 20 százalékkal drágultak egy év alatt, de a tartós fogyasztási cikkekért is lényegesen többet kell fizetnünk, mint egy éve.
Az IKEA Magyarország megváltoztatja az áruházak nyitvatartási idejét. 2022. augusztus 1-től kezdődően hétfőtől szombatig 10:00 és 20:00 óra között, vasárnap pedig 10:00 és 19:00 óra között kereshetik fel a látogatók az Örs vezér téri, a budaörsi és a soroksári áruházat. A Központi Ügyfélszolgálat munkatársai 8:30-tól 19:00 óráig lesznek elérhetőek.
Gyengüléssel kezdi a hetet a forint az euróval szemben, a jelek szerint csak átmeneti volt a múlt hét végén látott megnyugvás. Az sem jó hír a forintnak, hogy a dollár megint erősödni kezdett, ha a hét megint a peritásról szól majd, akkor a magyar devizának is nehéz lesz erősödnie.
A kínai hatóságok vasárnap erőszakkal feloszlatták több száz bankbetétes békés tiltakozását, akik hiába próbálták visszakövetelni megtakarításaikat az egyre nagyobb készpénzhiányban lévő regionális bankoktól – számolt be a CNN.
Megkezdődött a Németországot orosz gázzal ellátó Északi Áramlat-1 gázvezeték tervszerű leállítása a rendes évi karbantartási munkák elvégzéséhez. A nagy kérdés, hogy tényleg csak egy 10 napos leállás jön, vagy valami komolyabb.
Gyengüléssel kezdi a hetet a forint az euróval szemben, a jelek szerint csak átmeneti volt a múlt hét végén látott megnyugvás. Az sem jó hír a forintnak, hogy a dollár megint erősödni kezdett, ha a hét megint a peritásról szól majd, akkor a magyar devizának is nehéz lesz erősödnie.
Veszteséges lett a Wizz Air lezárt negyedéve, de a nyári időszakra már jelentős profitot vár a menedzsment az erős keresletnek köszönhetően - derül ki a légitársaság friss közleményéből. A nyaralási csúcsszezonban viszont lazítani kénytelen a menetrenden a légitársaság, csökkenti a repülőgépek kihasználtságát, hogy a munkaerőhiány és az európai rep
Losonczy Attila, a New York-i Columbia Egyetem Zuckermann Intézetének kutatója jelenleg az egyik legsikeresebb agykutató, felfedezéseit a világ legrangosabb lapjaiban közli. Nemrégiben tudományos áttörést közölt a Nature folyóiratban, az agyban történő memóriatárolás megfejtésének témájában. Kollaborációs partnere Rózsa Balázs, a KOKI csoportvezető
Örök dilemma az albérletben élők számára, hogy olcsóbb-e fizetni a bérleti díjat, vagy hasonló nagyságú hitel törlesztőrészletet vállalva már saját lakást is lehetne venni. Hamarosan megindul az egyetemisták rohama az eladó és kiadó lakásokért, miközben a fizetendő díjak, hitelkamatok rohamosan emelkednek. Ilyen bizonytalan gazdasági helyzetben kül
Az IKEA Magyarország megváltoztatja az áruházak nyitvatartási idejét. 2022. augusztus 1-től kezdődően hétfőtől szombatig 10:00 és 20:00 óra között, vasárnap pedig 10:00 és 19:00 óra között kereshetik fel a látogatók az Örs vezér téri, a budaörsi és a soroksári áruházat. A Központi Ügyfélszolgálat munkatársai 8:30-tól 19:00 óráig lesznek elérhetőek.
Az aszályhelyzet miatt az Agrárminisztérium az Európai Bizottsághoz fordul az agrár-környezetgazdálkodási programban résztvevők érdekében – közölte Nagy István agrárminiszter.
Az aszályhelyzet miatt az Agrárminisztérium az Európai Bizottsághoz fordul az agrár-környezetgazdálkodási programban résztvevők érdekében – közölte Nagy István agrárminiszter.
A fennálló globális energiaválság Németország számára kiváltképp gyötrő, hiszen az ország gazdasága nagyban függ az orosz energiától. A baljós jóslatok
Jelenleg is több ezer pedagógust keresnek az iskolák és az óvodák, a betöltetlen állások száma a tanév vége óta csak emelkedett. Sok iskola már nem csak a közszféra állásportálján próbálja megtalálni a leendő tanárokat a tanévkezdésig: felpörögtek a Facebook-posztok, állásportálok és az alternatív megoldások.
Átléptek egy határt a K&H-sok: májusban már 100 ezer felett volt az okoseszközzel fizetők száma, ami majdnem háromszorosa az egy évvel korábbinak. A vásárlások száma ennek köszönhetően masszív emelkedést mutat, az Apple Pay-hez, Google Pay-hez, Xiaomi Pay-hez és Garmin Pay-hez köthető tranzakciók száma 18 százalékkal nőtt áprilishoz képest. Az Appl
Aki bankszámlára kérte nyugdíjának utalását, annak kedden kerül az évközi nyugdíjemelés a bankszámlájára, így július 12-én több mint másfélmillióan jutnak a járandóságukhoz – tájékoztatta a Pénzügyminisztérium (PM) parlamenti államtitkára az MTI-t.
A pandémia alatti bevételkiesés és a gyenge forint miatt többet már most is többet kell fizetnünk a repülőjegyekért, mint a három évvel ezelőtt, azonban nagyon úgy tűnik, az üzemanyag-hiány végleg betehet az olcsó repülésnek – írja a Világgazdaság.
A Cápák között négy sikeres évad után most is várja azon vállalkozások jelentkezését, melyek tulajdonosai befektetőket keresnek üzletük fellendítésére, megerősítésére vagy megmentésére. Az RTL Klub üzleti showműsorának Cápái olyan üzletemberek, akik saját pénzüket kockáztatva döntik el, hogy beszállnak-e egy üzletbe, vagy sem. Az elmúlt évadok so
Kedden érkezik a nyugdíjasok bankszámlájára a 3,9 százalékos nyugdíjemelés, ami az év eleji 5 százalékkal együtt már összesen 8,9 százalékot jelent. Csakhogy a legfrissebb, hivatalos adatok szerint ez sem fedezi az egyre jobban gyorsuló inflációt. Az élelmiszerárak brutális emelkedése pedig a legjobban a nyugdíjasokat sújtja.
Egy újabb trófea érkezett haza Magyarországra: a világ legnagyobb borversenyén, a Decanter World Wine Awards-on magyar pezsgő nyerte a bronzérmet! A Pearl&Z pezsgő új belépőnek számít a champagne világában, hiszen ez az első évjárat, és máris ezzel a kitűnő eredménnyel büszkélkedhet.
A Magyarországon megrendezett 19. FINA Világbajnokság ideje alatt látványosan emelkedett a külföldi vendégek száma a versenyszámokban érintett városokban. Budapesten 30 százalékkal, Szegeden 38 százalékkal, Debrecenben 37 százalékkal, Sopronban pedig 150 százalékkal június első két hetéhez képest. A fővárosban az angol, a német és az amerikai vendé
Egyre több családi cégnél történik meg a generációváltás, és ez felgyorsíthatja a digitalizációt – derült ki a K&H családi vállalatok indexből. Mivel az infláció és az orosz-ukrán konfliktus az ő gazdálkodásuk elé is jelentős akadályokat görget, most mindennél időszerűbb lehet, hogy innovatív fejlesztésekkel növeljék hatékonyságukat.
Ökológiai lábnyomának csökkentésére a fogyasztók bevonásával valósítja meg zöld stratégiáját a Westend, hosszabb távon megalapozva többek között a cég sikeres tőzsdére menetelét - ismertette a Westendet tulajdonló és üzemeltető Gránit Pólus kommunikációs és marketingigazgatója közleményben.
Elon Musk hétfőn kora reggel reagált a Twitterrel folytatott folyamatos viszályának legújabb jelentős fejleményére - egy őt ábrázoló, nevetős mémet tweetelt ki, miután a Twitter állítólag ügyvédeket fogadott, hogy beperelje őt, amiért ejtette a vállalat 44 milliárd dolláros felvásárlását.
A nyári utazások megtervezéséhez jól fog jönni a Magyar Közúthoz tartozó Útinform weboldal talán eddig kevésbé ismert funkciója. A társaság külön térképi rétegen tünteti fel az autópályák és autóutak mellett található valamennyi pihenőt minden elérhető szolgáltatással, folyamatosan aktualizálva azt. A benzinkutak helyszínein túl többek között látha
Augusztus 15-ig várják a pályázatokat az egyelőre a Tilos Rádió által használt budapesti 90,3 Mhz-es frekvenciára. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa ötmilliós bírságot rótt ki az RTL Klub egyik műsora miatt. A Médiatanácshoz az RTL Klubon április 18-án sugárzott Sisi című sorozattal kapcsolatban több bejelentés érkezett. A bejelen
Az elmúlt hónapokban érezhetően megugrottak az élelmiszerárak. Fogyasztói szinten valószínűleg azok tudnak hatékonyabban reagálni az elszállt árakra, akik több fronton veszik fel a harcot a magas infláció ellen. Adunk néhány tanácsot, amiket betartva visszanyerhetjük az infláció okozta kényszerű többletköltségeink egy részét.
Aki bankszámlára kérte nyugdíjának utalását, annak kedden kerül az évközi nyugdíjemelés a bankszámlájára, így július 12-én több mint másfélmillióan jutnak a járandóságukhoz - tájékoztatta a Pénzügyminisztérium (PM) parlamenti államtitkára az MTI-t.
A kormányra "mindig és mindenkor számíthatnak" a gazdák - jelentette ki az agrárminiszter a XIV. hajdúnánási hagyományőrző aratók találkozóján, és a Magyarok kenyere programban gyűjtött búza ünnepélyes átadásán a helyi Nyakas farmon szombaton.
A Three Arrows Capital 270 millió dollárral tartozik a Blockchain.com-nak. A vezérigazgató a részvényeseknek írt levelében azt írta, hogy a vállalat továbbra is likvid és az ügyfeleket nem érinti a kialakult helyzet. A cég a részvényeseknek küldött levelében bejelentette, hogy a Blockchain.com 270 millió dolláros veszteséget szenvedne el, ha a krip
Mostantól regisztrálhatnak a kiállítók a 41. AgromashExpo Nemzetközi Mezőgazdasági és Mezőgép Kiállításra. A 2023. január 25-28. között rendezett esemény továbbra is a hazai agrárium legjelentősebb szakkiállítása.
A 25 legnagyobb full service és kreatívügynökség az elmúlt évben együtt 63,2 milliárd forint árbevételt ért el. Ez hatalmas, 55 százalékos növekedés a korábbi esztendőhöz képest. A vezető reklámügynökségek adózott eredménye ennél is nagyobbat ugrott, egyetlen év leforgása alatt megduplázódott. A pandémia a reklámügynökségi piac szereplőit jobban me
Félvezetőgyárat épít állami támogatással Franciaországban az olasz és a svájci határ közelében az STMicroelectronics és a GlobalFoundries chipgyártó vállalat.