Tavalyhoz képest persze szép számokat produkál a turizmus, de a járvány előtti évhez képest jócskán elmaradt a májusi forgalom - a belföldi és a külföldi vendégeké is.
A várt hiánnyal szemben 135 millió euró többlet keletkezett a külkereskedelemben májusban az áprilisi 523 millió euró deficitet követően, ami tíz hónapja az első többlet.
A kapcsolódó törvénymódosítás tavaly tavaszi elfogadása óta egészen pontosan 7115 be nem jelentett foglalkoztatottnak rendeződött a jogviszonya a foglalkoztatás-felügyeleti hatóság hathatós közreműködésével.
Megtartotta a választások utáni első ülését az Országos Közszolgálati Érdekegyeztető Tanács (OKÉT), azonban a kormány, a munkavállalók és az önkormányzatok képviselői nem jutottak érdemi eredményre.
Magyarországon a cégvezetők többsége már felismerte, hogy a fenntarthatóság jelentős befolyást gyakorol a gazdasági életre, amivel foglalkozni kell, de jóval kevesebben vannak azok, akik tényleges lépéseket is tesznek érte - mondta a K&H fenntarthatósági programjának vezetője Budapesten sajtótájékoztatón.
Hullámvasúton ült a forint szerdán, hiszen előbb történelmi mélypontra esett az euróval szemben 417 közelében, majd este 410 alá erősödött vissza. Az éles fordulatot az MNB alelnök jelzése váltotta ki a szerdai kereskedésben és csütörtökön is megmozgatta az árfolyamokat a jegybank. Ígéretének megfelelően ugyanis döntött a kamatról, és a piaci várak
Június eleje óta nem történt újabb madárinfluenza-kitörés Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) az összes védőkörzetet feloldotta ezekben a megyékben. Ezzel jelentős lépést tettünk Magyarország madárinfluenza-mentes státuszának megszerzése, valamint az exportkorlátozások feloldása
Bár látszik fejlődés a hazai vállalkozások körében az ügyfélélmény javítása kapcsán, nagyon lassú a folyamat és régiós összevetésben kezdünk lemaradni – mondta el az mmonline.hu-nak adott interjúban Klenovszki János. Az NRC Marketingkutató és Tanácsadó Kft. alapító-ügyvezetője a második hazai ügyfélélmény érettségi kutatás kapcsán beszélt arról, ho
A külkereskedelmi egyenleg májusban 65 millió euróval javult az egy évvel ezelőtti 70 millió euró többlethez képest, ami tizenkét hónapja az első javulás.
Idén májusban a vendégéjszakák száma 2021 májusához képest két és félszeresére nőtt, 2019 azonos hónapjához mérten 32 százalékkal csökkent – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) csütörtökön.
Rekordmértékű, 31 százalékos növekedést ért el az első félévben a K&H SZÉP kártya felhasználása a tavalyi év azonos időszakához képest: az élelmiszervásárlás, az alszámlák közötti átjárhatóság és az elfogadóhelyek számának bővülése járult hozzá leginkább a juttatás intenzív használatához. A következő hónapokban is folytatódhat a növekedés, hisz
Egybehangzó, hivatalos forrásokból származó csütörtöki londoni médiaértesülések szerint a nap folyamán bejelenti lemondását Boris Johnson brit miniszterelnök, a kormányzó Konzervatív Párt vezetője.
A 4iG Nyrt. („4iG”) ezúton tájékoztatja a tőkepiaci szereplőket, hogy a 4iG 2022. év 07. hónap 06. napján megvalósult tőzsdei ügyletek keretében mindösszesen 19.000 darab 782,2545,- Ft/db átlagáron HUF 20, - névértékű, „A” sorozatú, dematerializált törzsrészvényt vásárolt a saját részvény állományából a Budapesti Értéktőzsdén az Equilor Befektetési
A Covid második évében a médiavállalatok többsége kifejezetten jól teljesített üzletileg. Tavaly nyolc cég, illetve médiacsoport is megugrotta a tízmilliárd forintos árbevételi szintet, veszteségesen csak egyetlen vállalat működött a top 30-ból. A top 30 médiavállalat 2020-ban 300 milliárd forint nettó árbevételt hozott össze. Ezt a mögöttünk álló
Napok óta gyengül a forint, újabb és újabb történelmi mélypontokat látunk a főbb devizákkal szemben, és közben a Magyar Nemzeti Bank sem nézte tétlenül a devizapiaci folyamatokat. Ezek fényében kifejezetten érdekes lesz, hogy a csütörtök délben kezdődő Kormányinfón a kormány részéről mi hangzik el a hazai fizetőeszközzel kapcsolatban.
A határidós olajár jegyzések szerdán alacsonyan, 100 dollár alatti szinten zártak, a mostani eséssel már közel 20 százalékkal távolodtak el az árak korábbi csúcsaiktól, ami azt jelenti, hogy medvepiaci tartomány közelébe süllyedtek.
Jelentős, mintegy 1,52 százalékos a hozzájárulása a hazai GDP-hez a 110 hazai piacvezető fuvarozó vállalkozásnak mégis veszélybe került versenyképességük fenntartása. Olyan súlyos a munkaerőhiány az ágazatban, hogy az már az ellátási lánc – és tágabb értelemben – a költségvetés biztonságát és érdekeit is veszélyezteti.
Hullámvasúton ült a forint szerdán, hiszen előbb történelmi mélypontra esett az euróval szemben 417 közelében, majd este 410 alá erősödött vissza. Az éles fordulatot az MNB alelnök jelzése váltotta ki a szerdai kereskedésben és csütörtökön is megmozgatta az árfolyamokat a jegybank. Ígéretének megfelelően ugyanis döntött a kamatról, és a piaci várak
A bányászipar óriási stressznek van kitéve, a bitcoinnal és a tőkepiacokkal együtt gyengültek, a kamatlábak emelkednek és a gazdaság történelmi inflációval küzd. Az elmúlt havi jelentésekben több nagyobb bányászcég is bejelentette, hogy felhagy a kibányászott bitcoin tartásával, a kitermelt BTC egy részét eladja, hogy fedezni tudja működési költsé
A Gloster az elmúlt háromnegyed évben két komoly akvizíciót is végrehajtott, amellyel szolgáltatási portfólióját és megrendelésállományát is jelentősen növelte. A tőzsdei cég arra törekszik, hogy organikus növekedés mellett IT cégek vásárlásával is bővüljön, stratégiájuk részeként pedig kiemelt figyelmet kap a nemzetközi jelenlét erősítése. A Portf
Az utazók egy része kifejezetten elégedetlen a tömegközlekedéssel a kánikula idején: néha lehetetélen megmaradni a járatokon. A jelenség nem csak az utasokat érinti, az elviselhetetlen hőség terhet ró a sofőrökre is, akik életekért felelnek.
Elnyerte a Google CSS Premium Partner minősítését a hazai fejlesztésű ROIshopper, a Growww Digital árösszehasonlító szolgáltatása.Ezt a minősítést az Európai Unió felső 25 százalékában lévő Comparison Shopping Partnerek kaphatják meg, objektív mérőszámok alapján. Ezzel a Growww Digital az első olyan digitális marketing-ügynökség Magyarországon, ame
Romániában az ivóvíztartalékok ésszerű felhasználásának szükségességére hívta fel a figyelmet keddi közleményében román országos vízügyi főigazgatóság (Anar), azt kérve a lakosságtól, hogy ne használja a vezetékes hálózat vizét a kert locsolására vagy a medencék feltöltésére.
Megkezdődött a próbaüzem a Vajda-Papír legújabb papírgépén, amellyel a vállalat háromszorosára növeli az alappapír-gyártási kapacitását. A berendezést az olasz Toscotec cég szállította, szerelte be, helyezte üzembe Dunaföldváron.
A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) legújabb, 2022. áprilisi adatokat közlő energiastatisztikai riportjából kiderül, hogy több mint tizedével csökkent a földgáz belföldi felhasználása a tavalyi év azonos időszakához képest, az országos primerenergia-felhasználás pedig 91,75 PJ volt, amely 2,24 PJ-lal alacsonyabb az előző év áp
A Binance globális kriptotőzsde szerdán bejelentette, hogy megszünteti a bitcoin kereskedési díjakat tizenhárom stabilcoin és fiat kombináció esetében. Július 8-tól
A múlt hetinél jóval magasabb, 9,75 százalékos kamattal hirdette meg az egyhetes betétet csütörtökön a Nemzeti Bank, mire a forint a várttal ellentében ismét gyengülni kezdett.
2022. májusban az export euróban számított értéke 28, az importé 27 százalékkal nagyobb volt az előző év azonos időszakinál. A termék-külkereskedelmi egyenleg 65 millió euróval javult. Az előző hónaphoz viszonyítva a külkereskedelmi termékforgalom szintje az exportoldalon 9,2, az importoldalon 3,1 százalékkal nőtt, közölte honlapján a KSH.
A külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön jelentette be: a szerdai kormányülésen piaci gázbeszerzésre jogosította fel a kormány az MVM-et és az MSZKSZ-t. A magyarországi földgáztárolókapacitás jelenleg 40 százalék fölött telített - tudósít az ATV.
Az országos Év Vállalkozója Díjak mellett idén is meghirdetésre kerülnek a VOSZ területi szervezetei elnökségeinek szervezésében a Megyei (Regionális) Év Vállalkozója díjak pályázatai; a területi szervezetek Kiemelkedő Társadalmi Szerepvállalásért díjat is javasolhatnak az arra érdemeseknek.
A belföldi vendégek által szállodákban, apartmanokban eltöltött éjszakák száma több mint másfélszeresére nőtt idén májusra. A külföldi vendégek általi foglalások száma pedig több mint hatszorosára emelkedett.
Elképesztően izgalmas a hazai médiapiac alakulása technológiai, gazdasági és politikai értelemben is, mindezt jól mutatja a legbefolyásosabb hazai médiásokat bemutató TOP50 lista is. A BrandMania legújabb adásában a stáb a rangsor éllovasait mutatja be. A Marketing&Media magazin idén 15. alkalommal készítette el a legbefolyásosabb hazai médiásokat
Az erősen nyereséges 2021-es évet követően 2022 első negyedévében az európai traktorpiac enyhe visszaesést mutatott, 5,3%-os forgalmi veszteséggel. Ennek ellenére a mezőgazdasági gépek iránti kereslet továbbra is magas szinten marad. Az ukrajnai háború, az emelkedő nyersanyagárak és a logisztikai problémák a következő hónapok fő meghatározóinak biz
A forint látványos tovább gyengülése nyomán rendkívüli kamatemelésre kényszerült az MNB, amely 2 százalékkal már 9,75 százalékra növelte az egyhetes jegybanki betét kamatát, amihez majd az alapkamatot is hozzáemeli a jövő héten.
Ma már nem arról van szó, hogy 50, 100 vagy 200 bázispontos kamatemeléssel meg lehetne védeni a forintot. Minden hatástalan. Pedig amikor egy deviza gyengül, általában a jegybank feladata, hogy megvédje azt. Magyarországon azonban most más a helyzet. A monetáris politika hatókörén kívül esnek a problémák, amit az is mutat, hogy a mai, 200 bázispont
Közzétette a második negyedévről szóló előzetes számait a Duna House, melyekből kiderült, hogy a cég nemzetközi stratégiája diverzifikációs előnyökhöz juttatta a csoportot. Egyes piacait eltérő mértékben érintik a kamatemelések, illetve az azokra vonatkozó piaci várakozások, így tompítva azok együttes hatását. A cégcsoport minden piacán csökken az
Gázkrízisről szólnak a hírek Európa-szerte, hiszen az Oroszországból a kontinensre érkező földgáz mennyisége folyamatosan csökken. E mögött elsősorban az áll, hogy márciusban leállították a Yamal vezeték Lengyelországba, majd onnan Németországba irányuló gázszállítását, a Gazprom pedig június közepe óta (technikai okokra hivatkozva, melyért a nyuga
Legördült az első tekercs a világszínvonalú alappapírgyártó-gépről, amellyel biztosítják a vállalat további növekedését Európa legmodernebb higiéniai papírgyárában. A berendezést, amely a fő eleme a Vajda-Papír dunaföldvári gyára újabb gyáregységgel való bővítésének, az olasz Toscotec cég szállította, szerelte be és helyezte üzembe Dunaföldváron. A
Bár jó ötlet lehet a kerttel nem rendelkezőknek az erkélyen grillezni, miközben országszerte tűzgyújtási tilalom van érvényben, de akár az életünkbe is kerülhet. Ugyanis évente mintegy 100-150 erkély kap lángra, derült ki a BM Országos Katasztrófavédelemi Főigazgatóság adataiból.
A Volánbusz székesfehérvári telephelyén szerdán mutatták be az első két elektromos autóbuszt és a teljes, 12 járműből álló flottához kialakított töltőket. A Zöld Busz Program keretében sikerül megvalósítani a fejlesztést, amelynek során szintén a városban gyártott elektromos Ikarus autóbuszok szolgálják majd a helyi közösségi közlekedést. A korszer